دوربین‌ مداربسته سیمکارتی در مناطق بدون اینترنت و یا برق می‌توانند راه حل مفید شما باشند زیرا به اینترنت و در برخی از مدل‌های آن به منبع برق نیاز ندارند. در این مقاله دوربین امنیتی سیمکارتی (سلولی) که بر مبنای فناوری 4G / 5G /3G کار می کنند را بررسی خواهیم کرد و به شما کمک می‌کنیم تا ایده روشنی از آن داشته باشید.

دوربین امنیتی سیمکارتی چیست؟

در چه مکانی می‌توان یک دوربین مداربسته سیمکارتی نصب کرد؟

مزایا و معایب دوربین‌های مداربسته سیمکارتی

چرا باید دوربین‌های مداربسته 4G را انتخاب کنید؟

دوربین امنیتی سیمکارتی چیست؟

یک دوربین مداربسته سیمکارتی به جای استفاده از اتصال اینترنت، سیگنال‌های ویدیویی را از طریق شبکه تلفن همراه منتقل می‌کند و آن را به یک راه حل امنیتی ایده‌آل برای مکان‌های بدون اینترنت و منبع انرژی تبدیل می‌کند و به روشی مشابه تلفن همراه شما کار می‌کنند: یک ماژول سیمکارت روی بدنه اصلی نصب شده است که سیگنال‌های بی‌سیم را به مانیتور ارسال می‌کند.

از آنجا که دوربین‌های امنیتی سیمکارتی باید روی شبکه 3G / 4G / 5G کار کنند به آن‌ها اغلب دوربین‌های امنیتی موبایل 3G / 4G LTE / 5G گفته می‌شود.

اگر چه بازار دوربین های نظارتی 4G در حال حاضر به شما گزینه های کاملا محدودی را ارائه می دهد،اما برخی از مارک های معتبر که تقاضای زیاد و توان بالقوه زیادی را دیدند، دوربین های امنیتی 3g / 4g  خود را برای به دست آوردن سهم بازار به بازار عرضه کردند.

توجه داشته باشید که یک برنامه اطلاعات سیمکارت برای انتقال فیلم‌ها در این مدل دوربین‌ها مورد نیاز است.

دوربین مداربسته سیمکارتی

در چه مکانی می‌توان یک دوربین مداربسته سیمکارتی نصب کرد؟

تا زمانی که شبکه تلفن همراه در محل شما باشد (می‌توانید تماس تلفنی برقرار کرده و متن ارسال کنید) نباید در تنظیم سیستم امنیتی تلفن همراه با دوربین‌ها مشکلی داشته باشید.

از آنجا که دوربین‌های امنیتی موبایل3G / 4G / 5G  می‌توانند بدون اینترنت کار کنند به ویژه برای مناطقی که سیگنال Wi-Fi قوی یا منبع تغذیه برق در دسترس نیست، ایده آل هستند.

به طور خلاصه دوربین‌های مداربسته سیمکارتی مناسب است برای:

محل‌های ساخت و ساز

انبار، مزارع و دامداری‌ها

قایق‌ها، اسکله‌ها و تفریحگاه ساحلی

خانه و آلونک در زمان تعطیلات

انبارها

مطالعات حیات وحش

هتل‌ها

 

هیچ چیز کاملاً بی‌نقص نیست.

در مورد دوربین‌های امنیتی تلفن همراه نیز چنین است.

در اینجا مزایا و معایب سیستم‌های دوربین مداربسته سیمکارتی را برای شما آورده‌ایم که بتوانید تصور همه جانبه‌ای از آن‌ها داشته باشید.

مزایا

انعطاف پذیری مکانی

دوربین امنیتی 4G مناسب‌ترین برای مکان‌های دور افتاده‌ای است که در آن اینترنت یا منبع انرژی موجود نیست مانند کابین‌های راه دور، انبارها، مزرعه‌ها، قایق‌ها، سدها، سایت‌های ساختمانی، آپارتمان‌های قدیمی، اردوگاه‌ها، انبارها و غیره.

به این دلیل که بیشتر دوربین‌های امنیتی سیمکارتی از باتری تغذیه می‌شوند و بعضی از آن‌ها دارای صفحه خورشیدی هستند، نیازی به پریز برق نیست. یک سری از این دوربین‌ها دارای باتری نیستند و نیاز به آداپتور برای تغذیه دارند. همچنین شبکه WiFi برای این دوربین‌ها نیاز نیست.

کاربرد پنل خورشیدی هزینه بالایی دارد و در ایران زیاد مرسوم نیست.

