مزایای دوربین مداربسته بولت: در این مقاله در مورد دوربین مداربسته بولت و مزایای بی نظیر آن می پردازیم:

دوربین مداربسته بولت چیست

مزایای دوربین های امنیتی بولت

 

دوربین مداربسته بولت چیست

دوربین های مداربسته بولت اغلب در محیط بیرون بر روی دیوار یا سقف نصب می شوند و در یک جهت مشخص مانند لوله تفنگ قرار می گیرند.

دوربین بولت IR به معنای دوربین بولت مادون قرمز است که می تواند تصاویر شفاف را در شرایط کم نور و حتی در تاریکی کامل با چراغ های LED نمایش دهد.

دوربین مداربسته بولت

مزایای دوربین های امنیتی بولت چیست

  1. تنوع

دوربین های بولت قابلیت های متفاوتی در مقایسه با دوربین های دام دارند.

از لحاظ فنی دوربین های نوع بولت به دوربین هایIP  یا آنالوگ تقسیم بندی می شوند و برخی از آنها، دید در شب یا سایر تکنولوژی های پیشرفته مانند زوم اپتیکال، سنسورهای حرکتی یا سنسورهای حرارتی دارند.

اکثر دوربین های مداربسته مجهز به WiFi، جزء دوربین های مداربسته بولت هستند، البته در دوربین های دام هم چند مورد مجهز به WiFi وجود دارد که تعداد آن محدود است.

دوربین های بی سیم IP بولت در بین مصرف کنندگان محبوب شده اند زیرا تکنولوژی سیستم امنیتی آن به سرعت در حال رشد و پیشرفت است.

بخصوص دوربین های امنیتی بولت بی سیم دو باند که در آن ۲ مسیر انتقال و ۲ مسیر دریافت دارند. آنتن های MIMO چند ورودی و چند خروجی دارند که باعث کاهش خطا می شود، سرعت را افزایش می دهد و دچار قطعی یا خاموشی یا اختلال WiFi نمی شود ولی این موارد ممکن است توسط یک آنتن واحد بوجود آید.

علاوه بر قابلیت WiFi، کارت میکرو SD را می توان برای ذخیره فیلم ها و عکس های فوری در آن قرار داد.

دوربین بولت wifi

  1. محل قرارگیری دوربین

این یک سوال رایج است که دوربین های مداربسته خود را در کجا باید نصب کنم؟

آیا دوربین های امنیتی بولت و دام از لحاظ محل قرارگیری و نصب، متفاوت هستند؟

بله حتما. دوربین های امنیتی دام زاویه دید وسیع دارند و به گونه ای طراحی شده اند که از سقف نصب شوند تا به حداکثر قابلیت و نظارت بهینه در مناطق وسیع برسند.

محل قرارگیری دوربین دام

دوربین های مداربسته نوع بولت از لحاظ محل نصب انعطاف پذیرتر هستند زیرا بر روی دیوارها، سقف، و یا در زیر شیروانی نصب می شوند. خاصیت منحصر به فرد دوربین های امنیتی بولت این است که در محل های باریک از قبیل بزرگراه، پارکینگ، درب جلو، درب پشت، راه پله، راهرو، ورودی و غیره دید ندارند.

البته این به آن معنا نیست که دوربین های امنیتی از نوع بولت کم ارزش تر از دوربین های دام هستند، دوربین های بولت می توانند از نظر کارکرد، همان قدر استثنایی و خوب باشند.

محل قرارگیری دوربین بولت

  1. مانور

طراحی مهندسی منحصر به فرد دوربین های مداربسته بولت به گونه ای است که به راحتی می توان زاویه آن را تنظیم کرد و اگر زاویه دید آن به طور نامناسب تنظیم شده باشد، هنوز هم می توانید جهت دوربین خود را تغییر دهید بدون اینکه نیاز به نصب مجدد باشد.

مانور دوربین مداربسته بولت

  1. ضدآب

اگر شما قصد خرید دوربین های مداربسته برای فضای باز دارید، این دوربین ها باید این قابلیت را داشته باشند که در شرایط متفاوت آب و هوایی مانند سرما و یخ بندان زمستان یا در تابستان های گرم مقاومت داشته باشند.

بیشتر دوربین های بولت در فضای باز استفاده می شوند، بنابراین بهتر است یک دوربین با درجه IP66 انتخاب کنید که ضد آب باشد و در برابر ضربات آب باران مقاومت داشته باشد. ولی این دوربین ها نمی توانند در برابر خرابکاری مزاحمان در امان باشند.

ضد آب

  1. آشکار بودن و قابلیت بازدارندگی

یک بررسی در زمان مکالمه با سارقان محکوم نشان داد که یک دوربین مداربسته قابل مشاهده تا حدودی می تواند مزاحم سارقان باشد.

یک دوربین بولت قابل دید و آشکار در مناطق مسکونی گاهی مانع سرقت شده و در نتیجه می تواند محافظ اموال شما باشد.

البته روش های مؤثر دیگری نیز می توان برای پیشگیری از سرقت بکار برد.

برای نمونه روشنایی خارجی، دزدگیر، درب ضد سرقت

 

  1. بازتاب نور

بسیاری از دارندگان نظارت خصوصی ممکن است با این مشکل مواجه شده باشند که وقتی دوربین های مداربسته در فضای باز یا فضای داخل که بر روی سطح بازتاب مانند آب یا پنجره قرار دارند، تصاویر بازتاب می شوند.

بازتاب نور باعث مبهم شدن تصویر و سفید شدن فیلم ها و تصاویر، بخصوص در مورد دوربین های مداربسته دام در فضای باز می شود که در صورت قرار دادن نادرست به این مشکل دچار می شود.

به طور کلی دوربین های بولت، کمتر به این مشکل دچار می شوند.

 

  1. تأثیر کمتر روی حریم شخصی

بسیاری از مالکان خانه در مورد مرز املاک با همسایگان، اختلاف دارند و از آنها تقاضا می شود که به دنبال دوربین های امنیتی برای جلوگیری از درگیری قانونی باشند.

علاوه بر این کمتر احتمال دارد که حریم خصوصی همسایه را نظارت کند زیرا دوربین های بولت، فضای کمتر اما بسیار مهم را در اطراف محیط شما دارند.

امیدواریم مطلب فوق قابل توجه شما همراهان گرامی مجموعه الکتروسایه قرار گرفته باشد برای انتخاب بهترین دوربین مداربسته می توانید از مشاوره رایگان کارشناسان ما در بخش فروش بهره مندشوید.

بوسیله | ۱۳۹۸-۱۱-۲۳ ۱۲:۱۷:۱۶ +۰۳:۳۰ بهمن ۲۳ام, ۱۳۹۸|دوربین مداربسته بولت|