دوربین های امنیتی خورشیدی در فضای باز در صورت نیاز به نظارت بر مکان خارج از شبکه اینترنت یا محلی که مشکل سیم کشی وجود دارد کاربرد دارند.

بدلیل داشتن گزینه های زیاد این دوربین ها ، اینکه بدانیم از کجا شروع کنیم دشوار است.

در این مقاله می خواهیم شما را از طریق دوربین های فضای باز با انرژی خورشیدی بیشتر آشنا کنیم.

 

مکان های ایده آل برای قرار دادن دوربین های امنیتی خورشیدی در فضای باز

آیا دوربین های خورشیدی در فضای باز می توانند در شرایط نامطلوب کار کنند

نحوه انتخاب بهترین دوربین های امنیتی خورشیدی در فضای باز

بهترین دوربین های امنیتی خورشیدی در فضای باز برای شرایط شما

نکات فوق العاده برای موقعیت و حفظ دوربین های امنیتی خورشیدی در فضای باز

داغترین سؤالاتی که ممکن است درباره دوربین های خورشیدی در فضای باز بپرسید

 

مکان های ایده آل برای قرار دادن دوربین های مداربسته خورشیدی در فضای باز

ممکن است به طور میانگین هر 2-3 هفته در طول زمستان از کابین خود بازدید کنید و به یک دوربین امنیتی خورشیدی در فضای باز خورشیدی نیاز داشته باشید تا محل با آرامش خاطر بررسی شود

ممکن است بخواهید سیستم دوربین های امنیتی خورشیدی با صدا در فضای باز در محل های ساخت و ساز نصب کنید.

اگر یک اتصال بی سیم به مرکز خود داشته باشید و زمان زیادی برق دائمی در محل نصب نخواهد شد برای داشتن سیستم باید صفحه خورشیدی موجود باشد.

اگر در جایی نیاز امنیتی داشته باشید که منبع برق یا اینترنت در دسترس نباشد، دوربین های خورشیدی در فضای باز بهترین انتخاب شما خواهد بود.

 

دوربین های مداربسته خورشیدی در فضای باز نیز در شرایط نامطلوب کار می کنند؟

آیا دوربین های مداربسته خورشیدی در فضای باز با شدت کم آفتاب در بریتانیا یا کانادا کارایی دارند؟

اکثر شما ممکن است نور خورشید را به عنوان یک ضرورت برای این دوربین ها بدانید اما این صرفاً یک تصور غلط  است. بنابراین در اینجا مطالبی را برای درک شما در مورد دوربین های خورشیدی فضای باز آورده ایم.

 

 1. آیا دوربین های امنیتی خورشیدی فضای باز در نور مستقیم خورشید نصب می شوند؟

لزومی ندارد.

دوربین های مداربسته خورشیدی فضای باز ، نیروی خود را از صفحات خورشیدی می گیرند که در نور طبیعی روز، تولید برق آنها از فوتون (واحدکوانتومی نور) به جای نور خورشید است. اما قرار دادن این دوربین ها در فضای باز به همراه صفحه خورشیدی در نور مستقیم خورشید شرایط بهینه را برای تأمین برق بیشتر فراهم می کند. (بیاموزید که موقعیت صفحه خورشیدی را چگونه قرار دهید تا نور بیشتری دریافت کند.)

دوربین امنیتی در نور مستقیم خورشید

 1. آیا دوربین های مداربسته خورشیدی در فضای باز می توانند در سایه کار کنند؟

دوربین های امنیتی خورشیدی WiFi در فضای باز می توانند در سایه نیز کار کنند فقط با راندمان کمتر، و بدون شک بازدهی صفحات خورشیدی کاهش می یابد. برای کاهش این مشکل ، دوربین های امنیتی و صفحه خورشیدی خود را در محلی قرار دهید که سایه منظمی ندارد. همچنین در نظر بگیرید که چگونه سایه ها در فصول مختلف تغییر می کنند. از آنجا که یکی از منابع ایجاد سایه، درختان نزدیک صفحه خورشیدی است می توانید به طور مرتب درختان نزدیک دوربین های امنیتی و صفحه خورشیدی را برش دهید تا از سیستم نظارتی بیشترین بهره را ببرید.

 

 1. آیا دوربین های امنیتی خورشیدی فضای باز در زمستان کار می کنند؟

بله ، و حتی بهتر.

هنگامی که برف روی زمین است و صفحه خورشیدی برای دوربین های مدار بسته فضای باز شما تمیز است سطح برفی اساساً به عنوان یک آینه عمل می کند و می توان از انرژی بیشتری بهره مند شد. اما اگر صفحه خورشیدی از برف پوشانده شود ، بازده دوربین های امنیتی شما به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. نگران نباشید حتی اگر چندین روز بدون نور خورشید باشد! به طور معمول دوربین های امنیتی خورشیدی دارای دو منبع تغذیه انرژی خورشیدی و باتری هستند. در صورت عدم تولید برق در صفحه ، باتری های قابل شارژ می توانند در این دوربین ها برای شرایط عادی کاربرد داشته باشند.

