جنایت یک عمل غیرقانونی است که مجازات قانونی دارد. این شامل آسیب رساندن به افراد دیگر یا آسیب رساندن به اموال دیگران است. اقدامات جنایی از تهدید، خشونت خانگی، دستگیری، اسلحه یا مواد مخدر، جرایم اینترنتی، تا جرایم خشونت‌آمیز مانند تجاوز جنسی، قتل یا قاچاق انسان متفاوت است.

میزان جرم و جنایت از کشوری به کشور دیگر بسیار متغیر می‌باشد و تحت تأثیر عوامل زیادی است. به عنوان مثال، سطح بالای فقر و بیکاری نرخ جنایت یک کشور را افزایش می‌دهد. برعکس، مجازات‌های شدید و اجرای دقیق پلیس باعث کاهش نرخ جرم می‌شود. همچنین بین سن و جنایت همبستگی بالایی وجود دارد، زیرا اکثر جنایات به ویژه خشونت‌آمیز، توسط سنین 20 تا 30 سال انجام می‌شود.

نتایج جغرافیایی نشان می دهد که بیشترین میزان قتل در قاره آمریکا و آفریقا و کمترین میزان آن عموماً در کشورهای اروپایی است.

جنایت

بررسی میزان جنایت در سال 2021

میزان کل جنایت با تقسیم تعداد کل جنایات گزارش شده از هر نوع بر کل جمعیت و سپس ضرب نتیجه در 100000 (زیرا محاسبه نرخ جنایت به این صورت است که تعداد جرایم در 100000 نفر گزارش می‌شود) محاسبه می‌شود.

میزان کل جنایت در ایالات متحده 47.70 است. میزان جنایت خشونت‌آمیز در ایالات متحده طی 25 سال گذشته به شدت کاهش یافته است. نرخ جنایات بین ایالت‌ها به طور قابل توجهی متفاوت است، به طوری که ایالت‌هایی مانند آلاسکا، نیومکزیکو و تنسی نرخ جنایت بسیار بالاتری نسبت به ایالت‌هایی مانند مین، نیوهمپشایر و ورمونت دارند.

ده مورد از کشورهای دارای بیشترین شاخص جرم و جنایت در جهان عبارتند از:

ونزوئلا (83.76)

پاپوآ گینه نو (80.79)

آفریقای جنوبی (76.86)

افغانستان (76.31)

هندوراس (74.54)

ترینیداد و توباگو (71.63)

گویان (68.74)

السالوادور (67.79)

برزیل (67.49)

جامائیکا (67.42)

*همه نرخ‌های عددی در هر 100000 نفر بیان می‌شود.

  1. ونزوئلا

ونزوئلا کشوری در شمال آمریکای جنوبی است.

شاخص جنایت ونزوئلا 83.76 است که بالاترین شاخص در بین کشورهای دیگر در جهان است. این نرخ بالا به دلایلی از جمله فساد مقامات، سیستم قضایی معیوب و کنترل ضعیف اسلحه می‌باشد.

  1. پاپوآ گینه نو

مملکت مستقل پاپوآ گینهٔ نو کشوری مشترک المنافع است که در اقیانوس آرام، قارهٔ اقیانوسیه و گینه نو قرار دارد.

شاخص جرم و جنایت پاپوآ گینه نو 80.79 است. در پاپوآ گینه نو، جنایات خشونت آمیز با تغییرات سریع اجتماعی، اقتصادی و سیاسی تقویت یافت. یک سری باندها درگیر فعالیت‌های جنایی کوچک و بزرگ هستند و از اعضای با تحصیلات اندک و فرصت‌های شغلی کم تشکیل شده‌اند. جنایت سازمان یافته در شهرهای بزرگ نیز رایج است و تا حد زیادی به میزان بالای فساد کمک می‌کند. علاوه بر این، جغرافیای پاپوآ گینه نو آن را برای قاچاق مواد مخدر و انسان جذاب کرده است.

  1. آفریقای جنوبی

آفریقای جنوبی دارای سومین میزان جرم و جنایت در جهان است. آفریقای جنوبی میزان قابل توجهی از حملات، تجاوز، قتل و سایر جنایات خشونت آمیز را دارد. این امر به عوامل متعددی از جمله سطوح بالای فقر، نبود عدالت، بیکاری و محرومیت اجتماعی و عادی سازی خشونت مربوط است. آفریقای جنوبی یکی از بالاترین آمار تجاوز در جهان را دارد. از هر 4 مردی که توسط مرکز تحقیقات پزشکی آفریقای جنوبی مورد بررسی قرار گرفتند، بیش از 1 نفر به تجاوز جنسی اعتراف کردند.

  1. افغانستان

افغانستان دارای چهارمین میزان جرم و جنایت است. جنایت به شکل‌های مختلف از جمله فساد، ترور، قاچاق مواد مخدر، آدم ربایی و پولشویی وجود دارد. افغانستان در سال 2020، 85 درصد از تریاک غیرقانونی جهان را تأمین می‌کرد.

