آنالوگ و IP دو نوع اصلی سیستم‌های مداربسته می‌باشند. دوربین مداربسته آنالوگ یک دوربین سنتی است که ویدئو را از طریق کابل به DVR ارسال می‌کند. در صورتی که فقط به دنبال دوربینی برای مشاهده بر روی مانیتور هستید و نیاز به ضبط و ذخیره آن ندارید، تصویر دوربین‌های آنالوگ می‌تواند بدون نیاز به DVR بر روی تلویزیون معمولی نیز نمایش داده شود.

دوربین‌های IP دیجیتالی هستند و سیگنال‌ها را از طریق کابل ارسال می‌کنند تا در شبکه ذخیره شوند. امروزه بسیاری از سیستم‌ها ترکیبی هستند به طوری که از اجزای آنالوگ و دیجیتال استفاده می‌کنند.

مزایای دوربین مداربسته آنالوگ

دوربین آنالوگ مزایای زیادی به خصوص برای مصارف خانگی دارد. این فناوری از لحاظ وضوح تصویر بهبود یافته است، بنابراین اکنون دوربین‌های آنالوگ با کیفیت ۸ مگاپیکسل نیز وجود دارد. اگر از قبل سیم‌کشی سیستم آنالوگ دارید، برای شروع با سیستمIP، دیگر نیاز نیست همه چیز را دور بریزید فقط کافیست دوربین‌های خود را به روز کنید. در نتیجه از همین سیستم به راحتی در محیط دیجیتال نیز استفاده می‌شود.

هزینه کمتر:به طور معمول، یک سیستم آنالوگ مقرون به‌صرفه‌تر است و قیمت پایین‌تری نسبت به دوربین IP دارد.

انعطاف‌پذیری طراحی:دوربین‌های آنالوگ در طرح‌های متنوعی مانند نوع مخفی کوچک تا مدل‌های بزرگ PTZ در دسترس هستند.

معایب دوربین مداربسته آنالوگ

تصاویر آنقدر واضح نیستند و ممکن است تار به نظر برسند. همچنین نمی‌توان مانند دوربین‌های IP به صورت دیجیتال زوم کرد. با این حال، برای موقعیت‌ها یا مناطق خاص، کیفیت تصویر ممکن است عامل مهمی نباشد.

 IP به چه معناست؟

IP مخفف “Internet Protocol” است که مجموعه قوانین حاکم بر داده‌های ارسال شده از طریق اینترنت یا شبکه محلی است. در اصل، آدرس‌های IP شناسه‌ای هستند که عامل ارسال اطلاعات بین دستگاه‌های موجود در شبکه می‌شوند. آنها حاوی اطلاعات مکان هستند و دستگاه‌ها را برای برقراری ارتباط، قابل دسترسی می‌سازند.

دوربین IP یا دوربین پروتکل اینترنت، نوعی دوربین امنیتی دیجیتال است که فیلم‌های ویدئویی را از طریق شبکه IP دریافت و ارسال می‌کند. آن‌ها معمولاً برای نظارت استفاده می‌شوند. برخلاف دوربین‌های مداربسته تلویزیونی آنالوگ، دوربین‌های IP به دستگاه ضبط محلی نیاز ندارند، فقط به یک شبکه محلی نیاز دارند.

سوالی که ممکن است به ذهن خیلی از افراد برسد این است که آیا برای دوربین‌های IP خود به اتصال اینترنت نیاز دارید؟ در پاسخ باید گفت خیر. علیرغم نام “پروتکل اینترنت”، دوربین‌های امنیتی IP نیازی به اتصال خارجی به اینترنت ندارند. تنها چیزی که لازم است اتصال به شبکه محلی است.

امروزه بسیاری از سیستم‌های دوربین امنیتی، سیستم‌های ترکیبی هستند که از اجزای آنالوگ و دیجیتالی استفاده می‌کنند.

چگونه آنالوگ یا IP بودن دوربین را تشخیص دهیم؟

بهترین راه برای بررسی این است که مدل درج شده روی دستگاه را در اینترنت جستجو کنید. دوربین در هر دو سیستم عملکرد مشابهی دارد، اما معمولاً کانکتورهای آن متفاوت است. ساده‌ترین روش برای تعیین IP یا آنالوگ بودن دوربین مداربسته این است که محل اتصال آن را نگاه کنید.

آنالوگ و IP

تفاوت بین دوربین مداربسته آنالوگ و IP چیست؟

از مزایای IP در مقایسه با دوربین‌های مداربسته آنالوگ، انعطاف پذیری بیشتر، نصب آسان تر و عملکرد بسیار بهتر است.

