قابلیت تشخیص چهره در دوربین های مدار بسته تکنولوژی جدیدی است که به صورت خودکار چهره های انسان را تشخیص می دهد.  دوربین های تشخیص چهره بدون شک در میان بهترین اختراعات این نسل هستند.

امروزه اکثر مردم و سازمان ها دوربین های سنتی خود را با  دوربین های تشخیص چهره تعویض می کنند.

این بدیهی است که این دوربین ها به دلیل مزایای بسیاری که در این زمینه نسبت به دوربین هایی که قابلیت تشخیص چهره ندارند، دارا هستند بیشتر استفاده می شوند.

همچنین دوربین های دارای قابلیت تشخیص چهره نیز مانند سایر قطعات تکنولوژی سهم خود را از معایب نیز دارند.

در این مقاله جوانب مثبت و منفی دوربین های مدار بسته با قابلیت تشخیص چهره شرح داده می شود و به شما کمک می کند تا تصمیم بگیرید که آیا شما باید در آنها سرمایه گذاری کنید یا خیر؟

تشخیص چهره

 

منظور از تشخیص چهره ( Face Detection ) چیست ؟

هنگامی که در دنیای مدار بسته از تکنولوژی تشخیص چهره صحبت می کنیم ، منظور آنالیز تصویر دوربین مدار بسته می باشد این مفهوم به VCA یا Video Content Analytics معروف است . VCA الگوریتمی هوشمند است که با پردازش تصویر دوربین مدار بسته مواردی مانند تشخیص چهره ، تشخیص حرکت ، تشخیص عبور از خط فرضی ، ورود غیر مجاز به محوطه و … را برای کاربران انجام می دهد . این قابلیت بر روی هر دوربین مدار بسته ای وجود ندارد و تنها دوربین های مخصوص از این تکنولوژی پشتیبانی می کنند .

مزایا دوربین مداربسته تشخیص چهره

۱٫کمک در شواهد

اگر شما بخواهید از سیستم نظارت خود برای جمع آوری شواهد استفاده کنید، دوربین های دوربین مدار بسته تشخیص چهره شما را بهتر از دوربین هایی که قادر به شناسایی چهره انسان نیستند، کمک می کند.

این به این دلیل است که این دوربین ها در جذب چهره افرادی که در حوزه های پوشش خود قرار دارند، خوب عمل می کنند.این باعث می شود که شما ، بسیار آسان  شواهدی که نیاز دارید بدست آورید.

۲٫آنها از جرم و جنایت جلوگیری میکنند

همه انواع سیستم های نظارتی به جلوگیری از جرم و جنایت کمک می کند. سیستم های تشخیص چهره بسیار بهتر عمل می کنند. مجرمان می ترسند که به محل جرم و یا ساختمان و… برسند، زیرا آنها می دانند اولین چیزی که سیستم نظارت انجام می دهد چهره آنها را می گیرد.

زمان هایی وجود دارد که جنایات توسط شخصی انجام می شود. هنگامی که آنها می دانند که سیستم دوربین دوربین مدار بسته دارای ویژگی های تشخیص چهره است، ممکن است قبل از ارتکاب جرم در مورد آن بیشتر فکر کنند.

هنگامی که فیلم هایی را که توسط این نوع دوربین ها مشاهده شده اند مشاهده می کنید، فورا صورت شخصی را که مرتکب جرم شده است می گیرد و اطلاعات ملموس را به شما ارائه می دهد.

۳٫ نظارت بهتر بر فعالیت ها

نصب دوربین تشخیص چهره راه بسیار خوبی برای بهبود نحوه نظارت بر مناطق مختلفی است که شما باید در نظر داشته باشید.ممکن است فعالیت های زیادی روزانه در یک محل انجام شود .هنگامی که شما سیستم نظارت خود را به سیستم تشخیص چهره ارتقا دهید، فعالیت ها را بهتر نظارت می کنید.

۴٫ می تواند به شما کمک کند سوابق دقیق را نگه دارید

شما ممکن است کسی را نداشته باشید که همیشه در حال تماشای ویدیوهای نظارت باشد. اگر این مورد باشد، شما نیاز به یک سیستم دارید که می تواند به شما کمک کند سوابق دقیق را رکورد کنید.

این دقیقا همان چیزی است که شما در هنگام تصمیم به استفاده از دوربین های دوربین مدار بسته تشخیص چهره خواهید گرفت.

از آنجایی که آنها قادر به گرفتن چهره ها هستند، شما قادر خواهید بود که به چه کسی را یابید و از منطقه ای که می خواهید نظارت دقیق تری داشته باشید.

معایب دوربین مداربسته تشخیص چهره

۱٫ آنها گران هستند

این دوربین های مداربسته  گران تر از دوربین هایی هستند که نمی توانند انسان را شناسایی کنند. اگر می خواهید سیستم فعلی خود را ارتقا دهید، باید همه چیز را از دوربین ها و سخت افزارها ارتقا دهید. مدل های پایین تر وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید.

با این حال، هنگامی که به دنبال مدل های پایین تر هستید، باید مراقب باشید زیرا ممکن است محصولات بی کیفیت را خریداری کنید. اگر می خواهید یک سیستم نظارت با کیفیت بالا داشته باشید که قابلیت تشخیص چهره دارد، باید آماده باشید که هزینه نسبتا بالایی را صرف کنید.

۲٫ آنها آسیب پذیر هستند

مهاجمان هوشمند می توانند بدانند که برای جلوگیری از تشخیص چهره چه باید کرد. . با این حال، موارد زیادی وجود دارد که در آن افراد هوشمند اشتباهات ساده ای ایجاد کرده اند که باعث می شود که این دوربین ها چهره آن ها را در حین ارتکاب جرم بگیرند. همه افراد به اندازه کافی هوشمند نیستند تا از این دوربین ها اجتناب کنند.

۳٫ آنها پیچیده  هستند

این دوربین ها پیچیده تر از آنهایی هستند که قادر به گرفتن چهره انسان نیستند. این بدان معنی است که شما ممکن است قادر به نصب آنها توسط خودتان نباشید. استخدام کارشناسان برای نصب این دوربین ها از طرف شما می تواند پرهزینه باشد. این بیشتر کمک می کند تا مقدار پولی را که برای استفاده از این دوربین ها در خانه یا دفتر خود دارید، صرف کنید. شما همچنین ممکن است مجبور شوید کارمندان خود را در ادارات امنیتی آموزش دهید تا بتوانید به طور موثر از سیستم نظارت جدید استفاده کنید. این نیز باعث می شود که شما پول بیشتری را بپردازید.

امیدواریم مطلب فوق قابل توجه شما همراهان گرامی مجموعه الکتروسایه قرار گرفته باشد برای انتخاب بهترین دوربین مداربسته می توانید از مشاوره رایگان کارشناسان ما در بخش فروش بهره مندشوید.

بوسیله | ۱۳۹۷-۱۲-۱۳ ۱۲:۴۷:۵۶ +۰۳:۳۰ اسفند ۱۳ام, ۱۳۹۷|مقالات|