RTSP کوتاه شده ی عبارت Real time Streaming protocol به معنای (پروتکل جریان در لحظه) می باشد که اغلب برای جریان های تصویری  ONVIF  استفاده می شود. و پروتکلی است که برای انتقال اطلاعات در لایه application تعریف  می شود

 

RTSP

RTSP چهار چوبی برای انتقال مستقیم اطلاعات زنده مانند صدا و تصویر فراهم می کند. که با کمک آن قادر به اضافه کردن جریان فیلم از DVR  های دیگر خواهید بود .

طرز استفاده از پروتکل RTSP

فرض کنید که شما یک دوربین تحت شبکه IP از هایک ویژن یا داهوا Dahua (یک تولید کننده چینی) خریداری کرده اید و می خواهید با استفاده از یک ضبط کننده شبکه ان وی آر (NVR) که قبلا دارید استفاده کنید، اما  ان وی آر از سازنده دیگری مانند سامسونگ استفاده می شود.

شما باید دستورالعمل دوربین هایک ویژن و داهوا Dahua را برای دستور RTSP که باید برای پخش ویدئو بر روی شبکه مورد استفاده قرار گیرد جستجو کنید.

اگر این اطلاعات را در کتابچه راهنمای محصول پیدا نکنید، باید با تیم پشتیبانی فنی سازنده تماس بگیرید زیرا ضروری است که دستورالعمل درست را دریافت کنید تا تجهیزات شما بتوانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

پس از به دست آوردن این اطلاعات، شما باید آن را در ضبط وارد کنید که درخواست ارسال ویدئو را از طریق این پروتکل جهانی آغاز خواهد کرد.

طریقه اضافه کردن یک دوربین IP  به دستگاه دیگر از طریق  port RTSP  :

ابتدا وارد منوی اصلی دستگاه شده سپس در بخش تنظیمات  کانال پیکره بندی کانال های IP ویرایش وارد تنطیمات RTSP  می شوید .

RTSP

سپس دوربین مورد نظر را انتخاب کرده و نام کاربری و رمز عبور آن را وارد کنید و در بخش پروتکل ، R T S P  را انتخاب نمایید .

توجه داشته باشید  شماره پورت RTSP  در  دوربین ها و دستگاه های برایتون ۵۵۴ می باشد .

 

 هم چنین طریقه نوشتن RTSP  برای جریان اصلی و فرعی به صورت زیر می باشد   :

                                           Rtsp://[آی پی دوربین]:[PORT]/mode=real&idc=[شماره کانال]&ids=[شماره جریان اصلی یا  فرعی ]

RTSP

 

امیدواریم مطلب فوق قابل توجه شما همراهان گرامی مجموعه الکتروسایه قرار گرفته باشد برای انتخاب بهترین دوربین مداربسته می توانید از مشاوره رایگان کارشناسان ما در بخش فروش بهره مندشوید.

بوسیله | ۱۳۹۸-۷-۸ ۱۲:۰۷:۲۲ +۰۳:۳۰ مهر ۸ام, ۱۳۹۸|مقالات|