چرا مردم زمان و تلاش خود را برای هک کردن دوربین های IP ناایمن انجام می دهند؟

بعضی ها برای تفریح هک می کنند. هکرها سعی می کنند دوربین های امنیتی نا امن را در خانه های مردم شکار کنند – آنها این کار را به عنوان چالشی برای اثبات این امر که توانایی هک کردن را دارند انجام می دهند.

یک کاربر یک بار یک هک عجیب را تجربه کرده بود که یک هکر تمام دوربین های IP نا امنش را به “UPDATE” و “FIRMWARE” تغییر نام داده بود.به نظر می رسد که هکرها سیستم ها را هک می کنند تافقط موفقیت خود را اعلام کنند!

و بعضی دیگر این کار را انجام می دهند تا زندگی خصوصی مردم را زیر نظر بگیرند و گاها از طریق هک کردن به دنبال سود جویی و اخاذی هستند.

هک کردن

هک کردن دوربین مدار بسته چگونه اتفاق می افتد؟

هک کردن دوربین IP ناایمن به صورت نگران کننده ای بسیار آسان است. شما می توانید با یک کلیک ساده دوربین های نا امن را مشاهده کنید.

خوشبختانه ، هک کردن بیشتر برای آن دسته از دوربین های IP نا امن با رمزهای پیش فرض اتفاق می افتد. به طور کلی ، سایت آنلاین فقط هر دستگاهی را در شبکه قرار می دهد و سعی می کند یکی از رمزهای عبور پیش فرض رایج کار کند.
این روشی است که اکثر وب سایتها به صورت زنده از دوربین های هک شده استفاده می کنند.
بنابراین به یاد داشته باشید که نام کاربری و رمزعبور پیش فرض خود را تغییر دهید ، و از اعدادی مانند تاریخ تولد خود  استفاده نکنید که هک کردن آن بسیار ساده و آسان باشد

لیست دوربین های IP نا امن طبقه بندی شده بر اساس سازندگان


دوربین های IP نا امن برای همه در دسترس هستند و باعث می شود در مقابل چشم کنجکاو بسیار آسیب پذیر باشند.

ما با داده هایی از Insecam.org ، که ادعا می شود بزرگترین دایرکتوری دوربین های آنلاین است ، لیست کاملی از دوربین های هک شده از سراسر جهان برای شما تهیه کردیم. این سایت دوربین های IP ناایمن را در سرتاسر جهان ، طبقه بندی شده بر اساس تولید کنندگان ، کشورها ، شهرها ، مکان ها و غیره پیدا می کند.

 لیست کلیه تولید کنندگان دوربین های IP نا امن :

 • Axis
 • Panasonic
 • PanasonicHD
 • Linksys
 • Mobotix
 • Sony
 • TPLink
 • Foscam
 • Netcam
 • Defeway
 • Webcam XP/7

تولید کنندگان دوربین IP ناامن انگیزه کمی برای صرف وقت و هزینه برای ایمن تر کردن محصولات خود دارند.

لیست دوربین های IP نا امن به دلیل عدم حفاظت از رمز عبور

لیستی از دوربین های ناایمن شامل مواردی است که از آنها محافظت نمی شود.

بعضی اوقات از دوربین امنیتی بدون محافظت از رمز عبور استفاده می کنید ، یا فراموش می کنید نام کاربری و رمزعبور پیش فرض را تغییر دهید. دوربین های IP که با نام کاربری و رمزعبور پیش فرض محافظت می شوند  به طور گسترده برای سارقان شناخته می شوند ، در برابر هک شدن بسیار آسیب پذیر هستند

با نام کاربری و رمز ورود به طور پیش فرض ، به لیست دوربین های IP نا امن نگاهی بیندازید. اگر از یکی از این دوربین های IP که به راحتی هک می شوند ، استفاده می کنید ، مطمئن شوید که رمز ورود را تغییر داده اید.

در لیست زیر پسورد ها و یوزنیم هایی که بیشتر هک شده اند را مشاهده می کنید، همانطور که مشاهده می کنید هک کردن پسورد های ساده بسیار آسان است.

