آیا باید دوربین مداربسته بلوتوثی بخرید؟ قبل از رفتن سراغ بحث دوربین های امنیتی بلوتوث WiFi ، نکاتی وجود دارد که باید بدانید. ابتدا نکات مهم را درباره آنها مطالعه کنید. بررسی اجمالی موضوعات امروز:

دقیقاً کدام دوربین های مداربسته، بلوتوثی هستند

نکاتی در زمان خرید دوربین های مداربسته بلوتوثی IP

دوربین مداربسته بلوتوثی

 

دقیقاً کدام دوربین های مداربسته، بلوتوثی هستند؟

کاربرد فن آوری بلوتوث در دوربین های مداربسته این امکان را فراهم می کند که از بلوتوث برای دسترسی و راه اندازی دوربین های امنیتی خود در فاصله کم استفاده کنید

دوربین مداربسته بلوتوثی برای ارتباط با دستگاه های بلوتوث دار مانند تلفن هوشمند، از امواج رادیویی 2.4 گیگاهرتز موسوم به ISM (مخفف صنعتی، علمی و پزشکی) استفاده می کند.

دستگاه های بلوتوثی شما (مانند تلفن همراهتان) معمولاً داده ها را در فاصله 10 تا 100 متری دریافت می کنند.

تکنولوژی بلوتوث یک راه حل برای دسترسی به دوربین های مداربسته ارائه می دهد. ولی معمولاً BLE (بلوتوث های کم انرژی) به اندازه پروتکل های بی سیم امن نیستند.

این دوربین ها ویژگی های زیادی مانند تشخیص گاز، دود و آب را دارند. با این وجود علاوه بر داشتن ویژگی های امنیتی وسیع تر و در دسترس تر، قابلیت زیادی در زمینه اتوماسیون منزل در کنار امنیت منزل وجود دارد.

بنابراین آیا باید دوربین مداربسته بلوتوثی تهیه کنید؟ اکنون قسمت بعدی را مطالعه کنید.

 

نکاتی در زمان خرید دوربین های مداربسته بلوتوثی IP

هنگامی که برای دوربین های خود در جستجوی بلوتوث برای تلفن های هوشمند و غیره هستید، باید مراقب بلوتوث سایر دستگاه ها باشید که متصل نشوند.

در بعضی موارد دوربین های مداربسته یا سیستم های بلوتوث توسط سارقین بلوتوث بلاک شده اند.

طبق نظر جیسون دویل(یک مهندس ارشد امنیتی) آسیب پذیری مبتنی بر بلوتوث را در فضای باز و سرپوشیده را اینگونه بیان کرده که به مهاجمان اجازه می دهد ضبط ویدیو را غیرفعال کنند (با ارسال پارامتر WiFi SSID یا پارامتر رمز عبور WiFi به دوربین ها از طریق بلوتوث). در این صورت دوربین ها خراب و راه اندازی مجدد می شوند و حدود 60-90 ثانیه، سارقین فرصت دارند تا وارد خانه شوند.

هکرها با ارسال یک پارامتر WiFi SSID از طریق بلوتوث، باعث قطع ارتباط دوربین از شبکه و توقف ضبط وقایع توسط دوربین می شوند.

اگرچه بلوتوث در اکثر دستگاه های مدرن مانند رایانه ها، تلفن های همراه، بلندگوها و غیره در دسترس است، چنین سوء استفاده از هکرها این ویژگی را به ضعف تبدیل می کند. خبر خوب این است که دویل، ایرادات Nest را بیان کرده و این شرکت اکنون سعی دارد آنها را رفع کند.

نکته دیگر درباره دوربین مدار بسته بلوتوثی IP این است که می توان دوربین را در فاصله کوتاهی (معمولاً در 33 فوت) تنظیم کرد.

 

دوربین های مداربسته بلوتوثی به شما امکان اتصال دوربین های خود با دستگاه های دارای بلوتوث را فراهم می کنند.

بیشتر دوربین های مداربسته مدرن دارای قابلیت دسترسی به برنامه تلفن همراه هستند و برخی از دوربین های امنیتی بلوتوثی دارای عملکرد بلوتوث و وایفای هستند، بنابراین می توان طبق اولویت خود بین دو روش تغییر وضعیت داد.

تکنولوژی بلوتوث برای انتقال اطلاعات بین دوربین امنیتی بلوتوثی و دستگاه هوشمند شما که در شرایط پهنای باند کم هستند، مناسب است. به منظور دسترسی به دوربین در فاصله معینی می توان از برنامه دوربین مداربسته بلوتوثی استفاده کرد.

در زمان خرید، دوربین هایی تهیه کنید که توسط رمزگذاری های قابل اطمینان تأمین شده اند در این صورت نیاز نیست بابت ردیابی شدن دوربین های امنیتی شما توسط هکرها نگران شوید.

محصولات دوربین امنیتی بلوتوثی جزء محبوب ترین دوربین ها در ایالات متحده، انگلستان و مکزیک است.

 

امیدواریم مطلب فوق قابل توجه شما همراهان گرامی مجموعه الکتروسایه قرار گرفته باشد برای انتخاب بهترین دوربین مداربسته می توانید از مشاوره رایگان کارشناسان ما در بخش فروش بهره مندشوید.

بوسیله | 2020-01-22T12:00:20+00:00 ژانویه 22nd, 2020|دوربین مداربسته بلوتوثی|