 

نحوه انتخاب بهترین دوربین های مداربسته خورشیدی در فضای باز

قبل از خرید این دوربین ها ، در اینجا فاکتورهای مهمی وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد.

 1. دوربین های مداربسته خورشیدی در فضای باز با ساعات کار طولانی در هنگام غروب آفتاب

این دوربین ها تا چه مدت می توانند بدون نور خورشید کار کنند؟

اگرچه برخی از فروشندگان دوربین های امنیتی WiFi خورشیدی در فضای باز ممکن است برای اجناس خود تبلیغ کاذب داشته باشند، ساعات کاری واقعی بر اساس اندازه و راندمان صفحه خورشیدی و همچنین باتری قابل شارژ متفاوت است. برای اطمینان از اینکه این دوربین ها پس از گذشت چند روز از هوای ابری هنوز هم می توانند کارایی داشته باشند، باتری با عمر طولانی تر برای آنها توصیه می شود.

دوربین های امنیتی خورشیدی در فضای باز

 1. دوربین های امنیتی بی سیم خورشیدی در فضای باز با طراحی ضد آب و مقاوم در برابر هوا

از آنجایی که دوربین های امنیتی خورشیدی شما در معرض عناصر قرار می گیرند باید حداقل ضد آب باشند تا در برابر شرایط سخت آب و هوایی مقاومت کنند و دوربین های مداربسته بی سیم خورشیدی با کیفیت پایین با طراحی ضد آّب نیز می توانند از دزدی های احتمالی جلوگیری کنند علاوه بر این می توانید این دوربین ها را در مکان های نامحسوس پنهان کرده و از دسترس خارج کنید اضافه کردن یک روکش محافظ به دوربین ها همچنین می تواند موثر باشد.

 1. دوربین های امنیتی خورشیدی در فضای باز با دید در شب

با سنسور حساسیت بالا و چراغ های مادون قرمز در دوربین ها می توانید رنگ واقعی اشیاء را حتی در تاریکی با کوچکترین جزئیات نیز شناسایی کنید. توجه داشته باشید که این دوربین ها با دید در شب به طور معمول تصاویر سیاه و سفید را به طور پیش فرض ارائه می دهند و می توانید تنظیمات دوربین را برای دستیابی به تصاویر رنگی در شب تغییر دهید.

دید در شب

 1. دوربین های مدار بسته خورشیدی بی سیم فضای باز با حسگر حرکت

اگرچه ممکن است دوربین های مداربسته خورشیدی شما در بعضی از مناطق دور افتاده نصب شوند این بدان معنی نیست که شما نمی توانید از آنچه در آنجا اتفاق می افتد مطلع شوید. دوربین های امنیتی خورشیدی با کیفیت بالا با سنسورهای حرکتی هوشمند PIR با تشخیص تغییرات تابش مادون قرمز کار می کنند. بنابراین آنها می توانند بدون هشدارهای کاذب ناشی از برگ و سایه در حال حرکت به تلفن شما آلارم بفرستند.

 1. دوربین های امنیتی خورشیدی در فضای باز با کارت حافظه

زمانی که دوربین امنیتی خورشیدی شما دارای اتصال WiFi نیست یا نمی خواهید هزینه اشتراک ماهانه را پرداخت کنید دوربین امنیتی خورشیدی در فضای باز با کارت حافظه می تواند یک گزینه مقرون به صرفه باشد! در این صورت شما می توانید این دوربین ها را با ذخیره محدود در مکان هایی بدون شبکه نصب کنید و فیلم های ذخیره شده در داخل صفحه نیز در امان هستند و می توانید کنترل کاملی از فیلم ها داشته باشید.

اگر بودجه کافی ندارید تحت هرگونه شرایط اضطراری ذخیره فیلم های دوربین های امنیتی WiFi در فضای باز خورشیدی می تواند یک برنامه پشتیبان خوب باشد.

اگر می خواهید یک سیستم دوربین بی سیم خورشیدی در فضای باز برای پخش زنده در گوشی خود داشته باشید این مطلب را بخوانید تا اطلاعات بیشتری کسب کنید.

نکات فوق العاده برای حفظ و نگهداری دوربین های مداربسته در فضای باز خورشیدی

برای افزایش طول عمر این دوربین ها ضرورت دارد که دوربین های خود را به روش صحیح قرار دهید و آن را حفظ کنید برای این منظور به نکات تخصصی زیر توجه کنید:

اطمینان حاصل کنید که صفحه خورشیدی این دوربین در جهت خط استوا قرار دارد به عنوان مثال اگر در ایالت متحده هستید صفحه باید به سمت جنوب باشد.

