تعمیر و نگهداری سالانه (AMC) برای سیستم نظارت بر دوربین مداربسته چه مفهومی دارد؟

 

سیستم نظارت دوربین مداربسته از بخش های زیادی مانند دوربین ها ، کابل کواکسیال ، دستگاه ضبط ، مانیتور و اتصالات BNC تشکیل شده است. علاوه بر این ممکن است شامل تقسیم کننده های ویدیویی و پردازنده های چهارگانه باشد. اگر هر یک از این قطعات آسیب ببیند یا مشکلاتی در آن ایجاد شود باعث می شود سیستم نظارت به درستی کار نکند.

مانند هر وسیله الکترونیکی یا الکتریکی دیگر، خدمات دوربین های مداربسته نیز به سرویس و نگهداری سالانه آن بستگی دارد. سرویس دهی، عامل کاهش عمر دوربین ها و کاهش مشکلات فنی است و بر امنیت مکانی که با دوربین مداربسته ایمن کرده اید مؤثر است.

پیشگیری بهتر از درمان است. حفظ سیستم دوربین مداربسته برای جلوگیری از خرابی زودرس و کاهش هزینه های قابل توجهی که برای شما دارد، ضروری است.

در عصر رقابت امروز، کیفیت یک عامل اصلی است و خروجی کیفیت از هر دستگاه به عملکرد آن بستگی دارد. برای بهبود عملکرد، تعمیر و نگهداری دستگاه یک عامل اساسی است و نیاز به مهارت بالا دارد. ممکن است سازمانی تیم تخصصی نگهداری سیستم مداربسته نداشته باشد در این صورت تولیدکنندگان و توزیع کنندگان دوربین های مداربسته بهترین اشخاص برای پشتیبانی از این دوربین ها هستند زیرا به این فناوری تسلط دارند.

تعمیر و نگهداری دوربین مداربسته

شرایط و ضوابط عمومی تعمیر و نگهداری:

 

  1. دوره قرارداد: اینگونه قراردادها از تاریخ امضای تفاهم نامه برای مدتی معتبر است که این مدت باید تعیین شود.
  2. مدت پرداخت: معمولاً مدت پرداخت مشخص می شود.
  3. تعمیر و نگهداری قطعات: تعمیر و نگهداری سیستم نظارت بر دوربین مدار بسته شامل تست دید دوربین و اطمینان از عملکرد ثابت دوربین ها برای ضبط 24 7 7، تست ضبطDVR ، تأیید تنظیمات DVR و بررسی خطای هارد دیسک می باشد.

تعویض تجهیزات دوربین مداربسته و برخی لوازم جانبی معیوب تحت پوشش سرویس و نگهداری نمی باشد با این حال ممکن است شخصی این خدمات را ارائه دهد.

  1. کیفیت قطعات یدکی: قطعات تعویض شده باید از لحاظ عملکرد، معادل قطعات قبلی باشند.
  2. هزینه های اضافی: باید تعیین شود هزینه هایی مانند هزینه سفر برای ارائه خدمات بر عهده چه کسی می باشد.

 

چرا دوربین مداربسته برای یک تجارت مناسب است؟

 

دوربین مداربسته محافظ مهمی است که نمی توان آن را دست کم گرفت. مزایای زیادی برای نصب و نگهداری سیستم دوربین مداربسته در یک کسب و کار وجود دارد. گاهی فقط وجود یک دوربین مداربسته مستقر در اطراف یک مرکز، یک مانع بزرگ است و برای ترساندن سارقان احتمالی کافیست. همچنین عامل احساس امنیت کارکنان در روز کاری خود می باشد.

یک سیستم مناسب باید بر چند نقطه کور دید داشته باشد و بر روی پر خطرترین مناطق شخصی متمرکز باشد. شرکت های نصب و فروش دوربین مداربسته تکنسین هایی برای ارائه مشاوره در مورد بهترین تنظیمات دوربین ارائه می دهند.

 

چرا نگهداری از دوربین مداربسته اهمیت زیادی دارد؟

 

توصیه می شود که تعمیر یا تعویض قطعات دوربین مداربسته را به یک شرکت نصب و نگهداری دوربین مداربسته معتبر واگذار کنید که به طور منظم و دوره ای سرویس دهی کند در این صورت هزینه نهایی نسبتاً کم خواهد بود.

