افزایش هزینه دستگاه‌های ضبط دوربین مداربسته منجر به گسترش استفاده از دوربین مداربسته مخفی شد. در این مقاله دلایلی بر اساس تجربه آوردیم که قدرت انتخاب بین سیستم مرئی (قابل مشاهده) یا مخفی را افزایش می‌دهد و اینکه بدانید کدام سیستم در چه شرایطی مناسب است. اطلاعات مفیدی را از این مقاله به دست خواهید آورد.

چه زمانی باید دوربین مداربسته مرئی نصب کرد؟

چه زمانی باید دوربین مداربسته مخفی نصب کرد؟

نصب هر دو دوربین مخفی و مرئی برای منازل یا مشاغل

قوانین و ضوابط نصب دوربین مداربسته مخفی

چگونه می‌توان تشخیص داد که در اتاق شما دوربین مداربسته مخفی وجود دارد؟

چگونه می توان دوربین مخفی را در اتاق خواب خود پنهان کرد؟

باتری دوربین جاسوسی چه مدت دوام می‌آورد؟

دوربین مداربسته مخفی

چه زمانی باید دوربین مداربسته مرئی نصب کرد؟

به نظر می‌رسد که اگر احتمال دیده شدن بیشتر شود، جنایات کاهش می‌یابد. به عنوان یک عامل پیشگیری از جرم، دوربین قابل مشاهده در مقایسه با دوربین مخفی می‌تواند مناسب‌تر باشد.

مزیت دیگر دوربین قابل مشاهده این است که فضای بیشتری را پوشش می‌دهد و علاوه بر آن کیفیت تصویر بالاتری برای شناسایی چهره ارائه می‌دهد.

چه زمانی باید دوربین مداربسته مخفی نصب کرد؟

مزایای دوربین‌های امنیتی قابل مشاهده واضح است. با این حال دوربین‌های امنیتی پنهان به این دلیل که بدون اطلاع مجرمان می‌توان آنها را شناسایی کرد مناسب هستند.

مجرمان معمولاً با دیدن دوربین‌های قابل مشاهده آن‌ها را از بین می‌برند تا تصاویرشان ضبط نشود و شواهدی از اعمال آنها موجود نباشد، بنابراین در این شرایط وجود یک دوربین مداربسته مخفی لازم است.

دوربین مخفی در منزل خود برای نظارت دیگران، در محل کار برای کنترل کارمندان، در خارج از منزل برای اهداف امنیتی و جاسوسی و یا در صدا و سیما برای موارد سرگرمی استفاده می‌شود.

وقتی در خانه مهمان دارید و مهمان شما متوجه شود که دوربین مداربسته تصاویرش را ضبط می‌کند ممکن است ناراحت شود در نتیجه داشتن دوربین مداربسته پنهان در این شرایط بهتر است.

دوربین‌های مداربسته عروسکی که نوعی دوربین مخفی است و دارای انتقال صدا می‌باشد، می‌توان برای کنترل پرستاران کودکان یا سالمندان و اطمینان از انجام صحیح وظیفه آنها استفاده کرد.

نصب هر دو دوربین مخفی و مرئی برای منازل یا مشاغل

بهترین گزینه این است که هم دوربین قابل دید و هم دوربین مخفی نصب کنیم به گونه‌ای که دوربین قابل دید را در درب ورودی تا جایی که ممکن است بالا نصب کنیم تا احتمال تخریب آن توسط جنایتکاران کمتر شود.

اگر به دوربین عروسکی برای کنترل پرستار کودک نیاز دارید می‌توانید دوربین را داخل اسباب بازی‌های کودک قرار دهید (مثلاً داخل عروسک کودک).

قوانین و ضوابط نصب دوربین مداربسته مخفی

طبق قانون محافظت از اطلاعات 1998 (DPA) دوربین مداربسته پنهان فقط در صورت مشکوک شدن به ارتکاب جرمی خاص مانند سرقت باید مورد استفاده قرار گیرد.

استفاده از دوربین مخفی مسائل مربوط به حریم شخصی را به وجود می‌آورد. به دلیل اندازه کوچک آن ممکن است به خوبی پنهان شود و مردم را از نظارت بی‌دلیل بی‌خبر کند درنتیجه بسته به کاربرد آن ممکن است جنبه‌های حقوقی نیز در نظر گرفته شود.

