تداخل wifi دوربین مداربسته: چگونه می توان مشکل تداخل WiFi دوربین مداربسته بی سیم را رفع کرد. یکی از مشکلات دوربین امنیتی بی سیم، تداخل امواج  WiFi است اگر در شبکه بی سیم شما تداخل WiFi بوجود آید، نمی توانید منزل یا محل کار خود را از راه دور توسط دوربین مداربسته مشاهده کنید. از بین رفتن سیگنال WiFi باعث از بین رفتن تصویر شده و این باعث می شود که از آنچه در منزل شما اتفاق می افتد اطلاع نداشته باشید. اگر سیگنال WiFi دوربین مداربسته شما خیلی ضعیف باشد، فیلم های شما نامعلوم خواهد بود.

 

  دلایل تداخل WiFi دوربین مداربسته بی سیم:

موانع فرکانس

موانع فیزیکی

محدوده سیگنال WiFi

تداخل wifi دوربین مداربسته

 اکنون با دنبال کردن 3 روش مؤثر زیر، مشکل تداخل WiFi دوربین مداربسته را رفع کنید.

  1. فرکانس مناسب انتخاب کنید

احتمال دارد دوربین Wi-Fi بی سیم شما با امواج تلفن های بی سیم تداخل داشته باشد.

اینکه در کانال امواج wifi، تداخل همزمان بوجود آید، یکی از دلایل اساسی تداخل دوربین های مداربسته بی سیم محسوب می شود که برای حل این مشکل، انتخاب کانال سیگنال وایفای کم تراکم، گزینه مناسبی است.

بعنوان مثال بسیاری از فن آوری های RF (فرکانس رادیویی) از جمله بلوتوث، تلفن های هوشمند و غیره معمولاً دارای باند 2.4 گیگاهرتزی هستند که باعث تراکم باند شبکه 2.4 گیگاهرتزی می شوند.

فرکانس مناسب wifi

اکنون همه روترهای باند دوگانه از فرکانس 2.4 و 5 گیگاهرتز استفاده می کنند یعنی همزمان 2.4 و 5 (5.8) گیگاهرتز را منتشر می کنند. اگر روتر شما باند دوگانه دارد، می توان کانال دوربین های بی سیم خود را به کانال 5 (5.8 گیگاهرتز) تغییر فرکانس داد، با این روش دوربین های بی سیم شما از تداخل فرکانس رها می شوند.

تنها در صورتی تغییر فرکانس دوربین امنیتی امکان پذیر است که دوربین دوباند باشد در غیر این صورت این روش امکان پذیر نخواهد بود.

برای تشخیص تداخل سیگنال WiFi، می توان از اکسپلورر یا اسکنر WiFi استفاده کرد که وجود کانال بی سیم در نزدیکی شبکه ها را نشان می دهد.

 

  1. از قرار دادن روتر در نزدیک موانع فیزیکی خودداری کنید.

اگر موانع فیزیکی مانند مصالح ساختمانی در مسیر روتر موجود باشد ممکن است نتوانید امواج بی سیم را دریافت کنید و بهترین راه حل، جابجا کردن موانع به محل دیگری است تا تأثیری بر سیگنال وایفای نگذارد.

در اینجا 3 نکته کاربردی درمورد روتر بی سیم ذکر شده است:

روتر بی سیم خود را در قسمت مرکزی منزل قرار دهید.

آنتن روتر خود را به صورت عمودی و مستقیم قرار دهید.

روتر بی سیم خود را بالاتر از سطح زمین قرار دهید.

  1. از توسعه دهنده محدوده WiFi استفاده کنید

گاهی تداخل وایفای دوربین امنیتی بی سیم شما توسط محدوده سیگنال WiFi ایجاد می شود. اگر فاصله بین دوربین های امنیتی بی سیم و روتر شما خیلی زیاد باشد، به احتمال زیاد سیگنال WiFi دوربین مداربسته بی سیم شما پراکنده خواهد شد و روتر شما جوابگو نخواهد بود. بهترین روش برای گسترش محدوده تحت پوشش امواج وایفای و تقویت آن، کاربرد یک دستگاه تقویت کننده برد WiFi است. این دستگاه با تکرار امواج بی سیم، منطقه سیگنال را گسترش دهد.

برای گسترش محدوده تحت پوشش امواج وایفای، حتی می‎توانید از روتر قدیمی‎ و بلااستفاده خود نیز استفاده کنید.

 

   نتیجه

در گذشته دوربین های امنیتی بی سیم (WiFi) نسبت به مشابه سیمی آنها، ارزش کمتری داشتند اما متخصصان شکاف بین اتصالات بی سیم و سیم را کاهش دادند.

پیشرفته ترین تکنولوژی در بحث بی سیم (WiFi) با فرکانس 802.11ac، باند دوتایی و دوربین های مداربسته بی سیم با آنتن ها و روترهای MIMO 2T2R MIMO است که در  WiFi دوربین امنیتی بی سیم تداخل ایجاد نمی کند. بنابراین روش مناسب جلوگیری از تداخل وایفای دوربین امنیتی بی سیم، تهیه دوربین و روترهای امنیتی بی سیم دو باند است.

امیدواریم مطلب فوق قابل توجه شما همراهان گرامی مجموعه الکتروسایه قرار گرفته باشد برای انتخاب بهترین دوربین مداربسته می توانید از مشاوره رایگان کارشناسان ما در بخش فروش بهره مندشوید.

بوسیله | 2020-02-29T12:48:16+03:30 فوریه 29th, 2020|دوربین مداربسته|