بوکه شدن تصویر و ایجاد مه در دوربین های مداربسته حالتی شبیه شبح ایجاد می کند که بیشتر در شب ایجاد می شود و در طول روز از بین می رود. تصاویر دوربین IP در فضای باز در شب کاملاً مبهم است اما درست پس از طلوع آفتاب این مشکل ظاهر نمی شود.

بوکه شدن

 

چگونه مشکل بوکه شدن تصویر در دوربین مداربسته رخ می دهد؟

در ادامه فاکتورهای مؤثر در ایجاد این مشکل را بررسی می کنیم. باما همراه باشید.

فاکتور 1. دوربین های امنیتی کاملاً پلمپ نمی شوند.

یکی از دلایل عمده ایجاد شبنم و بوکه شدن تصویر در دوربین های امنیتی این است که دستگاه به خوبی مهر و موم نشده به عنوان مثال برخی از دوربین های مدار بسته فضای باز با اینکه مدعی ضد آب بودن هستند اما مطابق با استاندارد مقاومت در برابر آب نیستند.

دوربین های امنیتی نامرغوب با برندهای ناشناخته که در بیرون از منزل نصب شده اند نسبت به برندهایی که شناخته شده و قابل اعتماد هستند، بیشتر در معرض مشکلات بوکه شدن تصویر و ایجاد شبنم بر روی لنز دوربین هستند. با تماس با کارشناسان بخش فروش ما بهترین انتخاب را با بهترین کیفیت داشته باشید.

فاکتور 2. نوسانات روزانه دما زیاد است.

چگالش در داخل دوربین امنیتی وقتی اتفاق می افتد که هوای مرطوب گرم با سطوح سرد دوربین امنیتی ملاقات کند به خصوص اگر در طی یک روز نوسان دمای زیادی وجود داشته باشد.

به طور کلی اواخر تابستان و پاییز، زمان اوج گرفتن چگالش دوربین امنیتی و ایجاد شبنم روی لنز دوربین مداربسته با تغییرات دما از روز به شب است.

فاکتور 3. دوربین های مدار بسته به طور مداوم در معرض شرایط آب و هوایی نامناسب قرار می گیرند.

مکان های نامناسب نصب حتی برای دوربین های امنیتی ضد آب واجد شرایط، مشکلات تراکم و بوکه شدن تصویر دوربین مدار بسته را نیز سبب می شوند.

به عنوان مثال اگر دوربین های مدار بسته شما دائماً در معرض باران های شدید، طوفان ها و سایر شرایط سخت آب و هوایی و بدون هیچ گونه پوشش قرار گرفته اند، ممکن است در مقابل نفوذ آب به مرور زمان مقاومت نکنند و در نهایت منجر به تصاویر مه آلود شوند.

فاکتور 4. دوربین های IP که برای استفاده درمحیط بسته هستند، در فضای باز نصب شوند.

دلیل احتمالی دیگر که چرا دوربین های امنیتی را مه آلود می کنند این است که شما به اشتباه می توانید یک دوربین مدار بسته داخلی را برای استفاده در فضای بیرون قرار دهید.

بنابراین برای جلوگیری از تراکم و ایجاد مه و شبنم روی لنز دوربین مداربسته، اگر قصد نصب در فضای باز را دارید بهتر است از دوربین های IP65 + IP استفاده کنید.

چگونگی حذف بوکه از دوربین های امنیتی: 7 راه حل برتر

با ایجاد بوکه  بر روی لنز دوربین امنیتی، شما هیچ تصویر ضبط شده مفیدی را در طی یک شب دریافت نخواهید کرد.

برای خلاص شدن از شر مه در دوربین های امنیتی در فضای باز، در اینجا چند راه حل عملی برای شما وجود دارد:

راه حل 1. چگالش و بوکه شدن تصویر در دوربین های امنیتی را با پارچه میکرو فیبر پاک کنید.

برای از بین بردن تراکم و بوکه شدن تصویر دوربین امنیتی، می توانید به سادگی کاورهای لنز خارجی (نه لنزها) را با یک پارچه میکرو فیبر پاک کنید که هیچ لکه ای از آب باقی نمی ماند.

یکی دیگر از راههای ممکن برای از بین بردن چگالش و بوکه شدن تصویر دوربین امنیتی، استفاده از سشوار برای گرم کردن است که مه در دوربین های امنیتی ناپدید می شود.

راه حل 2. از اسپری ضد مه در پوشش های دوربین امنیتی استفاده کنید.

در صورت بروز مشکلات تراکم دوربین امنیتی، مکرراً بهتر است لایه ای از اسپری ضد مه را روی جلد لنزهای بیرونی بزنید.