مرتباً عملکرد دوربین ها را کنترل کنید زیرا اگر عامل شکست شما شوند از این که این اقدامات را انجام نداده اید پشیمان خواهید شد. حتی درصورت کیفیت بالای دوربین های مداربسته، باز هم احتمال خرابی و اشکال وجود دارد

با گذر زمان اگر در ساختمان محل نصب شما تغییراتی ایجاد شود ممکن است تنظیمات فعلی سیستم نظارتی شما مانند گذشته مفید نباشد و نیاز به بازبینی یا تنظیم مجدد باشد.

 

بهترین راه برای حفظ سیستم دوربین مدار بسته چیست؟

 

افراد متخصص آموزش دیده باید حداقل سالی یک بار ارزیابی سیستم را انجام دهند تا بررسی کامل تری از آن داشته باشند.

همچنین توصیه می شود که اقدامات مربوط به نگهداری را ثبت کنید و طبق نظرات شرکت، نگهداری های دوره ای را انجام دهید.

اگر فکر می کنید دوربین های مداربسته شما عملکرد مطلوبی را ندارند با یک متخصص تماس بگیرید و در زمینه مشاوره و خدمات تعمیر و نگهداری با او مشورت کنید.

 

معاینات خانگی

 

برای عملکرد مطلوب سیستم ها برخی از بررسی های خانگی ساده را می توان انجام داد که هرگونه نقص سیستم زودتر به شما هشدار داده می شود و این امکان را می دهد سیستم و امنیت مکان خود را حفظ کنید.

توصیه ما این است که هر 6 ماه و در صورت قدیمی بودن سیستم هر 3 ماه ، سیستم خود را بررسی کنید. عملکرد باتری ها در همه دستگاه های شما از جمله دوربین مداربسته و دزدگیر بررسی شود و باید حداقل هر 3-5 سال یکبار تعویض شوند.

 

موقعیت دوربین ها را به درستی بررسی کنید و لنز دوربین های مداربسته خود را با استفاده از یک تمیز کننده لنز مناسب هر چند ماه یکبار پاک کنید تا یک تصویر خوب و واضح داشته باشید.

در صورت تاری تصویر، لنز را بررسی کنید زیرا انسداد آن عامل محدود شدن دید دوربین است. لنز دوربین را تمیز نگه دارید زیرا گرد و غبار باعث ایجاد هرگونه لکه می شود و ممکن است عملکرد دستگاه را دچار مشکل کند.

بررسی کنید که هیچ شیئی بعنوان مثال شاخ و برگ درختان، جلوی دید لنزها را نگیرد و در صورت لزوم شیء را جابجا کنید.

اگر دزدگیر با سنسور کار می کند ، بهتر است در مقابل سنسور حرکت کنید و در اطراف اتاق قدم بزنید بنابراین در صورت سالم بودن آن باید چراغ قرمزی در هنگام حرکت روشن شود.

بزرگنمایی لنز دوربین را بررسی کرده و از عملکرد آن اطمینان حاصل کنید.

اگر دوربین مداربسته شما دارای قابلیت تشخیص حرکت است، عملکرد آن را بررسی کنید.

بررسی کنید که کلیه تجهیزات دوربین مداربسته مانند نمایشگرها، سوئیچ ها، DVR و … به درستی کار می کنند.

بررسی کنید که کیفیت تصویر در مانیتور واضح باشد و تنظیمات روشنایی آن به درستی انجام شده است و همچنین تاریخ و زمان درستی را نشان می دهد.

هرگونه رسوب و گرد و غبار را از روی مانیتورها پاک کنید.

کابل ها را بررسی کنید که نشانه ای از ساییدگی و فرسودگی نداشته باشند.

و در نهایت بررسی قطعات آسیب دیده یا فرسوده که نیاز به تعویض دارند.

 

تست هایی که یک متخصص انجام می دهد بسیار جامع تر از آزمون هایی است که شما قادر به انجام آن به تنهایی هستید ، بنابراین ترجیحاً از خدمات یک متخصص با تجربه استفاده کنید.

 

امیدواریم مطلب فوق قابل توجه شما همراهان گرامی مجموعه الکتروسایه واقع در اصفهان قرار گرفته باشد برای انتخاب بهترین محصول می توانید از مشاوره رایگان کارشناسان ما در بخش فروش بهره مندشوید.

بوسیله | 2020-12-17T12:37:24+00:00 دسامبر 17th, 2020|دوربین مداربسته|