دوربین مداربسته هیبریدی

این نوع از سیستم در مواقعی که دوربین مداربسته آنالوگ نصب شده داشته باشید که از طریق کابل کواکسیال به DVR یا VCR متصل شده باشند برای توسعه بخشیدن , کارایی دارد، دوربین مداربسته هیبریدی دوربین هایی هستند که از ترکیب سیستم آنالوگ با سیستم IP تشکیل می شوند .

DVRضبط کننده تصاویر برای دوربین های مداربسته آنالوگ می باشد و NVR دستگاه ضبط کننده برای دوربین های مداربسته تحت شبکه می باشند .

در حالی که دوربین مداربسته هیبریدی ترکیبی از این دو نوع دوربین می باشد دستگاه ضبط کننده این سیستم هم تفاوت دارد . دستگاه ضبط کننده دوربین های هیبریدی The Same Recorder نام دارد .

طراحی سیستم دوربین مداربسته هیبریدی

دوربین مداربسته هیبریدی

دیاگرام دوربین مداربسته هیبریدی

 

دوربین های مداربسته آنالوگ از طریق یک کابل کواک به دستگاه DVR متصل می شوند و برد عملیاتی آن ها بدون استفاده از دستگاه تقویت کننده، حدود ۳۰۵ متر است. دوربین های IP یا تحت شبکه از طریق کابل اترنت می توانند به دستگاه NVR وصل شوند و تا فاصله ۱۰۰ متری نیاز به سوییچ دیگری ندارند.

مزایای دوربین های مداربسته آنالوگ هزینه کمتر، نیاز به حافظه کمتر به منظور ذخیره سازی اطلاعات در هارد و عدم نیاز به پهنای باند شبکه است. از طرف دیگر دوربین مداربسته IP نیز مزایای زیادی دارد که از آن جمله می توان به رزولوشن بالاتر تصویر و عملکرد بدون سیم اشاره کرد. سیستم دوربین مداربسته هیبریدی هر دوی این قابلیت ها را در اختیار شما قرار می دهد، کافیست یک دستگاه DVR هیبریدی یا همان دستگاه HVR را خریداری و نصب کنید.

شکل بالا دیاگرام یک سیستم دوربین مداربسته هیبریدی را نشان می دهد. همانطور که می بینید هم دوربین های مداربسته IP و هم دوربین های مداربسته آنالوگ به دستگاه DVR هیبریدی متصل شده اند. تغذیه دوربین های مداربسته IP از طریق کابل و به روش PoE صورت می گیرد، ولی دوربین های مداربسته آنالوگ باید از طریق سیم به یک منبع تغذیه خارجی مثل پریز برق متصل شوند تا انرژی الکتریکی مورد نیاز آن ها تامین شود.

دستگاه HVR هیبریدی پس از دریافت تصاویر، آن ها در هارد دیسک ذخیره کرده و بر روی صفحه نمایشگر، نشان می دهد. امکان ارسال تصاویر ثبت شده به موبایل و کامپیوتر، از طریق اینترنت وجود دارد. در این صورت کاربر می تواند از راه دور تصاویر دوربین مداربسته را به صورت آنلاین مورد بررسی و کنترل قرار دهد.

دوربین مداربسته هیبریدی

مزیت دوربین مدار بسته هیبریدی :

انتقال آسان از دوربین های مدار بسته آنالوگ و IP به گونه ای می توان انجام داد که کیفیت هیچ کدام تغییر ننماید . سیستم هیبریدی دارای کانال های جداگانه برای دوربین مداربسته آنالوگ و IP می باشد . بنابراین می تواند از هر دو نوع دوربین مداربسته حمایت نماید .
مزیت بعدی این دوربین مدار بسته این است که شما می توانید از زیر ساخت های سیستم آنالوگ موجود استفاده کنید و نیز امکان مقیاس پذیری و انعطاف پذیری بالایی به سیستم موجود می بخشد . همچنین از آن جا که خیلی از مواقع افراد بودجه کافی برای سیستم هایی که صرفا از دوربین های IP تشکیل شده باشد ندارند , بسیار مفید واقع می شوند و سبب کاهش چشمگیری در هزینه های راه اندازی سیستم امنیتی شما می شود .

امیدواریم مطلب فوق قابل توجه شما همراهان گرامی مجموعه الکتروسایه قرار گرفته باشد برای انتخاب بهترین دوربین مداربسته می توانید از مشاوره رایگان کارشناسان ما در بخش فروش بهره مندشوید.

 

بوسیله | ۱۳۹۷-۱۲-۲۶ ۱۱:۲۵:۰۰ +۰۳:۳۰ اسفند ۲۶ام, ۱۳۹۷|مقالات|