سرقت مجدد، واقعیت و راه پیشگیری از آن: شما وقتی متوجه می شوید که منزل شما سرقت شده است به منزل می روید اما ممکن است شما شاهد تکرار آن شوید. آیا سارقین برای بار دوم همان منزل را مورد هدف قرار می دهند؟ علت تکرار سارقان چیست؟ آیا علت بازگشت سارقان، سرقت ناموفق است؟ چگونه می توان از تکرار آن جلوگیری کرد؟ در این مقاله این موارد را برای شما توضیح خواهیم داد:

 

محتوا:

قسمت اول: آیا سارقان باز می گردند؟

قسمت دوم: چند نکته اساسی برای پیشگیری از تکرار سرقت در منزل

 

قسمت اول: آیا سارقان باز می گردند؟

بسیاری از افراد ممکن است تصور کنند که سارقین دیگر به آن منزل بازنمی گردند.

ولی اینگونه نیست! اگر سارق در سرقت اول گرفتار نشود ممکن است دوباره بازگردد و طبق آمار، اگر منزل شما نقطه هدف بوده احتمال دارد به علت آسیب پذیری آن، سایر سارقین را نیز به خود جلب کند.

سارقین معمولاً با اولین تلاش به نتیجه نمی رسند. آنها غالباً برای بار دوم اقدام می کنند. خصوصاً اگر آنها به وسایل منزل شما علاقه مند شوند و متاسفانه بدانند امنیت منزل شما آپدیت نشده است.

تکرار سرقت

آمار تکرار سرقت

احتمال سرقت مجدد منزل شما چقدر است؟

آمار سرقت در ایالات متحده بالاست و به طور متوسط هر 13 ثانیه یک منزل به سرقت می رود. و احتمال بازگشت سارق بسیار زیاد است و از هر سه مورد آن، یک مورد تکرار می شود.

 

چه زمانی سرقت مجدد رخ می دهد؟

در واقع معمولاً در طول یک ماه، احتمال سرقت دوم وجود دارد و شاید برای شما عجیب باشد که زمان سرقت ها معمولاً بین 10 تا 3 بعد از ظهر در طول روز است.

 

سارق ها چگونه وارد منزل می شوند؟

معمولاً سارقین برای مدتی منزلی را تحت نظر قرار می دهند تا منزل مناسبی را که هیچ نشانه ای از دوربین های امنیتی نداشته باشد انتخاب کنند.

و سپس آنها یک راه دسترسی راحت برای ورود به منزل را انتخاب می کنند. به طور میانگین 34٪ سارقین از درب ورودی، 23٪ از پنجره طبقه اول و 22٪ از درب پشتی وارد می شوند.

 

تحقیقاتی در مورد سرقت های مکرر در انگلستان و حومه آن برای بررسی این موضوع بعمل آمده و نتایج آن به شرح زیر است:

یک سارق به اقلام با ارزش منزل شما دقت می کند.

سارقان معمولاً فرض می کنند که اقلام سرقت شده تا ظرف 6 هفته بعد جایگزین می شوند و برای سری دوم باز می گردند.

یک سارق پس از سرقت منزل شما، به این دلیل که چیدمان را می داند، می تواند سری بعد با سرعت بیشتری سرقت را انجام دهد، مگر اینکه دوربین امنیتی نصب شده باشد.

 

آسیب پذیری های احتمالی که عوامل تکرار سرقت هستند عبارتند از:

نبود سیستم امنیتی منزل

هیچ دوربین امنیتی قابل دید نباشد

باز بودن پنجره ها در هوای گرم

قفل نبودن درب های جلو یا عقب

 

قسمت دوم: موارد زیر را برای پیشگیری از تکرار سرقت انجام دهید

برای جلوگیری از سرقت مکرر، باید اقدامات امنیتی زیر را برای منزل انجام دهید:

 

  1. نصب و بروزرسانی سیستم های امنیتی و دوربین ها

اگر سارق هنگام بازگشت به منزل شما با دوربین های امنیتی مواجه شود احتمالاً جرم خود را تکرار نمی کند و توجه کنید که دوربین و سیستم خود را از سمت خیابان قابل دید کنید.

و همچنین قرار دادن علائم و یا هشدار امنیتی در کنار دوربین شما ممکن است مانع سرقت سارق شود.

نصب سیستم امنیتی

  1. کارایی سیستم امنیتی منزل خود را بالا ببرید

دوربین فیلمبرداری خود را در مکان مناسب نصب کنید.

نقاط اصلی ورودی منزل را ایمن کنید به گونه ای که سیستم امنیتی، نقاط حساس مانند درب جلو، درب پشتی یا پنجره خارج از خیابان را به خوبی نشان دهد.

نقاط کور منزل خود را بررسی کنید. مثلاً می توانید از یک دوربین PTZ که امکان چرخش عمودی 360 درجه و عمودی 90 درجه دارد استفده کنید درنتیجه هیچ نقاط کوری در منزل شما باقی نمی ماند.

نقاط کور

  1. اقدامات امنیتی منزلانه را انجام دهید

با همسایگان خود ارتباط خوبی داشته باشید زیرا وقتی یک منزل در یک جامعه سرقت   می شود، تمام منازل اطراف به یک هدف برای سارق تبدیل می شوند.

مراقب شبکه های اجتماعی باشید. هرگز خبر یا عکس از تعطیلات خود را در شبکه های اجتماعی ارسال نکنید مگر بعد از بازگشت به خانه.

مراقب سگها باشید. سگها پارس می کنند و عملکرد سارقین را کند می کنند. آنها حتی ممکن است گاز بگیرند و سارق را برای رساندن به هدف خود بپیچانند. به خاطر آرامش خاطر خودتان هم نگهداری از سگ روش خوبی می باشد.

امیدواریم مطلب فوق قابل توجه شما همراهان گرامی مجموعه الکتروسایه قرار گرفته باشد برای انتخاب بهترین دوربین مداربسته می توانید از مشاوره رایگان کارشناسان ما در بخش فروش بهره مندشوید.

بوسیله | 2020-03-03T12:00:26+03:30 مارس 3rd, 2020|سرقت|