با استفاده از چنین اسپری هایی به طور مرتب، می توانید از دوربین های امنیتی در فضای باز در برابر مشکلات تراکم و بوکه شدن تصویر محافظت کنید.

راه حل 3. برای جلوگیری از بوکه شدن تصویر، دوربین های امنیتی را درون جعبه های ضد آب قرار دهید.

جعبه های ضد آب راه حل های قابل قبولی برای مقابله با تراکم و بوکه شدن تصویر در دوربین های مداربسته IP است به خصوص اگر باران های شدید و طوفان های شدید هر از گاهی در مناطق شما رخ دهد.

تهویه را فراموش نکنید:

سوراخ هایی را در جعبه ها ایجاد و آن ها را با مواد ضد آب بپوشانید.

راه حل 4. برای جلوگیری از بوکه شدن تصویر، پوشش دوربین های امنیتی  دام  را پاک کنید.

اگر در داخل دوربین های دام حالت مه و شبنم وجود دارد بهتر است دوربین های مدار بسته را از محل نصب جدا کرده و آنها را داخل خانه بیاورید.

سپس محفظه بیرونی دوربین را جدا کرده و از پارچه میکرو فیبر یا سشوار استفاده کنید پس از استفاده از چنین ابزارهایی هیچ لکه ای از آب روی سطح لنز باقی نمی ماند تا کیفیت تصویر دوربین های دام را تحت تأثیر قرار دهد.

پس از تمیز کردن بهتر است با فشار دادن حلقه فوم در مقابل شیشه و اضافه كردن ژل ضد آب بر روی همه مهر و موم ها، دوربین های مداربسته خود را دوباره آب بندی كنید.

راه حل 5. سیلیکا ژل را جهت  جلوگیری از بوکه شدن تصویر به دوربین های امنیتی در فضای باز اضافه کنید.

برای جلوگیری از بوکه و مه آلود شدن دوربین های مداربسته در شب، راه حل خوب دیگر قرار دادن یک بسته کوچک از ژل سیلیکا در داخل دوربین های مدار بسته فضای باز است.

بوکه شدن تصویر

چنین مواد جاذب رطوبت قادر به از بین بردن رطوبت و خشک شدن هوا و در نتیجه جلوگیری از مشکلات چگالش دوربین مدار بسته هستند.

راه حل 6. سیستم گرمایشی را به دوربین های مدار بسته فضای باز اضافه کنید.

علاوه بر ژل سیلیکا ، می توانید سیستم گرمایشی را نیز به دوربین های امنیتی در فضای باز اضافه کنید تا از تراکم جلوگیری شود.

با این حال دانش و مهارت های حرفه ای برای این کار لازم است. بنابراین بهتر است سیستم گرمایشی را فقط در صورت داشتن درک خوب در مورد وسایل الکترونیکی، به دوربین های امنیتی IP اضافه کنید.

نکته 1. در انتخاب نقاط نصب دقت کنید.

حتی اگر دوربین های امنیتی مقاوم در برابر آب خریداری کرده اید، هنوز هم باید در انتخاب نقاط نصب مناسب دقت کنید.

هنگامی که دوربین های مدار بسته فضای باز در معرض نور مستقیم خورشید یا انواع شرایط آب و هوایی و بدون هیچ گونه سرپوشی قرار بگیرند، احتمال ظهور مشکلات تراکم و بوکه شدن تصویر دوربین تا حد زیادی افزایش می یابد.

موقعیت نصب دوربین مداربسته ایده آل شامل موارد زیر است:

در زیر سایه بان

ایوان

گاراژ

درب پشتی

پنجره داخلی دارای دید

نکته2. نگاهی دقیق تر به دمای کار و رطوبت دوربین های مداربسته بیندازید.

قبل از بررسی، به دمای کار و رطوبت دوربین های امنیتی نگاهی بیندازید به خصوص اگر در مناطق جغرافیایی دارای رطوبت زیاد یا هوای سرد زندگی می کنید.

علاوه بر این بهتر است دقت کنید که آیا دوربین های امنیتی قادر به کار در داخل و خارج از خانه هستند. توجه داشته باشید که دوربین های مدار بسته واجد شرایط در فضای باز باید دارای رتبه بندی ضد آب برابر IP65 یا حتی بالاتر باشند.

امیدواریم مطلب فوق قابل توجه شما همراهان گرامی مجموعه الکتروسایه قرار گرفته باشد برای انتخاب بهترین دوربین مداربسته در اصفهان می توانید از مشاوره رایگان کارشناسان ما در بخش فروش بهره مندشوید.

 

بوسیله | 2021-07-03T11:53:58+00:00 دسامبر 4th, 2019|دوربین مداربسته|