مزایای دوربین مداربسته دام: آیا در زمان انتخاب دوربین مداربسته برای منزل خود، نمی دانید مدل بولت استفاده کنید یا دام؟در این مقاله توضیحاتی مبنی بر اینکه دوربین مداربسته دام چیست و چگونگی کارکرد آن و دلایل انتخاب آن آورده شده است.

محتوا:

دوربین مداربسته دام چیست؟

دوربین های مداربسته دام چگونه کار می کنند؟

6 مزیت برتر دوربین های امنیتی دام

 

دوربین مداربسته دام چیست؟

دوربین های امنیتی دام، نام خود را از خانه های گنبدی شکل گرفتند و کاربرد آنها در داخل و خارج از منزل، روی سقف ها، فروشگاه های کوچک، هتل ها و غیره می باشد.

با توجه به شکل گنبدی این دوربین ها، تشخیص اینکه دوربین به کدام سمت اشاره دارد، (بخصوص برای سارقان) دشوار است.

دوربین مداربسته دام

دوربین های مداربسته دام چگونه کار می کنند؟

دوربین های دام با چراغ های مادون قرمز مجهز شده اند تا بدون نور کامل کار کنند.

دوربین های دام سیمی، می توانند سیگنال های ویدیویی را از طریق کابل CAT5 یا CAT6 ارسال کنند و می توانید از هر نقطه با تلفن همراه خود از طریق اینترنت به دوربین دام متصل شوید.

دوربین های دام بی سیم، سیگنال های ویدئویی را از طریق شبکه WiFi منتقل می کنند که در این صورت سیم کشی و ایجاد سوراخ های مته نیازی نیست (یک آداپتور برق نیازاست).

6  مزیت برتر دوربین های امنیتی دام

آیا دوربین های مداربسته دام برتر هستند؟ آیا در فضای باز باید دوربین های مداربسته دام یا بولت را تهیه کرد؟

اکنون 6 مزیت برتر دوربین های دام را شرح می دهیم و نتیجه گیری خواهیم کرد.

 

دلیل 1: تنوع

دوربین های دام در شکل ها و اندازه های مختلفی قرار دارند.

ازلحاظ فنی، دوربین های دام می توانند IP یا آنالوگ باشند و برخی از آنها ممکن است دید در شب IR یا سنسورهای حرکتی یا حسگرهای حرارتی داشته باشند.

از لحاظ ظاهری، دوربین های مداربسته دام دارای گنبدهای ثابت یا متحرک هستند که بسته به محیط اطراف آن می توان هر مدل را انتخاب کرد.

دوربین مداربسته دام در فضای باز، در مکان های عمومی و در جایی که معمولاً در آن تجمع می کنند، مانند ایستگاه های راه آهن، و یا میادین، کاربرد دارد.

دلیل اصلی انتخاب سیستم دوربین های امنیتی دام، نظارت گسترده آنها در منطقه است، خصوصاً اگر سنسورهای پیشرفته و وضوح بالایی داشته باشند.

دوربین مداربسته دام برای استفاده در فضای باز مناطق مسکونی مانند گاراژ، محوطه پارکینگ یا حیاط خلوت و برای فضای بسته معمولاً در اتاق نشیمن و اتاق غذاخوری کاربرد دارد.

محل نصب دوربین دام

دلیل 2: زاویه عریض

ویژگی اصلی دوربین مداربسته دام که آن را از دوربین بولت متمایز می کند، زاویه دید گسترده آن است. دوربین های بولت نقطه مشخصی را هدف قرار می دهند.

برخی از دوربین های امنیتی دام می توانند تصویر را بصورت پانوراما نمایش دهند و دارای سنسورهای متعدد هستند.

دوربین های امنیتی دام  PTZ زاویه دید بسیار گسترده ای دارند و بین 180 درجه تا 360 درجه می توانند میدان دید داشته باشند.

تصویر پانوراما

دلیل 3: مقاوم در برابر خرابکاری

دوربین های مداربسته دام بخصوص در فضای باز، اگر ضدآب نباشند ممکن است آسیب ببینند. یکی از خصوصیات خوب این دوربین ها این است که ضد خرابکاری و برخورد خشن توسط مزاحمان یا سارقان هستند.

دوربین های امنیتی دام بی سیم در فضای باز (مشابه دوربین های بولت) برای مقاومت در شرایط سخت آب و هوا مانند باران طراحی شده اند.

 

دلیل 4: کم نظیر

یکی دیگر از مزیت های دوربین های دام این است که آشکار و در دید مردم نیستند ، به خصوص برای درب جلو، نظارت کلیساها یا محلی که تمایل ندارید بازدید کنندگان فوراً از وجود آن مطلع شوند، بسیار کاربردی می باشد.

بسیاری از کاربران، دوربین های دام را به عنوان یک مورد کم نظیر که در نگاه اول کمتر دیده می شود، بیان می کنند و موضوع آشکار نبودن آن برای جلوگیری از خرابکاری های احتمالی، اهمیت دارد.

 

دلیل 5: جذابیت هنری

بسیاری از افراد ظاهر هنری دوربین مداربسته دام را به دوربین بولت ترجیح می دهند بخصوص زمانی که رنگ آن با رنگ گچ سقف یکسان باشد که کمتر در دید باشد.

 

دلیل 6: نصب

نصب و راه اندازی دوربین های مداربسته بولت و دام شبیه به هم است زیرا هر دو قبل از نصب، باید روی یک سطح قرار داده شوند و با پیچ بسته شوند.

فقط در مدل های سیمی و بی سیم تفاوت وجود دارد زیرا در مدل بی سیم نیاز به ایجاد سوراخ هایی در دیوار و وجود سیم ها نمی باشد و از طریق شبکه WiFi کار می کنند.

نصب دوربین مداربسته

یک تفاوت اساسی دوربین دام و بولت این است که دوربین های امنیتی بولت در فضای باز به محض نصب آن، می توان در جهت خاص تنظیم کرد در صورتی که اکثر دوربین های دام این قابلیت را ندارند.

 

دلیل 7: مانیتورینگ روز و شب

دوربین های امنیتی دام مادون قرمز حتی در تاریکی کامل شب عملکرد خوبی دارند. دوربین های فضای باز با داشتن LED های مادون قرمز داخلی، تصاویر واضحی را به هیچ وجه بدون نور محیط ضبط می کنند.

 

نتیجه

با اینکه دوربین های مداربسته مزایای زیادی دارند، هر مدل دوربین در فضای باز ممکن است گرد و غبار بگیرند و یا کانون تجمع عنکبوت ها شوند بنابراین برای افزایش طول عمر دوربین های خود، بهتر است گاهی برای تمیز کردن سطح آن اقدام کرد.

امیدواریم مطلب فوق قابل توجه شما همراهان گرامی مجموعه الکتروسایه قرار گرفته باشد برای انتخاب بهترین دوربین مداربسته می توانید از مشاوره رایگان کارشناسان ما در بخش فروش بهره مندشوید.

بوسیله | 2020-02-20T12:00:44+00:00 فوریه 20th, 2020|دوربین مداربسته دام|