کارگاه ساخت و ساز مملو از خطرات بالقوه‌ای است، یکی از اهداف اصلی برای سرقت نیز می‌باشد که تاکنون شایع‌ترین جرمی است که در این کارگاه‌ها اتفاق می‌افتد. مردم می‌دانند ابزار و ماشین‌آلات چقدر ارزشمند هستند، به همین دلیل وظیفه مالک یا مدیر ساختمان است که مطمئن شود کالاها ایمن نگهداری می‌شوند.

ما در این مقاله در مورد جرم‌های رایج که در کارگاه‌های ساختمانی رخ می‌دهد، تأثیر آنها و نحوه جلوگیری از وقوع آن‌ها بحث می‌کنیم.

کارگاه ساخت و ساز

راه حل‌های امنیتی در سراسر کارگاه ساختمانی

مؤثرترین روش برای اطمینان از امنیت ابزارها و ماشین‌آلات شما، سرمایه‌گذاری در فعالیت‌های امنیتی است که توانایی پوشش کل محل را دارند.

دوربین‌های مداربسته جدید با سیم و بی‌سیم به شما این امکان را می‌دهند که کارگاه ساخت و ساز خود را در ساعاتی خارج از ساعات کاری مشاهده کنید. در آن زمان به دلیل عدم حضور شما بیشترین احتمال قربانی شدن جنایات وجود دارد. نصب سیستم‌های امنیتی که فقط به افراد مجاز اجازه ورود می‌دهد، خطر سرقت ابزارها و ماشین‌آلات توسط افراد خارجی را تا حد زیادی کاهش می‌دهد.

راه حل‌های امنیتی نه تنها راهی برای شناسایی مجرمان هستند، بلکه به عنوان یک عامل بازدارنده بزرگ نیز عمل می‌کنند، به ویژه زمانی که مردم از حضور آن‌ها مطلع باشند. یک روش ساده برای جلوگیری از متجاوزان، اضافه کردن یک تابلو در ورودی محل موردنظر است که به مردم اطلاع می‌دهد دوربین مداربسته 24 ساعته فعال است.

اطمینان حاصل کنید که کارگاه شما دارای امکانات قفل ایمن یا سیستم‌های گاوصندوق الکتریکی است.

کارکنان را آموزش دهید

یک روش برای کاهش آمار سرقت کارگاه ساخت و ساز، تجهیز کارکنان به دانش مناسب در مورد نحوه برخورد و گزارش سرقت می‌باشد.

آموزش صحیح کارکنان در مورد نحوه برخورد، پیشگیری و گزارش جرایم ضروری است و باید بخش مهمی از کار شما را تشکیل دهد. به همین ترتیب، اطمینان از اینکه فقط کارکنان قانونی می‌توانند وارد ساختمان شوند و در آن کار کنند، نیاز به بررسی‌های هویتی است.

تمام کارکنانی که در محل کار می‌کنند باید آموزش ببینند که چگونه و کجا تجهیزات را به درستی نگهداری کنند تا از سرقت جلوگیری شود. این شامل قفل کردن ایمن و تشخیص اینکه آیا چیزی گم شده یا غیرعادی به نظر می‌رسد، می‌باشد.

کارکنان همچنین باید از اقدامات مناسبی که در صورت مشاهده حادثه باید انجام دهند آگاه باشند، مانند اینکه با چه کسی تماس بگیرند.

فقط افراد مطمئن استخدام کنید و همچنین بررسی سوابق انجام دهید، زیرا سرقت در سایت‌های ساختمانی اغلب توسط خود کارمندان انجام می‌شود.

وسایلتان را ثبت کنید

در بسیاری از کشورها در صورت دزدیده شدن تجهیزات شما، اگر اجناس شما برچسب‌گذاری شده و به عنوان کالای سرقت شده به پلیس گزارش شده باشد، به احتمال زیاد به شما بازگردانده می‌شود. داشتن یک شماره شناسایی پیوست شده به هر کالا نیز به هنگام مطالبه مجدد کالا در بیمه شما کمک می‌کند.

در طرح امنیت تجهیزات ساختمانی می‌توان تجهیزات ارزشمند خود را در یک پایگاه داده مرکزی ثبت کرد.

علاوه بر این، می‌توانید دستگاه‌های ردیاب برای قطعات بزرگ و گران‌قیمتی که با استفاده از فناوری GPS عمل می‌کند، قرار داد.