دوربین آنالوگ یک دوربین سنتی است که در سیستم‌های مداربسته استفاده می‌شود. ویدئو را از طریق کابل به DVR ارسال می کند. دوربین‌های IP همگی دیجیتالی هستند که می توانند سیگنال‌ها را از طریق کابل ارسال کنند تا در شبکه ذخیره شوند.

تفاوت اصلی بین دوربین مداربسته آنالوگ و دوربین مداربسته دیجیتال (آی پی) در روش ضبط و ارسال فیلم است. دوربین‌های آنالوگ تصاویر را ضبط می‌کنند و سپس سیگنال را از طریق کابل کواکسیال به دستگاه DVR ضبط‌کننده ویدیو ارسال می‌کنند.

کیفیت عکس بهترین دوربین‌های آنالوگ حتی نمی‌توانند با بدترین دوربین مداربسته IP که امروزه در بازار موجودند مقایسه شوند. وضوح دوربین آنالوگ چیزی است که هرگز نمی‌توانید آن را تحسین کنید زیرا معادل کمتر از یک مگاپیکسل است. با دوربین‌های مداربسته IP می‌توان تصویری عالی داشت که در یک میدان دید وسیع‌تر نیز عالی به نظر می‌رسد.

در بحث تجزیه و تحلیل ویدیو می‌توانید سیستم خود را طوری تنظیم کنید که رویدادها را در زمان حرکت علامت گذاری کند مانند تشخیص حرکت. به جای بررسی کل ضبط، سیستم شما را به محل وقوع این رویدادها هدایت می‌کند، بنابراین در وقت شما صرفه جویی می‌شود. اکثر سیستم‌های آنالوگ تجزیه و تحلیل مفیدی ندارند، اما این ویژگی‌ها به خوبی در دوربین مداربسته IP توسعه یافته است.

مقیاس‌پذیری و انعطاف‌پذیری:در محیط آنالوگ، تمام دوربین‌های موجود باید به صورت جداگانه به دستگاه DVR متصل شوند. این مورد در مورد دوربین‌های IP صدق نمی‌کند زیرا دور زدن سوئیچ‌ها کاملاً امکان‌پذیر است، بنابراین نیاز به سیم‌کشی گسترده کاهش می‌یابد. تعداد دوربین‌هایی که می‌توانند در یک محیط آنالوگ وصل شوند بسیار محدود است و همچنین نیاز به کابل کشی عظیم است. با استفاده از سوئیچ‌ها و کابل‌های خاصی که برق را انتقال می‌دهند، می‌توان دوربین‌های بیشتری را نصب کرد و در عین حال نیاز به سیستم منبع تغذیه جداگانه را از بین برد.

کدام سیستم بهتر است؟

نوع دوربینی که نصب می‌کنید به نیازهای منحصر به فرد شما بستگی دارد. دوربین‌های آنالوگ برای مناطق کوچک مناسب هستند در حالی که دوربین‌های دیجیتال و مبتنی بر IP برای مناطق وسیع انتخابی عالی هستند. با این حال می‌توان به صورت ترکیبی نیز نصب کرد، اما نصب آن‌ها باید توسط یک تکنسین مجرب باشد.

آیا هر دوربین آنالوگ با هر DVR کار می‌کند؟

هر ضبط‌کننده ویدیویی با هر دوربینی کار نمی‌کند. دستگاه‌های DVR به دوربین‌های آنالوگ نیاز دارند، در حالی که دستگاه‌های NVR از دوربین‌های IP استفاده می‌کنند، اما سؤال سازگاری فراتر از این تمایز است. برخی از سیستم‌های NVR فقط با دوربین‌های IP تولیدکنندگان خاص سازگار هستند.

تفاوت بین دوربینIP و دوربین WiFi چیست؟

پوشش گسترده‌تر:حداکثر فاصله اتصال دوربین‌های IP PoE صد متر است که ده برابر دوربین‌های Wi-Fi است. به عبارت دیگر، دوربین‌های Wi-Fi باید در شعاع 10 متری سیگنال روتر باشند، در حالی که دوربین‌های IP PoE را می‌توان تا 100 متر از سوئیچ شبکه آن نصب کرد.

امیدواریم مطلب فوق قابل توجه شما همراهان گرامی مجموعه الکتروسایه قرار گرفته باشد برای انتخاب بهترین دوربین مداربسته در اصفهان می‌توانید از مشاوره رایگان کارشناسان ما در بخش فروش بهره‌مند شوید.

بوسیله | 2021-11-16T13:04:55+00:00 فوریه 27th, 2019|دوربین مداربسته|