دوربین مداربسته با نظارت، ضبط تصاویر و انتقال آن می‌تواند از جرایم جلوگیری کند. در این مقاله می‌خواهیم بررسی کنیم که دوربین مدار بسته به عنوان یک عامل بازدارنده جرم چقدر مؤثر است؟ این دوربین‌ها قادر به ضبط شبانه‌روزی هستند تا لحظه‌ای را از دست ندهید. با یک سیستم امنیتی مدرن، حتی می‌توان محل نصب دوربین خود را با تلفن همراه از راه دور نظارت کرد.

تقریباً ثابت شده است که نصب‌ دوربین مداربسته خصوصی (شرکت‌ها و خانوارها) به طور قابل توجهی افزایش یافته است. اکنون تعداد دوربین‌های خصوصی هفتاد برابر بیشتر از دوربین‌های عمومی است.

سیستم‌های دوربین در حال حاضر به طور گسترده در سراسر قاره‌های پرجمعیت استفاده می‌شوند و بیشترین رشد را در آسیا، اروپا، آمریکای شمالی و آمریکای جنوبی دارند. در بسیاری از شهرهای بزرگ – برای مثال پکن، شیکاگو، لندن و ریودوژانیرو – سیستم‌های دوربین بسیار پیچیده هستند و فناوری‌هایی مانند سیستم‌های دوربین شبکه، فناوری تشخیص چهره و پلاک‌خوان را در خود جای داده‌اند.

این امر به نظارت بر فعالیت‌های کارکنان و کاهش سرقت و کلاهبرداری، صرفه‌جویی در پول با کاهش جرم و جنایت، افزایش بهره وری در میان کارکنان و حفظ آرامش خاطر و محافظت از سرنشینان و اطرافیان کمک می کند.

در زیر تأثیرات نصب دوربین مداربسته را بررسی خواهیم کرد. در مورد مزایا و معایب دوربین مداربسته بیشتر بدانید سپس خودتان تصمیم بگیرید که آیا برای نیازهای امنیتی شما مناسب است یا خیر.

مؤثر بر جرم

جلوگیری از جرم

این بزرگترین و شناخته‌شده‌ترین مزیت نصب دوربین‌های امنیتی است.

دوربین‌های مداربسته یک عامل بازدارنده عالی برای سارقان هستند. یک مزاحم که دوربین‌ها را می‌بیند ممکن است حرکت به هدف جدید برای او آسان‌تر و ایمن‌تر باشد.

فیلم‌های دوربین مداربسته شانس شناسایی و تعقیب مجرمان را افزایش می‌دهد. شواهد ویدئویی به جای ارائه توضیحات یا حدس‌های مبهم در کمک به اجرای قانون بسیار مؤثر است.

یافته‌ها نشان می‌دهد که دوربین‌های مداربسته با کاهش قابل توجه و متوسط جرایم همراه است. بیشترین اثرات دوربین مداربسته در پارکینگ‌ها مشاهده شد. نتایج تجزیه و تحلیل همچنین شواهدی از کاهش قابل توجه جرم و جنایت در سایر محیط‌ها، به‌ویژه مناطق مسکونی نیز نشان داد.

مطالعات نشان داده است که استفاده از دوربین مدار بسته در پارکینگ‌ها منجر به کاهش 51 درصدی جرم و جنایت می‌شود. در مناطق حمل و نقل عمومی 23 درصد کاهش و در محیط‌های عمومی 7 درصد کاهش جرم و جنایت داریم.

گزارش دفتر آمار ملی در سال 2017 نشان می‌دهد که 40 درصد حوادث در ساعات کاری و در حالی که ساکنان از اموال خود دور هستند، رخ می‌دهد.

در همین گزارش 70 درصد سارقان از درب ورودی وارد خانه‌ها می‌شوند، در حالی که 30 درصد بقیه از پنجره‌ها به عنوان ورودی استفاده می‌کنند. بنابراین این مسیرهای ورودی بهترین و استراتژیک‌ترین مکان برای افزودن دوربین مداربسته شماست.

همچنین با وجود سیستم‌ امنیتی می‌توان از وندالیسم (خرابکاری اماکن عمومی) جلوگیری کرد.

