دوربین مداربسته اسپیددام: آیا قصد خرید دوربین اسپیددام را دارید؟ این مقاله بهترین راهنما برای انتخاب دوربین اسپیددام است. آیا به دنبال دوربین های اسپیددام یا دوربین چرخشی برای منزل یا محل کار خود هستید یا می خواهید بدانید که چگونه تنظیمات پیش فرض اسپیددام را انجام دهید؟ با مطالعه مقاله زیر، مناسب ترین دوربین های  PTZ را انتخاب کنید.

محتوا:

دوربین PTZ (اسپیددام) چیست؟

 

آیا دوربین های PTZ  ارزش خرید را دارد؟

 

دوربین PTZ (اسپیددام) چیست؟

این دوربین ها پیشرفته تر از دوربین های مداربسته دام معمولی هستند و قابلیت چرخش در جهات مختلف عمودی و افقی را دارند. با یک دوربین اسپیددام می توان با جزئیات خوب، محدوده وسیعی مانند بزرگراه، پارکینگ ها و درهای ورودی را رصد کرد.

این دوربین ها دارای تصاویر کریستالی با وضوح و قابلیت زوم عالی هستند و با این که کیفیت 2MP آنها، هنوز هم طرفداران زیادی در بازار دارند، برخی از برندهای آن دارای کیفیت MP5 و8MP  است که تصاویر بهتری را ارائه می دهند.

قابلیت زوم

آیا دوربین هایPTZ  ارزش خرید را دارد؟

آیا هزینه دوربین دام PTZ  زیاد است؟

در پاسخ باید گفت که این یک سوء تفاهم است.

با رشد تکنولوژی PTZ، قیمت دوربین PTZ از نظر بودجه مناسب تر شده است.

با ذکر مزایای زیر متوجه خواهید شد که آیا ارزش خرید دارند یا خیر.

 

مزایای 1. دوربین مداربسته اسپیددام مناطق وسیع تری را تحت شعاع خود قرار می دهند

با دوربین های PTZ به دلیل قابلیت چرخش، می توانید گوشه و کنار خانه و محل کار خود را بررسی کنید.

به دلیل شکل گنبدی آنها، می توان دقیقاً زیر سقف نصبشان کرد و همین موضوع باعث می شود تا در محیط خارج از منزل کمتر استفاده شوند.

 

مزایای 2. دوربین مداربسته اسپیددام تصاویر را با جزئیات عالی ضبط می کنند

دوربین های اسپیددام قادر به ضبط تصاویر با وضوح و جزئیات مشخص و بزرگنمایی اپتیکال هستند در حدی که تصاویر ضبط شده را می توان به عنوان شواهد محکم استفاده کرد. با استفاده از این دوربین ها می توانید یک نگهبان برای تعقیب اشیاء متحرک داشته باشید .

در تفاوت بین انواع بزرگنمایی ها باید گفت که در زوم دیجیتال، کیفیت تصویر موقع زوم کردن پایین می آید ولی در زوم اپتیکال، با زوم کردن کیفیت تصویر تغییر نمی کند.

دوربین مداربسته اسپیددام

مزایای 3. صرفه جویی در هزینه با کاربرد دوربین مدار بسته اسپیددام

دوربین های دام PTZ نسبت به دوربین های لنز ثابت از لحاظ اقتصادی به صرفه تر هستند زیرا به علت پوشش گسترده تر آن، نیاز به دوربین امنیتی اضافه نخواهد بود.

 

نکات:

اگر پنل دوربین مداربسته اسپیددام شما چپ و راست نمی شود، در مرحله اول باید منبع تغذیه را بررسی کنید. اگر برق کافی به این دوربین ها نرسد، به خوبی کار نمی کنند و تمام کارایی خود را انجام نمی دهند.

فاصله بین پریز برق و دوربین را نیز کنترل کنید زیرا مسافت زیاد باعث افت برق می شود.

اینترنت را بررسی کنید که ضعیف نباشد و تنظیمات خاص مانند پروتکل و آدرس IP هم بررسی شود.

اگر دوربین PTZ پس از راه اندازی مجدد به سمت مسیر نادرست نشانه می رود، باید بررسی کنید که آیا چرخش خودکار را فعال کرده اید؟ و آیا تنظیمات پیش فرض آن غیرفعال شده است یا خیر.

امیدواریم مطلب فوق قابل توجه شما همراهان گرامی مجموعه الکتروسایه قرار گرفته باشد برای انتخاب بهترین دوربین مداربسته می توانید از مشاوره رایگان کارشناسان ما در بخش فروش بهره مندشوید.

بوسیله | 2021-06-15T12:30:30+00:00 فوریه 23rd, 2020|دوربین مداربسته|