Camera ManufacturerUsernameDefault PasswordDefault IP
AxisrootPass/EMPTY۱۹۲٫۱۶۸٫۰٫۹۰
Brickcomadminadmin۱۹۲٫۱۶۸٫۱٫۱
CanonrootModel # of camera۱۹۲٫۱۶۸٫۱۰۰٫۱
Dahuaadminadmin۱۹۲٫۱۶۸٫۱٫۱۰۸
Dahua۸۸۸۸۸۸۸۸۸۸۸۸۱۹۲٫۱۶۸٫۱٫۱۰۸
Dahua۶۶۶۶۶۶۶۶۶۶۶۶۱۹۲٫۱۶۸٫۱٫۱۰۸
DVtelAdmin۱۲۳۴۱۹۲٫۱۶۸٫۰٫۲۵۰
HIKVisionadmin۱۲۳۴۵۱۹۲٫۰٫۰٫۶۴
Honeywelladministrator۱۲۳۴DHCP
Panasonicadmin۱۲۳۴۵۱۹۲٫۱۶۸٫۰٫۲۵۳
Panasonicadmin1password۱۹۲٫۱۶۸٫۰٫۲۵۳
Samsungroot۴۳۲۱۱۹۲٫۱۶۸٫۱٫۲۰۰
Samsungrootadmin۱۹۲٫۱۶۸٫۱٫۲۰۰
Samsungadmin۴۳۲۱۱۹۲٫۱۶۸٫۱٫۲۰۰
Samsungadmin۱۱۱۱۱۱۱۱۹۲٫۱۶۸٫۱٫۲۰۰
Sanyoadminadmin۱۹۲٫۱۶۸٫۰٫۲
Sonyadminadmin۱۹۲٫۱۶۸٫۰٫۱۰۰
Toshibarootikwb۱۹۲٫۱۶۸٫۰٫۳۰

به دلیل محدود بودن داده ها و منبع اطلاعاتی ، پوشش کلیه دوربین های IP نا امن در این گذر برای ما غیرممکن است. اما ما به روز رسانی لیست دوربین های نا امن وب ادامه می دهیم. و اگر می توانید دوربین های ویدئویی ناامن تر اضافه کنید ، با اظهار نظر در کامنت این پست ، از ذکر آنها بسیار استقبال می کنیم.

۴ نکته برتر برای ایمن کردن دوربین های IP

در اینجا ۴ راه کارآمد را برای شما ذکر می کنیم تا بتوانید از دردسر دوربین های IP ناایمن و هک کردن آن ها دور بمانید.

شماره ۱ برای جلوگیری از هک کردن  ،یک دوربین امنیتی با رمزگذاری پیشرفته بخرید.

بسیاری از دوربین های با کیفیت بالا ویژگی های امنیتی چند سطحی را در اختیار شما قرار می دهند تا فیلم شما از چشم کنجکاو و هک کردن پنهان بماند. به عنوان مثال ، دوربین های امنیتی بی سیم Reolink و دوربین های PoE IP با رمزگذاری SSL ، رمزگذاری WPA2-AES و SSL-TLS فعال شده اند تا اطمینان حاصل کنند که ضبط های شما واقعاً ایمن هستند.

شماره ۲ به محض تنظیم دوربین ، نام کاربری و رمزعبور پیش فرض را تغییر دهید.

نام کاربری و رمز عبوری را وارد کنید که ۶ نویسه یا بیشتر باشد. استفاده از ترکیبی از حروف کوچک و بزرگ و همچنین اعداد و کاراکترهای خاص بسیار توصیه می شود.

شماره ۳ اطمینان حاصل کنید که دوربین شما آخرین سیستم عامل امنیتی نصب شده را دارد.

جدیدترین سیستم عامل دوربین امنیتی همیشه از هر روش جدید هک کردن در دوربین های شما محافظت می کند. و معمولاً صفحه ای وجود دارد که می توانید آخرین سیستم عامل را برای ارتقا پیدا کنید.

شماره ۴ پورت پیش فرض دوربین امنیتی را تغییر دهید.

هکرها برای هک کردن اغلب پورت های پیش فرض را هدف قرار می دهند ، که معمولاً در محدوده ۸۱۰۰ قرار دارند. می توانید پورت پیش فرض دوربین امنیتی را به صورت پورت غیر استاندارد تغییر دهید. این کار هکرها را برای پیدا کردن دوربین شما دشوارتر می کند.

 

امیدواریم مطلب فوق قابل توجه شما همراهان گرامی مجموعه الکتروسایه قرار گرفته باشد برای انتخاب بهترین دوربین مداربسته می توانید از مشاوره رایگان کارشناسان ما در بخش فروش بهره مندشوید.

بوسیله | ۱۳۹۸-۹-۹ ۱۳:۲۰:۰۷ +۰۳:۳۰ آذر ۹ام, ۱۳۹۸|مقالات|