آرامش خاطر

یک سیستم دوربین مداربسته، احساس امنیت و اطمینان بیشتری را برای افراد فراهم می‌کند (به ویژه در مناطقی که آمار جرم و جنایت بالاست).

با مشاهده تصاویر ضبط شده، احتمال دیدن چهره سارق وجود دارد. اتفاقات رخ داده و پاسخ به سؤالاتی از قبیل “چه چیزهایی را دزدیدند؟ آیا از چاقو استفاده کردند؟”را دریافت خواهید کرد.

زمانی که انتقال تصویر بر روی تلفن همراه انجام شود، می‌توان محل نصب دوربین را از راه دور مشاهده و کنترل کرد. بنابراین امنیت خانه شما همیشه در دسترس است.

نظارت بر عملکرد کارکنان

پیگیری عملکرد کارکنان شما یک مزیت بزرگ نصب سیستم دوربین مداربسته در محل کسب و کار است. شما می‌توانید حضور و غیاب آن‌ها را کنترل کنید. ابزاری مؤثر برای زمانی که خودتان در محل نیستید. یک سیستم دوربین مداربسته همچنین به شما این امکان را می‌دهد که بررسی کنید آیا کارکنان شما رفتار مناسبی دارند یا خیر.

همچنین می‌توان از هرگونه حادثه ناشی از خشونت کارمندان یا مزاحمان خارجی جلوگیری کرد. به عنوان مثال در سال 2011 حدود 17 درصد صدمات کشنده در ایالات متحده به دلیل خشونت در محل کار بوده است.

نظارت بر مناطق حساس

هر کسب و کاری دارای بخش‌هایی است که اطلاعات ویژه یا حساسی دارد و نباید هر شخصی به آن‌ها دسترسی داشته باشد. به عنوان مثال اتاق رختکن یا صندوق فروش در برخی مشاغل. تأثیر نصب دوربین‌های مداربسته در چنین مکان‌هایی به این صورت است که افراد را از ورود به آنجا منصرف می‌کند، درنتیجه اسرار شما محافظت می‌شود.

اسرار تجاری بخش مهمی از تجارت است، این چیزی است که آن‌ها را از رقبای خود متمایز می‌کند و افشای آن ممکن است برای سازمان مضر باشد.

پی بردن به حقیقت

وقتی دشمنی‌ها و درگیری‌های فیزیکی در محل کار باشد، حل و فصل عواقب درگیری‌ها می‌تواند با تبدیل شدن به موضوعی که یک فرد علیه دیگران مطرح می‌کند، پیچیده شود. با این حال کاربرد سیستم دوربین مداربسته بسیار مؤثر است زیرا می‌تواند رویدادهای دقیق را همان‌طور که اتفاق افتاده نشان دهد. هنگامی که یک دوربین امنیتی رویداد را ضبط می‌کند، کشف حقیقت به آسانی پخش فیلم دوربین است. با استفاده از این اطلاعات، صاحبان و مدیران مشاغل می‌توانند تصمیمات آگاهانه‌تری در مورد اقدامات انضباطی و طرح اتهام یا عدم اتهام علیه یک شخص خاص درگیر در حادثه بگیرند. به عنوان مثال برای اختلافات خانوادگی، اختلافات کارکنان یا درگیری بین کارکنان و مشتریان، با مراجعه به فیلم‌های دوربین مداربسته، حقیقت را خواهید فهمید.

ثبت سوابق ثابت

در بحث تأثیر دوربین مداربسته می‌توان به ثبت سوابق نیز اشاره کرد. نگهداری سوابق مناسب برای یک تجارت ضروری است. یک سیستم دوربین مداربسته می‌تواند به صاحبان مشاغل به وضوح نشان دهد که چه زمانی کارکنان در حال ورود و خروج از ساختمان هستند، چه زمانی تحویل انجام می‌شود و چه مدت مشتریان در ساختمان هستند. این رکوردها زمانی می‌توانند مفید باشند که موقعیتی رخ دهد که در آن داده‌های نوشته شده وجود نداشته باشد. ویدیوهای ضبط شده دارای تاریخ و زمان قادر به ارائه پاسخ خواهند بود.

