دوربین امنیتی لامپی یک دوربین مداربسته به شکل لامپ است، این مدل دوربین را می توان بر روی سرپیچ های معمولی نصب کرد. در اصل با تهیه دوربین لامپی به جز یک دوربین بی سیم ، یک لامپ ال ای دی با شدت نور بسیار خوب را هم تهیه می کنید. دوربین امنیتی لامپی با کمک عملکرد ردیابی حرکت ، شما را قادر می سازد تا اشیاء کاملاً دور از دسترس ، مثلا در فاصله70 فوت را بصورت دید در شب نیز مشاهده کنید و کل حیاط خانه، پارکینگ یا ورودی جلوی خانه خود را با میدان دید وسیع ببینید. به این ترتیب این دوربین ها در حالت ایده آل کار می کنند.

با توجه به اینکه این دوربین می تواند تمام مکان را روشن کند به این معنا نیست که لزوماً می توانید آن را در تلفن خود مشاهده کنید ، و یک دوربین چراغ امنیتی نیز لزوماً به معنای دید در شب بهترنیست.

دوربین امنیتی لامپی

برای اینکه طرز کار این دوربین ها را بدانید کافی است سؤالات زیر را دنبال کنید.

آیا دوربین امنیتی لامپی، دید در شب خوبی دارد؟

سارقان، مزاحمان و دزدان شبها آسوده نخواهند خوابید اگر آنها به راحتی راه ورود به خانه شما را پیدا کنند به همین دلیل است دوربین امنیتی لامپی کاربرد دارد زیرا می توانید بصورت نامحسوس با یک تصویر قابل شناسایی، مجرم را بگیرید و به پلیس تحویل دهید.

با این حال این دوربین دید در شب عالی را تضمین نمی کند و دلیل اصلی آن وضوح تصویرمحدود آن است و بسیاری از برندهای دوربین لامپ امنیتی برای دیدن جزئیاتی مانند خصوصیات چهره و شماره پلاک مناسب نیست. اگر دید در شب عالی چیزی است که شما از این دوربین ها انتظار دارید، یک دوربین امنیتی لامپی دید در شب، راه مناسب برای محافظت از خانه خود در طول تاریکی کامل شب است.

آیا دوربین لامپی امنیتی دارای دید گسترده ای است؟

برخی از این مدل دوربین ها دارای دو چراغ روشنایی هستند که زاویه دید و منطقه تشخیص حرکت آنها در محدوده 140 درجه تا270 درجه است و برد دید تا فاصله 70 فوت دارد. یعنی اگر یک سارق وارد زاویه دید مثلاً 270 درجه شود، ممکن است حرکت او ضبط نشود مگر اینکه در قسمت دید دوربین باشد که 140 درجه است.

برخی از چراغ های امنیتی با PIR یا چراغ های امنیتی با سنسور ممکن است از سنسورهای حرکت PIR با زاویه دید عریض استفاده کنند و به عنوان مثال تا 270 درجه برسد. بخاطر داشته باشید که فقط لامپ را روشن می کنید وعمل ضبط توسط دوربین انجام می شود.

WDR در دوربین های مدار بسته IP چیست؟

زمانی که بخشی از یک تصویر بسیار تاریک است اما قسمت دیگری روشن است، بدون WDR (دامنه گسترده پویا) در دوربین نمی توانید جزئیات را در قسمت تاریک مشاهده کنید.

WDR برای سنسور حرکت دوربین امنیتی لامپی اهمیت دارد مخصوصاً برای نصب در فضای باز برای تماشای ایوان. اگر ایوان شما آفتابی است و سایه بان دارد، ممکن است دوربین را گیج کرده و توانایی شما را در دیدن جزئیات در هر دو منطقه تحت تأثیر قرار دهد. متأسفانه اکثر دوربین های امنیتی لامپی ویژگی WDR را ندارند و ممکن است مجبور شوید با تصاویر مبهم همراه باشید.

WDR در دوربین های مداربسته

آیا نصب دوربین امنیتی لامپی آسان است؟

دوربین امنیتی لامپی WiFi به راحتی قابل نصب است فقط اگر ایده خوبی برای اتصال سیم های زمینی، سیم های سیاه و سفید در جعبه اتصال داشته باشید.

بله ، دوربین امنیتی لامپی بی سیم به معنای نداشتن سیم نیست. بعضی اوقات سیم های این دوربین ها در رنگ های مختلفی قرار دارند در این صورت اگر دانش پیشینه فنی ندارید، باید با یک برقکار مشورت کنید تا درست و ایمن نصب شود.

آیا پوشش بیرونی دوربین های امنیتی لامپی، ضد آب است؟

اگر می خواهید دوربین لامپی امنیتی در خارج از خانه خود قرار دهید، فراموش نکنید که رتبه IP آن را که نشان می دهد در باران ، برف و رطوبت آسیب خواهد دید، بررسی کنید.

اکثر دوربین های امنیتی لامپی دارای درجه ضد آب IP43 / IP44 هستند در این صورت پوشش آنها می تواند ازاجزاء دوربین مانند سیم ها محافظت کند و درجه خاصی از محافظت را برای استفاده در فضای باز فراهم می کند. اگر پیش بینی می شود باران شدید یا برف در منطقه شما وجود داشته باشد ، باید به این فکر کنید که آیا دوربین های لامپی مناسب این منطقه می باشد؟ در این صورت دوربین لامپی امنیتی احتمالاً ممکن است برای چند ماه خراب شود.

در مقایسه با درجه ضد آب IP43 و IP44 که بیشتر دوربین های لامپی WiFi فراهم می کند، دوربین های امنیتی IP65 یا IP66 برای فضای بیرون بسیار با دوام تر طراحی شده اند.

چراغ امنیتی با دوربین مدار بسته بهتر است یا دوربین مداربسته با افزودن نور؟

بنابراین اگر می خواهید از خانه و باغ خود محافظت بالا از جمله آژیر بلند، کارت حافظه و اعلان ها را داشته باشید و تصاویر احتمالاً مبهم را در نظر بگیرید (وضوح تصویر 720p  در بین این محصولات محبوب است)، چراغ هایLED  استفاده شده در دوربین یا دوربین امنیتی لامپی PIRباید برای شما کافی باشد.

اما اگر می خواهید تصاویر با کیفیتp 1080 (و بالاتر) ، دید در شب عالی، نصب آسان، ویژگی ضد آب IP66، مناطق نظارت بزرگتر و از همه مهمتر ارزان تر داشته باشید، از یک دوربین امنیتی حرفه ای برخوردار شوید.

امیدواریم مطلب فوق قابل توجه شما همراهان گرامی مجموعه الکتروسایه قرار گرفته باشد برای انتخاب بهترین دوربین مداربسته می توانید از مشاوره رایگان کارشناسان ما در بخش فروش بهره مندشوید.

بوسیله | 2020-01-06T13:01:24+00:00 ژانویه 6th, 2020|دوربین مداربسته لامپی|