بنابراین می‌توانید دوربین‌های امنیتی 3G / 4G LTE / 5G را در هر مکانی که نیاز به بررسی دارید، قرار دهید سپس از طریق تلفن‌های هوشمند خود به دوربین‌های بی‌سیم در فضای باز دسترسی داشته باشید.

ایمن‌تر و مطمئن‌تر

دوربین‌های امنیتی که از سیگنال‌های تلفن همراه استفاده می‌کنند در مقایسه با دوربین‌های امنیتی متکی به اینترنت برای انتقال داده‌ها بسیار ایمن‌تر هستند و هک کردن آن‌ها کار سختی است.

نصب آسان

دوربین‌ مداربسته سیمکارتی 3G / 4G LTE / 5G را مانند سایر دوربین‌های امنیتی بدون سیم، خودتان می‌توانید طی چند دقیقه تنظیم کنید.

به سادگی درون دوربین‌های خود، باتری و یک سیم‌کارت قرار دهید.

بعد از اینکه برنامه سفارشی فروشنده دوربین را بر روی تلفن خود نصب کردید، می‌توانید به راحتی به دوربین‌های امنیتی خود دسترسی پیدا کنید.

امکان کنترل از راه دور در هر مکانی بدون نیاز به اینترنت

اگر می‌خواهید ویدیوهای زنده را از راه دور به صورت سنتی و بدون اینترنت مشاهده کنید می‌توانید از سیستم‌های مداربسته سیمکارتی استفاده کنید.

معایب

هزینه این مدل دوربین‌ها مطمئناً یکی از نگرانی‌های شماست

در اینجا واقعیتی است که با آن مواجه هستید: دوربین‌های سیمکارتی به دلیل داشتن فناوری پیشرفته، نسبت به سایر مدل‌های دوربین، قیمت نسبتاً بالایی دارند و علاوه بر آن باید برای برنامه داده‌های آن نیزهزینه کنید که بستگی به حامل‌های آن و مصرف داده‌های شما متفاوت خواهد بود.

کیفیت دوربین‌ مداربسته سیمکارتی

بسیاری از سیستم‌های امنیتی سیمکارتی از مارک‌های ناشناخته هستند و شما ممکن است برند آن را تا به حال نشنیده باشید. برخی از دوربین‌ها ممکن است در چند ماه اول به خوبی کار کنند پس از آن سیگنال‌های آن ممکن است ضعیف شود و در ارسال عکس به تلفن‌های شما عمل نکند.

چرا باید دوربین‌های مداربسته 4G را انتخاب کنید؟

دوربین‌های مداربسته 4G نظارت بر مناطق دچار کمبود زیرساخت‌های اینترنت  را ممکن ساخته‌اند و در مناطقی که شبکه سراسری اینترنت موجود نیست مانند بیرون ازمنطقه شهری و بعضاً روستاها این دوربین‌ها به علت شبکه سیار 4G کارآمد هستند.

چگونگی استفاده از دوربین مدار بسته خورشیدی 4G

در این مدل دوربین‌ها یک پنل خورشیدی برای تولید برق دوربین استفاده می‌شود. برای این که بتوانید از این دوربین‌ها استفاده کنید باید یک سیم کارت داشته باشید. دوربین‌های مداربسته 4G دارای شکاف سیم‌کارت می‌باشند و شما می‌توانید به راحتی سیم‌کارت در آن قرار دهید. یکی از مواردی که حتماً باید به آن دقت کنید نوع سیم‌کارت می‌باشد. بهتر است سیم‌کارتی را انتخاب کنید که دوربین مداربسته آن را پشتیبانی کند.

مراحل زیر را برای راه اندازی دوربین مداربسته خود انجام دهید :

مرحله اول :

  • سیم‌کارتی را که هماهنگ با دوربین مداربسته شما می‌باشد در شکاف دوربین مداربسته خود قرار دهید.

مرحله دوم:

  • برای ذخیره فیلم ها و تصاویر بهتر است یک کارت SD به دوربین مداربسته خود اضافه کنید.

مرحله سوم :

  • دانلود نرم‌افزار دوربین مداربسته در تلفن همراه

مرحله چهارم:

  • شما باید UID دوربین مداربسته خود را که منحصر به فرد می‌باشد به برنامه اضافه کنید.

امیدواریم مطلب فوق قابل توجه شما همراهان گرامی مجموعه الکتروسایه قرار گرفته باشد. برای انتخاب بهترین دوربین مداربسته در اصفهان می‌توانید از مشاوره رایگان کارشناسان ما در بخش فروش بهره مند شوید.

بوسیله | 2021-10-20T12:50:44+00:00 ژانویه 18th, 2020|دوربین مداربسته سیمکارتی|