ضد آب

ضد آب بودن به چه معناست؟

اصطلاح ضد آب به صورت کلی معنایی بسیار گسترده دارد. این اصطلاح میتواند در مورد طیف وسیعی از محصولات مورد استفاده قرار گیرد. در واقع نمی توان هیچ پوششی را به طور مطلق ضد آب فرض کرد. اما میتوان درجه مقاومت آنها در مقابل نفوذ آب را بررسی کرد.
این مقاومت از طریق استاندارد IP مورد بررسی قرار میگیرد. این استاندارد مشخص میکند هر پوشش تا چه اندازه ای میتواند در مقابل نفوذ آب از خود مقاومت نشان دهد.
دوربین های ضد آب به طور عمومی IP بالاتر از ۶۵ دارند. پوششی با این درجه از مقاومت می تواند از نفوذ آب باران از دوربین محافظت کند.
در صورتی که به دنبال پوششی باشید که بتواند از دوربین در داخل آب محافظت کند باید از پوشش های با IP بالاتر از ۸۹ استفاده کنید که البته دارای مشخصات و خصوصیات خاصی هستند.

آیا می توان دوربین مداربسته ضد آب را در آب غوطه ور ساخت؟

همانطور که گفتیم  نمی توان دوربین مداربسته ضد آب را در آب غوطه ور ساخت چون این دوربین ها معمولا دارای استاندارد IP66 و نهایتا  IP67 هستند. ا

لبته چنانچه این دوربین ها را از جهات مختلف در معرض آب پر فشار قرار دهید آسیبی نمی بینند اما اگر در آب غوطه ور سازید احتمالا از کار خواهند افتاد. در مورد دوربین مداربسته ضد آب با استاندارد IP67 نیز به صورت موقت قابلیت غوطه ور سازی در آب را دارند.

ضد آب

کاربرد دوربین مداربسته ضد آب

معمولا کاربرد دوربین مداربسته ضد آب زمانی است که قصد دارید دوربین را در محیط بیرونی و خارج ازخانه نصب کنید. دوربین های مداربسته ضد آب معمولا در برابر عوامل طبیعی مانند باران یا رعد و برق مقاوم هستند. در این مقاله به شما کمک می کنیم تا بهترین دوربین مداربسته ضد آب خود را انتخاب کنید.

دوربین های مختلف ممکن است ویژگی های مختلفی داشته باشند. شما باید دوربین مناسبی را بیابید که بتواند تمام نیازهای نظارتی شما را برطرف سازد. در ادامه به چند نکته مفید درباره چگونگی انتخاب سیستم مدار بسته ضد آب اشاره شده است.

کیفیت دوربین مداربسته را بسنجید

دوربین مداربسته ای که قصد خرید آن را دارید باید تصاویر با کیفیتی ارائه دهد. این ویژگی بسیار مهم است، به ویژه اگر اموال با ارزشی داشته باشید. یک دوربین مداربسته OUTDOOR با کیفیت همچنین باید دارای ویژگی های دیگری نیز باشد. مانند امکان دید در شب، ارائه تصاویر با کیفیت در شب، ضبط تصاویر با کیفیت بالا و … .

تست ضد آبی دوربین چطور صورت می گیرد؟

استاندارد IP تست هایی مربوط به خود دارد که با به صورت کامل مطابق با قوانین تعیین شده صورت خواهد گرفت. از آنجایی که دوربین های مداربسته معمولا دارای استاندارد IP66 هستند برای تست آنها پس از پوشاندن قسمت پشتی دوربین (قسمت نصب شدن دوربین به دیوار یا سقف) با پمپ های فشار قویی از جهات مختلف آب را برای مدتی معین به سمت دوربین می پاشند و اجرای این تست نباید اختلالی در عملکرد دوربین ایجاد کند.

امیدواریم مطلب فوق قابل توجه شما همراهان گرامی مجموعه الکتروسایه قرار گرفته باشد برای انتخاب بهترین دوربین مداربسته می توانید از مشاوره رایگان کارشناسان ما در بخش فروش بهره مندشوید.

بوسیله | ۱۳۹۷-۱۲-۲۳ ۱۲:۱۶:۵۸ +۰۳:۳۰ اسفند ۲۳ام, ۱۳۹۷|مقالات|