طالبان که در سال 2021 کنترل این کشور را به دست گرفتند، متعهد شده‌اند که صنعت تریاک را از بین ببرند، اما این بخشی از اقتصاد این کشور است که حذف آن دشوار خواهد بود.

  1. هندوراس

هندوراس کشوری در شمال آمریکای مرکزی است.

این کشور با شاخص جرم و جنایت 74.54 رتبه پنجم را در جهان دارد.

اوج جنایات خشن هندوراس توسط گروه‌های مسلح در سال 2012 بود، زمانی که این کشور روزانه 20 مورد قتل را تجربه می‌کرد.

هندوراس همچنین یک مسیر اصلی مواد مخدر به ایالات متحده محسوب می‌شود.

اجرای ضعیف قوانین داخلی، این کشور را به نقطه ورود آسان برای تجارت غیرقانونی مواد مخدر تبدیل کرده است.

  1. ترینیداد و توباگو

ترینیداد و توباگو (Trinidad and Tobago) کشوری جزیره‌ای واقع در شمال آمریکای جنوبی است.

ترینیداد و توباگو دارای ششمین میزان جرم و جنایت در جهان است. دولت این کشور با چالش‌های متعددی در زمینه کاهش جنایت مواجه است مانند تأثیر منفی باندها، مواد مخدر، رکود اقتصادی. ترینیداد و توباگو دارای سطح مشاوره سفر 2 است، به این معنی که مسافران باید احتیاط بیشتری کنند. بازدیدکنندگان معمولاً قربانی جیب بری، حمله، سرقت و کلاهبرداری می‌شوند.

  1. گویان

گویان یا گایانا کشوری در شمال شرقی آمریکای جنوبی در منطقه کارائیب است.

گویان دارای 68.74 نرخ جنایت در سراسر جهان و نرخ قتل حدود چهار برابر بیشتر از ایالات متحده است. استفاده از سلاح توسط مجرمان رایج است. خشونت خانگی به طور مکرر در گویان اتفاق می‌افتد، زیرا اجرای قوانین خشونت خانگی ضعیف است. سرقت‌های مسلحانه نیز زیاد اتفاق می‌افتد، به ویژه در جورج تاون. علاوه بر این، گردشگران اغلب با خرابی‌های هتل، سرقت و تجاوز مواجه می‌شوند.

  1. السالوادور

کوچکترین و پرتراکم‌ترین کشور منطقه آمریکای مرکزی است.

جنایت سازمان‌یافته یک مشکل بزرگ در السالوادور است که با بیشترین باندهای خود، در خشونت‌های اجتماعی نقش دارد.

تخمین زده می‌شود که 25000 نفر از اعضای باند در السالوادور آزاد هستند، 9000 نفر در زندان و حدود 60000 جوان در گروه‌های جوانان مسلط بر کشور، وجود دارد.

بسیاری از گروه‌ها همچنین با قاچاقچیان مواد مخدر در ارتباط هستند.

علاوه بر باندها، نرخ بالای بیکاری و دستمزد پایین در السالوادور خانواده‌ها را به مناطق حاشیه‌ای کشور رانده که جنایات در آن‌ها رایج است.

جنایات مربوط به اموال، مانند سرقت، سرقت وسایل نقلیه شایع‌ترین هستند.

  1. برزیل

برزیل شرقی‌ترین کشور قاره آمریکاست که منطقه وسیعی را بین مرکز آمریکای جنوبی و اقیانوس اطلس در بر می‌گیرد.

برزیل آمار فوق العاده زیاد جنایات خشونت‌آمیز دارد.

میزان قتل برزیل در سال 2020، 23.6 قتل به ازای هر 100000 نفر بوده است – و در سال‌های گذشته به 30.8 رسیده است.

بزرگترین مشکل برزیل جرایم سازمان یافته است، زیرا در جنایات سازمان‌یافته خشونت بین گروه‌های رقیب یک اتفاق معمول است. قاچاق مواد مخدر، فساد و خشونت خانگی موضوعاتی فراگیر در برزیل هستند.

  1. جامائیکا

جامائیکا سومین کشور پرجمعیت انگلیسی ‌زبان قارهٔ آمریکا است.

جامائیکا با فساد دولتی، فعالیت گروه‌ها و سطح بالای جنایات خشونت آمیز، از جمله تجاوز جنسی مواجه است.

شورای امنیتی نیروی پلیس جامائیکا را کم کار و دارای منابع محدود توصیف می‌کند.

 

امیدواریم مطلب فوق قابل توجه شما همراهان گرامی مجموعه الکتروسایه قرار گرفته باشد برای انتخاب بهترین دوربین مداربسته و دزدگیر در اصفهان می‌توانید از مشاوره رایگان کارشناسان ما در بخش فروش بهره‌مند شوید.

بوسیله | 2021-10-10T14:13:17+03:30 اکتبر 4th, 2021|سرقت|