راههای انتقال تصویر

  • انتقال تصویر بر بستر IP استاتیک

  • انتقال تصویر بر بستر CLOUD SERVER ( به اصطلاح بازاری P2P)

به علت پیچیدگی انتقال تصویر با IP STATIC شرکتهای تولید کننده DVR و دوربین مداربسته به سمت CLOUD SERVER ها رفته و با استفاده از امکانات نرم افزارهایی مانند XMEYE و غیره راه اندازی انتقال تصویر را به طرز معجزه آسایی آسان نموده اند. همین مهم باعث شده است که دیگر افراد کمتر به سراغ IP STATIC بروند و اکثر نصابان دوربین مداربسته در پروژه های کوچک، مسکونی و تجاری ساده از شیوه P2P برای انتقال تصویر بهره ببرند.

به طور کلی اگر بخواهیم انتقال تصویر P2P را به صورت مختصر شرح دهیم، به عبارت زیر می باشد.

کمپانی سازنده DVR با یک سرور فضای ابری قراردادی منعقد کرده که به ازا هر دستگاه DVR یک کد اختصاصی و پسورد در فضای ابری برای آپلود تصاویر در این فضا تخصیص داده است.

وقتی شما دستگاه DVR  دوربین مداربسته را نصب می کنید کافی است این کد اختصاصی و پسورد را در نرم افزاری که سازنده همراه دستگاه خود ارائه نموده است و یا معرفی کرده وارد کنید، به همین راحتی تصاویر برای شما نمایش داده می شوند.

کمپانی های سازنده DVR راههای بسیار ساده ای برای این پروسه نصب نرم افزار، وارد کردن کد و پسورد در نظر گرفته اند.  آنها با استفاده از QR CODE توانسته اند شما را به راحتی لینک دانلود نرم افزار هدایت کرده و با یک QR CODE  دیگر اطلاعات کدکاربری و پسورد را داخل نرم افزار بارگذاری نمایند.

مزایای استفاده از P2P

  1. Transit-Network

بدین معناست که در این روش نیازی به تنظیمات روتر نمی باشد (Port Mapping).کافیستDVR  را در حاالت LAN قراردهید (از طریق کابل شبکه ، کانکتور (RJ-45) دستگاه DVR را به سوکت شبکه کامپیوترمتصل نمایید). اطمینان حاصل کنید شبکه LAN  شما به اینترنت متصل می باشد برای این منظور IP دستگاه DVR و IP روتر را هم رنج قرار دهید.(نوعی Plug-Play)

نکته : از طریق مسیر زیر :

منوی اصلی>>> نصب>>> شبکه>>>شبکه

گزینه Obtain an IP address automatically را انتخاب کنید تا IP بصورت خودکار انتخاب شود.

  1. کد دو بعدی

این روش دسترسی بسیار ساده می باشد.کافیست از نرم افزار گوشی خود برای اسکن کد دو بعدی استفاده کنید این امر ارتباط بین گوشی موبایل و دستگاه DVR را فراهم می آورد.

مرحله ۱:

از مسیر زیر وارد زیر منوی تنظیمات شبکه شوید و تنظیمات سرور NAT را انجام دهید:

منوی اصلی >>> نصب >>> شبکه >>> NAT

سرور  www.autonat.com

سرور NAT  : ۵۴٫۱۹۱٫۲۰۱٫۲۱۵  پورت : ۸۹۸۹

نکته ۱ : در صورت استفاده از IP در این مرحله در سایر مراحل نیز از IP  استفاده شود .

نکته ۲ : از مسیر منوی اصلی

eferred DNS server : 8.8.8.8  تنظیم شود

مرحله ۲:
از مسیر :
اطلاعات>>>>  QRCODE              وارد زیر منوی  QRCODE  شوید.

سپس از نرم افزار گوشی موبایل (Super Live Pro ) با مشخصه P2P (P2P Version) برای اسکن کد ۲ بعدی استفاده کنید.در این صورت شما قادر خواهید بود تصاویر  دستگاه DVR  را از طریق گوشی موبایل مشاهده نمایید.

روش انجام تنظیمات P2P در گوشی موبایل

به صفحه ورود (Login) وارد شوید سپس قسمت مشخص شده با رنگ قرمز را انتخاب کنید و وارد صفحه اسکن  شوید.

QRCODE   را اسکن کنید

شماره سریال در قسمت سرور نشان داده خواهد شد در این مرحله کافیست نام کاربری و رمز عبور را وارد کرده و گزینه ورود(Login)  را انتخاب کنید.

p2p

نکته۳ : لازم بذکر است که این تنظیمات بر اساس اخرین ورژن نرم افزار موبایل در گوشی های  Android و IOS می باشد.

 

روش مشاهده تصاویر از طریق وب (Web)

آدرس سرور وب را که  www.autonat.comمی باشد و همچنین شماره سریال دستگاه DVR را در قسمت مشخص شده در عکس وارد کنید ، با کلیک بر روی گزینه Login قادر خواهید بود تصاویر را از طریق Web مشاهده کنید .

امیدواریم مطلب فوق قابل توجه شما همراهان گرامی مجموعه الکتروسایه قرار گرفته باشد برای انتخاب بهترین دوربین مداربسته می توانید از مشاوره رایگان کارشناسان ما در بخش فروش بهره مندشوید.

بوسیله | ۱۳۹۸-۴-۱۲ ۱۳:۰۲:۳۳ +۰۴:۳۰ تیر ۱۲ام, ۱۳۹۸|مقالات|