زاویه صفحه را در طول سال نسبت به زمین تنظیم کنید. زاویه صفحه برای این دوربین ها باید معادل عرض جغرافیایی شما بعلاوه 15 درجه در زمستان یا منهای 15 درجه در تابستان تنظیم شود.

دوربین های IP خورشیدی بی سیم و همچنین صفحه خورشیدی خود را در مکان هایی که سایه ای ندارند قرار دهید.

چیزی که شما باید بدانید این است که ، صفحه خورشیدی این دوربین ها در واقع به نگهداری کمی نیاز دارد زیرا هیچ قسمت متحرکی ندارد که بتواند زنگ بزند یا خراب شود.

معمولا عمر یک صفحه خورشیدی 25-30 سال است. صفحه خورشیدی دوربین های امنیتی بی سیم خورشیدی، فراتر از این طول عمر تخمین زده شده هم می تواند برق تولید کند اما بازدهی آن کاهش می یابد.

برای حفظ عملکرد بهینه دوربین نظارتی بی سیم خورشیدی فضای باز، ممکن است مرتباً (به عنوان مثال ، هر دو ماه یک بار) به محلی که این دوربین ها با سنسور حرکتی در آن قرار گرفته است مراجعه کنید و نیاز باشد برگ های احتمالی یا برف را از روی صفحه خورشیدی پاک کنید.

از لحاظ تئوری بهتر است صفحه خورشیدی برای دوربین های فضای باز را با شیلنگ استاندارد سالی یک بار تمیز کنید (بسته به مکان شما ، زاویه شیب تابلوهای شما و غیره). در این صورت گرد و غبار ، خاک ، دوده و بقایای پرنده مانع از جذب موثر نور خورشید توسط صفحه ها نمی شود و باعث حفظ راندمان بالای دوربین های امنیتی در فضای باز خورشیدی می شود.

بیشترین سؤالاتی که ممکن است درباره دوربین مداربسته خورشیدی در فضای باز پرسیده شود

در زیر سؤالات متداول در مورد این دوربین ها را برای حل معماهای احتمالی شما گردآوری کرده ایم:

 

 1. آیا امکان دارد با این دوربین ها از طریق 2 گوشی دریافت اطلاعات کرد؟ من همسر خود را دوست دارم و در صورت لزوم می توانم آن را نظارت کنم

قطعاً بله! تا زمانی که این دوربین ها به این دو گوشی افزوده شود هنگام شناسایی حرکت ، اعلان دریافت خواهید کرد.

 

 1. آیا این دوربین ها می توانند فیلم ها را با کارت SD بدون وایفای ضبط کنند؟ من می خواهم آن را خارج از ساختمان و بدون وایفای قرار دهم

همانطور که گفته شد دوربین های مدار بسته خورشیدی می توانند فیلم های تشخیص حرکت را حتی بدون شبکه وایفای ضبط کنند. اما برای دوربین های امنیتی خورشیدی فضای باز که برای انتقال سیگنال ویدیویی به WiFi وابسته اند، اگر می خواهید مشاهده زنده یا دریافت هشدار فوری داشته باشید اتصال به اینترنت ضروری است. البته یک استثنا وجود دارد: دوربین های خورشیدی G / 4G3 که در فضای باز قادر به استفاده از انرژی خورشیدی هستند می توانند کاملاً بدون WiFi و برق کار کنند و دارای دسترسی آسان از راه دور از هر نقطه می باشند.

 

 1. آیا می توانیم آلارم این دوربین ها را خاموش کنیم ولی همچنان عملکرد داشته باشد؟ نمی خواهم آژیر هر بار که پستچی می آید صدا کند

اگر می خواهید آلارم های دوربین های امنیتی خورشیدی فضای باز خود را خاموش کنید بسیار آسان است. فقط در برنامه دوربین به تنظیمات دستگاه بروید و اعلان ها ، ایمیل و آژیر را غیرفعال کنید و قابلیت ضبط را فعال کنید.

 

 1. آیا می توانم ضبط های این دوربین ها را بر روی کارت SD برنامه مشاهده کنم یا کارت SD را به رایانه خود وصل کنم و مشاهده کنم.

اگر می توانید از طریق برنامه به این دوربین ها دسترسی پیدا کنید ضبط های کارت SD را از طریق برنامه روی گوشی خود دوباره پخش کنید یا در صورت خرید دوربین خورشیدی WiFi فضای باز که هیچ شبکه WiFi در محل مانیتور وجود ندارد فقط می توانید کارت SD را به صورت دستی خارج کرده و فیلم ها را در رایانه خود پخش کنید.

امیدواریم مطلب فوق قابل توجه شما همراهان گرامی مجموعه الکتروسایه قرار گرفته باشد برای انتخاب بهترین دوربین مداربسته می توانید از مشاوره رایگان کارشناسان ما در بخش فروش بهره مندشوید.

 

بوسیله | 2020-01-02T13:52:50+00:00 ژانویه 2nd, 2020|دوربین امنیتی خورشیدی|