مدیریت موجودی

انجام فرآیند چک کردن خروج ابزار و تجهیزات ویژه در محل، راهی آسان برای ردیابی افرادی است که از یک قطعه استفاده می‌کنند. به طوری که اگر چیزی گم شد، به راحتی می‌توانید تعیین کنید چه کسی آن را برداشته است. باید مشخص باشد کدام کارگر از وسایل استفاده می‌کند. این سیستم به کاهش خطر سرقت کارکنان کمک می‌کند.

تجهیزات بی‌حرکت کردن وسایل نقلیه

افرادی که مرتباً از کارگاه‌های ساخت و ساز سرقت می‌کنند، اغلب در این نوع جنایات به خوبی آشنا هستند و از نحوه راه‌اندازی وسایل نقلیه بزرگ آگاه هستند. ممکن است این یک اقدام افراطی به نظر برسد، اما سرمایه‌گذاری روی بی‌حرکت‌کننده‌های وسایل نقلیه برای کسانی که خارج از ساعات کاری هستند، می‌تواند در درازمدت باعث صرفه‌جویی در هزینه‌ها و دردسرهای زیاد شود.

رایج‌ترین جنایاتی که در کارگاه‌های ساخت و ساز رخ می‌دهد

هر سال، صنعت ساخت و ساز بریتانیا در نتیجه چندین جنایت رایج، به ویژه سرقت، خرابکاری و بی‌توجهی به سلامت و ایمنی، متحمل ضرر حدود 800 میلیون پوندی می‌شود. هزینه‌های متحمل شده، هم به دلیل خود جرایم و هم به دلیل بار مالی می‌باشد، از جمله تأخیر در پروژه، تعویض یا تعمیر کالا و حق بیمه.

سرقت

دزدی رایج‌ترین جنایتی است که در کارگاه‌های ساختمانی تجربه می‌شود. یک مطالعه تحقیقاتی در سال 2016 که 21٪ از 1100 متخصص صنعت ساختمان مورد بررسی قرار گرفتند نشان داد که هر هفته سرقت را تجربه کرده‌اند. 92٪ آن‌ها سرقت را به صورت هفتگی، ماهانه یا سالانه تجربه کرده‌اند. چیزی که ممکن است برای بسیاری تعجب آور باشد این است که حدود نیمی از این سرقت‌ها توسط کارمندان یا پیمانکارانی که روی پروژه کار می‌کنند انجام می‌شود.

ابزار و ماشین‌آلات ساختمانی گران هستند و جایگزینی این اقلام مسروقه می‌تواند فشار مالی قابل توجهی ایجاد کند.

وندالیسم

در مطالعه تحقیقاتی فوق، 91 درصد از افراد مورد بررسی گزارش دادند که با خرابکاری در کارگاه ساخت و ساز مواجه شده‌اند.

نصب نرده‌ها و قفل‌های با کیفیت به جلوگیری از ورود تعداد زیادی از مزاحمان و آسیب رساندن به محل کمک می‌کند. به همین ترتیب، اجرای امنیت عالی مانند دوربین مداربسته، سیستم دزدگیر و حضور فیزیکی یک نگهبان، مطمئناً مانع ورود متجاوزان احتمالی می‌شود.

توجه به سلامت و ایمنی

صنعت ساخت و ساز مستعد موقعیت‌های خطرناک است که اغلب به دلیل بی‌توجهی به ایمنی رخ می‌دهد. صاحبان کارگاه‌ها باید به دنبال اقدامات احتیاطی بیشتری برای جلوگیری از وقوع حوادث باشند و می‌توانند این کار را با اطمینان از انطباق بهتر با استانداردهای ایمنی و انجام ارزیابی‌های کامل انجام دهند.

سیستم‌های امنیتی تضمین می‌کنند که مردم نمی‌توانند وارد محل ساخت‌وساز شما شوند و به خود آسیب برسانند.

علاوه بر این، سیستم‌های دوربین مداربسته امکان نظارت مداوم بر فعالیت‌ها را فراهم می‌کنند که به شناسایی و رسیدگی به تهدیدات سلامت و ایمنی کارکنان قبل از ایجاد مشکل مهم کمک می‌کند.

با این حال، بهترین راه برای محافظت از کارگاه ساخت و ساز خود در برابر جرم و جنایت، سرمایه‌گذاری در امنیت محل با دامنه وسیع و با کیفیت بالا است.

امیدواریم مطلب فوق قابل توجه شما همراهان گرامی مجموعه الکتروسایه قرار گرفته باشد برای انتخاب بهترین دوربین مداربسته در اصفهان می‌توانید از مشاوره رایگان کارشناسان ما در بخش فروش بهره‌مند شوید.

بوسیله | 2022-01-20T12:57:42+03:30 ژانویه 20th, 2022|سرقت|