همه چیز درباره سنسور درب و پنجره (مگنت)

 

سنسور درب و پنجره (مگنت) یکی از اجزاء سیستم دزدگیر اماکن است که برای تشخیص حرکت در و پنجره استفاده شده و در صورت ورود کسی، سریعاً با آلارم اطلاع می دهد و به این دلیل که 34٪ سارقین از طریق درب ورودی وارد می شوند می تواند گزینه خوبی برای امنیت باشد.

 

در اینجا نحوه کار این دستگاه آورده شده است:

روش کار به این شکل است که یک سنسور و یک آهنربا یکی به قاب درب و دیگری به خود درب متصل می شود در زمان بسته بودن پنجره با قرارگرفتن در کنار هم یک مدار الکتریکی ایجاد می شود و زمانی که در یا پنجره باز شود، آهنربا از سنسور جدا شده، جریان قطع و مدار غیرفعال می شود درنتیجه سنسور یک سیگنال را به پنل کنترل مرکزی ارسال می کند تا آلارم آن به صدا درآید.

برای ایجاد جریان، این دو قطعه باید دقیقاً موازی هم قرار بگیرند و فضای کمی (حدود نیم اینچ) بین آنها باشد.

 

انواع مختلف سنسور درب یا پنجره چیست؟

این سنسورها می توانند بی سیم یا سیم دار باشند. سیم دارها ارزان تر هستند و در زمان استفاده نیاز به تعویض باتری ندارند ولی باتری بی سیم ها معمولاً هر سه تا پنج سال باید تعویض شوند.

اکثراً برای عدم نمایش کابل ها، مدل بی سیم را انتخاب می کنند.

سنسور درب و پنجره

سنسور درب و پنجره اندازه و رنگ های متفاوتی دارد و تقریباً برای هر نوع درب و پنجره حسگر مناسبی وجود دارد.

روش نصب

این سنسورها نصب آسانی دارد و در عرض چند دقیقه خودتان می توانید نصب کنید. می توان از چسب قوی برای اتصال سنسور به درب و پنجره استفاده کرد که البته اکثر سنسورها نوار چسب محکم دارند.

برای نصب سنسور بهتر است که آهنربا (قطعه کوچکتر) را روی قسمت متحرک درب یا پنجره و خود سنسور را در قاب ثابت قرار دهید. این کار باعث می شود سنسور در زمان بسته شدن درب یا پنجره از اطراف دور نشود و آسیب نبیند.

روش نصب سنسور

سنسورهای درب و پنجره بر اساس نوع نصب، انواع مختلفی دارند که در زیر شرح داده شده است:

 

1. سنسور سطح تماس، بصرفه ترین نوع حسگر است که بوسیله آهن ربا در قسمت بیرونی روی سطح درب نصب می شود.

این مدل مناسب مکان اجاره ای است که با استفاده از چسب دو طرفه نصب شده و نیازی به حفاری دیوارها ندارد.

 

2. مدل دیگر داخل فریم ها و داخل درب یا پنجره نصب می شود و باعث می شود تا کمتر در معرض دید باشد. برای نصب آن باید در هر دو سمت درب یا پنجره سوراخ ایجاد شود در نتیجه نصب این مدل، نسبت به سنسورهای سطح تماس کمی دشواری دارد ولی مزیت آن این است که به دلیل فرو رفتگی داخل درب یا پنجره قابل مشاهده نیست.

 

3. یک مدل که بسیار نازک و تقریباً نامرئی است طوری طراحی شده که در دکوراسیون منزل ترکیب شود تا کمتر در دید افراد باشد.

 

4. سنسور پنجره هواکش دارای دو آهن ربا است تا بتوان چند اینچ برای هوای تازه، پنجره را باز کرد.

 

بیشتر سنسورهای سطحی با نوار چسب دو طرفه یا چند پیچ قابل نصب هستند برای نصب سنسور با پیچ های ارائه شده، محل سوراخ های پیچ را برای سنسور و آهنربا با یک قلم یا مداد مشخص کنید. سوراخ را برای پیچ ها ایجاد کنید سنسور و آهنربا را از براکت های پیچ آنها جدا کنید سپس پیچ ها را از طریق براکت ها محکم کنید تا با آن هم سطح شود.

 

آیا سنسور درب و پنجره بدون اینترنت کار می کند؟

برای دستیابی به ویژگی های هوشمند سنسور خود ، به اتصال اینترنت قوی نیاز است. بدون آن ، دستگاه نمی تواند اطلاعات را با برنامه موجود در تلفن همراه شما به اشتراک بگذارد.

و زمانی که حرکتی تشخیص داده شد نمی توانید از راه دور متوجه آن شوید و یا از طریق تلفن همراه تماشا کنید.

 

برای امنیت بیشتر چه باید کرد؟

سنسورهای در و پنجره برای کنترل نقاط ورودی منزل استفاده می شود.

توصیه می شود برای محافظت کامل، سنسور را در هر نقطه ورود به خانه خود قرار دهید.

می توان سنسورهای اضافی تهیه کرد و در هر زمان به سیستم خود افزود. اگر درب کشویی شیشه ای دارید می توانید حسگر شکست شیشه ای اضافه کنید.

برای افزودن یا حذف سنسور درب / پنجره، وارد تنظیمات برنامه ها شوید و در ابزار بالا در قسمت دستگاه ها (در بالای لیست دستگاه ها) بر روی گزینه + کلیک کنید، گزینه سنسورها و سپس سنسورهای پنجره ای را انتخاب کنید.

 

مزایای دیگر این سنسورها

هنگام اتصال سنسورهای درب به درها و کابینت، وقتی کودک در را باز کند به طور خودکار هشدار می دهد و فرزند شما را از آسیب در امان می دارد.

 

چگونه سنسور درب بی سیم را جایگزین کنیم؟

در صورتی که یکی از سنسورهای درب بی سیم شما خراب یا آسیب دیده باشد، باید جایگزین شود.اطمینان حاصل کنید که سنسور جایگزین با سیستم فعلی شما سازگار است یا اینکه کنترل مرکزی شما آن را شناخته است.

یک پیچ گوشتی باریک را درون شکاف بین سنسور و پوشش آن قرار دهید و پیچ آن را باز کنید تا سنسور باز شود.

باتری را از روی سنسور خارج کنید تا به پیچ ها دسترسی پیدا کنید.

برای سنسورهایی که با چسب متصل هستند یک چاقوی بتونی در زیر آن قرار داده و با فشار، سنسور را خارج کنید.

 

چگونه سنسور درب سیمی را جایگزین کنیم؟

برای این کار تغییری در برنامه نویسی نیاز نیست و فقط با جدا کردن سیم ها از سنسور قبلی و اتصال آنها به حسگر جدید می توان سنسور سیمی را جایگزین کرد. اطمینان حاصل کنید که سیم ها سالم هستند و به راحتی از بین نمی روند و همچنین باید سنسور جدید تست شود.

 

امیدواریم مطلب فوق قابل توجه شما همراهان گرامی مجموعه الکتروسایه قرار گرفته باشد برای انتخاب بهترین دزدگیر اماکن می توانید از مشاوره رایگان کارشناسان ما در بخش فروش اصفهان بهره مند شوید.

بوسیله | 2020-05-18T13:08:06+04:30 می 18th, 2020|سیستم اعلام سرقت|