معایب دوربین مدار بسته

اما درست مانند سایر اختراعات، دوربین‌های امنیتی نیز دارای معایبی هستند. با این حال، مزایای آن بیش از معایب است. اگر به نصب دوربین‌های امنیتی در خانه یا محل کار خود می‌اندیشید، اما هنوز دودل هستید، این پست باید به رفع سردرگمی شما کمک کند.

  1. یکی از بزرگترین معایب استفاده از دوربین مداربسته مربوط به حفظ حریم خصوصی است، به خصوص زمانی که در محل کار استفاده می‌شود. در حالی که ممکن است برای کمک به حفظ امنیت کارکنان و مشتریان نصب شده باشد، با این حال ممکن است به فیلمبرداری به صورت نظارت مداوم اعتراض کنند.

کارمندان همچنین ممکن است احساس کنند که مورد اعتماد نیستند، که این موضوع برای تجارت خوب نیست. شما باید افشا کنید که این محل تحت نظارت است، در غیر این صورت ممکن است علیه شرکت شما اقدام قانونی صورت گیرد. قبل از نصب دوربین در فضاهای عمومی از قوانین کشور خود آگاه باشید.

  1. یک دوربین مداربسته دید محدودی از یک منطقه خاص دارد، حتی اگر بالا و پایین حرکت کند، نمی تواند کل منطقه را پوشش دهد. اما می توان تعدادی دوربین به آن اضافه کرد.
  2. یک دوربین مداربسته نمی‌تواند مانند یک نگهبان واقعی باشد، سارقان را دستگیر کند و بلافاصله جلوی سرقت را بگیرد. فقط آنچه را که دیده است ضبط می‌کند و هشدار ایمیلی را برای صاحبان ارسال می‌کند.
  3. اگر یک سیستم نظارتی دوربین مداربسته متصل به شبکه باشد، می‌توان آن را هک کرد. اما شما می‌توانید اقدامی برای تقویت امنیت سایبری خود به منظور جلوگیری از اکثر هک‌های اینترنتی انجام دهید. اگر هکرها بخواهند می‌توانند به هر جایی که شبکه‌ای وجود دارد دسترسی پیدا کنند.
  4. یکی دیگر از معایب دوربین‌های مدار بسته هزینه آن است. خرید دوربین‌ها و سایر تجهیزات مورد نیاز برای یک سیستم دوربین مدار بسته گران است. همچنین ارتقاء فناوری ممکن است پرهزینه باشد.
  5. امنیت کاذب تکیه بر سیستم‌های نظارت الکترونیکی برای نظارت بر کارمندان می‌تواند احساس امنیت کاذبی ایجاد کند، زیرا برخی از کارفرمایان به اشتباه معتقدند نظارت الکترونیکی ابزاری است که به جای نظارت کارفرما استفاده می‌شود. این ابزارهای نظارتی جایگزینی برای نظارت انسانی نیستند. بلکه مکانیزمی است که می‌تواند برای تقویت رویه‌های نظارتی که در حال حاضر وجود دارد استفاده شود.

آیا نگران امنیت ملک خود هستید؟

محافظت از خانه یا کسب و کار شما آنقدرها هم که فکر می‌کنید پیچیده نیست. سیستم‌های امنیتی مدرن فقط برای شرکت‌های بزرگ مؤثر نیستند.

یک هزینه اولیه متوسط، نیازهای شما را تأمین می‌کند. به محافظت از افراد کمک می‌کند و از سرقت یا آسیب پرهزینه جلوگیری می‌کند.

درک این فناوری، آسان و نگهداری آن مقرون به صرفه است. منتظر نمانید تا بدترین اتفاق بیفتد. فکر کردن به آینده در دراز مدت باعث صرفه‌جویی در هزینه و استرس شما می‌شود.

اگر می‌خواهید از سیستم دوربین مداربسته بهره‌مند شوید، همین امروز با ما تماس بگیرید.

امیدواریم مطلب فوق قابل توجه شما همراهان گرامی مجموعه الکتروسایه قرار گرفته باشد برای انتخاب بهترین دوربین مداربسته در اصفهان می‌توانید از مشاوره رایگان کارشناسان ما در بخش فروش بهره‌مند شوید.

بوسیله | 2021-12-23T11:44:58+03:30 دسامبر 21st, 2021|دوربین مداربسته|