دوربین مداربسته مدارس

ایمنی فرزندان در مدارس یکی از مهمترین دغدغه های والدین و مسئولین مدارس می باشد. برای همین منظور مسئولین مدارس راه حل های مختلفی را برای کنترل و نظارت بر دانش آموزان انتخاب می نمایند.

یکی از ابزارهایی که می تواند کمک خوبی به نظارت بر فرزندان و جلوگیری از مشکلات احتمالی نماید استفاده از دوربین مداربسته و سیستم نظارت تصویری می باشد.

دوربین مدارس

مزایای نصب دوربین مدار بسته در مدارس

۱)شناسایی و کاهش جرایم

هیچ شخصی نمی خواهد تصاویرش در حین ارتکاب جرم ثیت شود. بررسی ها نشان می دهد، نصب دوربین مداربسته در معرض دید عموم، میزان ابتلا به جرم را در آن منطقه کاهش می دهد. اگر دانش آموزی قصد اذیت و آزار یا ارتکاب جرمی را داشته باشد، سایر دانش آموزان می توانند با نشان دادن دوربین مداربسته، او را از فعالیت مجرمانه باز دارند. در حالت کلی کودکانی که بدانند تحت نظر هستند، سعی می کنند درست رفتار کنند.

۲) جلوگیری از خرابکاری

نصب دوربین مدار بسته در فضای داخلی و خارجی ساختمان آموزشی، به جلوگیری از خرابکاری کمک می کند. در صورت بروز هر گونه اتفاق، کاربر می تواند به تصاویر ضبط شده آن دسترسی پیدا کند و اقدام مناسب را انجام دهد.

۳) محافطت از وسایل نقلیه معلمان

نصب و راه اندازی دوربین مدار بسته در پارکینگ مدرسه، خودروهای شخصی کارکنان در امنیت نگه داشته می شوند. در صورت بروز حادثه یا سرقت، کاربر با مشاهده تصاویر دوربین مداربسته می تواند به چگونگی حادثه پی برد و شخص مجرم را شناسایی کند. در چنین شرایطی معلمان و مسولان آموزشی با آرامش خاطر و با خیالی آسوده به تحصیل و تربیت کودکان خواهند پرداخت.

۴) جلوگیری از ورود افراد متفرقه به مدرسه

متاسفانه دیده شده که برخی از افراد سودجو کودکان را هدف قرار می دهند. این افراد با فریب دادن کودکان قصد سواستفاده از آن ها دارند. دانش آموزان کم سن و سال اهدافی آسان و قابل دسترس برای این خلافکاران هستند. مدارس بهترین مکان برای این افراد هستند؛ شما با نصب دوربین مداربسته می توانید از ورود افراد متفرقه و مشکوک به داخل مدرسه ممانعت کنید.

۵) بررسی راهروهای پر رفت و آمد

در رهروها و حیاط شلوغ مدرسه احتمال بروز حادثه زیاد است. اغلب این حوادث سطحی و قابل چشم پوشی هستند، ولی اگر حادثه بزرگی اتفاق بیفتد، تصاویر دوربین مداربسته به کمک شما می آیند.

۶) کمک رسانی در شرایط اضطراری

در صورت بروز حوادث غیر مترقبه مثل زلزله یا آتش سوزی و …در مدرسه، دوربین مداربسته بسیار کاربرد پیدا می کند. مشاهده تصاویر دوربین مداربسته امکان بررسی مناطق خطرناک را فراهم می کند و در صورتی که دانش آموزان در خطر باشند، می توان آن ها را به محیطی امن، راهنمایی کرد تا آسیب نبینند.

۷) کنترل ورود و خروج دانش آموزان

درب ورودی و خروجی یک فضای آموزشی و رفت و آمد دانش آموزان حتما باید توسط دوربین مدار بسته تحت نظر گرفته شود. دوربین های مداربسته هوشمند که مجهز به قابلیت شناسایی حرکتی هستند، با مشاهده هر گونه حرکتی، کاربر را مطلع می کنند. تکنولوژی های مدرن امکان مشاهده تصاویر دوربین مداربسته را از طریق اینترنت و با استفاده از لپ تاب، کامپیوتر، تبلت، گوشی تلفن همراه و… فراهم کرده اند. در نتیجه اپراتور دوربین مداربسته می تواند از هر نقطه ای تصاویر دوربین مدار بسته را مشاهده کند و در صورت مشاهده موارد مشکوک، اقدام متناسب را انجام دهد.

 

۸) اطمینان والدین از امنیت فرزندانشان

این مورد از اصلی ترین مزایای نصب دوربین مدار بسته در مدارس است. والدینی که کودکانشان را به مدرسه می فرستند، از مسولین مدرسه انتظار دارند تا امنیت دانش آموزان را به بهترین نحو تامین کنند و اگر دانش آموزی در محیط مدرسه دچار حادثه یا آسیب شود، مسول مربوطه باید پاسخگو باشد. نصب دوربین مدار بسته در مدارس یکی از تاثیرگذارترین اقدامات برای اطمینان بخشی به والدین است. آن ها با دیدن دوربین های مدار بسته از امنیت بالای فضای آموزشی و فرزندشان مطمین می شوند. در نتیجه مدرسه ای که دوربین مداربسته نصب کرده باشد، دانش آموزان بیشتری را جذب می کند و متعاقبا درآمد بیشتری خواهد داشت.

 

امیدواریم مطلب فوق قابل توجه شما همراهان گرامی مجموعه الکتروسایه قرار گرفته باشد برای انتخاب بهترین دوربین مداربسته می توانید از مشاوره رایگان کارشناسان ما در بخش فروش بهره مندشوید.

بوسیله | ۱۳۹۸-۲-۲ ۱۲:۳۶:۵۹ +۰۴:۳۰ اردیبهشت ۲ام, ۱۳۹۸|مقالات|