ممکن است این سوال در ذهنتان باشد که آیا نصب دوربین امنیتی مخفی در منزل خود یا منزل اجاره‌ای برای کنترل کودک، نوزاد یا غریبه قانونی است؟

در جواب باید گفت که قانون دوربین‌های مداربسته مخفی در کشورها متفاوت است.

به عنوان مثال در ایالات متحده استفاده از دوربین مخفی در خانه خود حتی بدون رضایت شخص مقابل و در محل کار، قانونی است. ضبط ویدیو یا صوت با هدف سیاسی یا سایر اهداف مخرب، غیرقانونی است. کاربرد دوربین پرستار کودک (عروسکی) به شرط ضبط نشدن صدا مجاز است مگر اینکه پرستار کودک رضایت داشته باشد. قوانین فدرال و ایالتی کاربرد این وسایل جاسوسی را تنظیم می‌کند. از آنجا که ایالات آزادند قوانین خود را در مورد استفاده از فناوری جاسوسی وضع کنند، ممکن است بسته به ایالت متفاوت باشد.

در انگلستان استفاده از دوربین مداربسته مخفی اگر برای اهداف مشروع باشد قانونی است و فیلم فقط باید برای هدف موردنظر استفاده شود و در اختیار اشخاص دیگر قرار نگیرد مگر در موارد ضروری قانونی. کاربرد آن در مکانی که افراد حریم شخصی دارند مانند رختکن، حمام و یا نصب آن در منزل دیگران غیرقانونی می‌باشد.

در ایران کاربرد دوربین مخفی غیرمجاز است (مگر در صورت داشتن مجوز) و حتی ویدیوی ضبط شده توسط آن برای دادگاه هیچ اعتباری ندارد. در میان این دوربین‌ها چندمورد وجود دارد که با وجود مخفی بودن مجاز هستند مانند دوربین پین هول (سوزنی)، دوربین بندانگشتی، دوربین بیبی کم (عروسکی) و دوربین لامپی.

به طور خلاصه قبل از استفاده از دوربین مخفی، باید به بررسی قوانین آن در کشور خود بپردازید.

چگونه می‌توان تشخیص داد که در اتاق شما دوربین مداربسته مخفی وجود دارد؟

مراحل زیر برای تشخیص دوربین‌های مخفی در مکانی مانند اقامتگاه و اتاق‌های هتل انجام می‌شود:

چراغ‌ها را خاموش کنید.

از چراغ قوه تلفن همراه خود استفاده کنید.

از هر وسیله مشکوکی در اتاق خود بازرسی کنید.

اگر نقطه قرمزی دیدین به این معناست که دروبین مخفی در آنجا نصب شده است.

چگونه می‌توان دوربین مخفی را در اتاق خواب خود پنهان کرد؟

بهترین مکان برای پنهان کردن دوربین در اتاق خواب، موارد زیر می‌باشد:

تلویزیون

کامپیوتر

قفسه کتاب

اسباب بازی‌ها

آینه

لامپ

میله پرده

علاوه بر دوربین مداربسته مخفی سایر دوربین‌های مداربسته را نیز می‌توان مخفی کرد.

برای اطلاع از روش‌های مخفی کردن دوربین‌های مداربسته می توانید مقاله “نحوه مخفی کردن دوربین مداربسته،بهترین ایده ها” را مطالعه کنید.

باتری دوربین جاسوسی چه مدت دوام می‌آورد؟

دوربین مداربسته مخفی بسته به نوع باتری می‌تواند زمان کم یا طولانی یا بصورت دائم ضبط کند. بعضی از دوربین‌ها عمر باتری 1-3 سال دارند.

باتری‌های موجود در دوربین Arlo Pro یا Arlo Wireless با استفاده معمولی حدوداً چهار تا شش ماه دوام می‌آورند که تقریباً پنج دقیقه ضبط در روز است. باتری‌های موجود در دوربین Arlo Go با استفاده عادی حدود دو تا سه ماه دوام می‌آورند که تقریباً پنج دقیقه ضبط در روز است.

امیدواریم مطلب فوق قابل توجه شما همراهان گرامی مجموعه الکتروسایه قرار گرفته باشد برای انتخاب بهترین دوربین مداربسته اصفهان می‌توانید از مشاوره رایگان کارشناسان ما در بخش فروش بهره مند شوید.

بوسیله | 2021-09-12T12:11:24+04:30 جولای 24th, 2021|دوربین مداربسته مخفی|