این که بدانید فاصله دید دوربین های امنیتی (IR) چه میزان است به شما در تنظیم بهتر سیستم های نظارتی منزل کمک می کند و نقاط کور باقی نمی ماند. می دانید که برد دوربین مدار بسته اهمیت زیادی دارد. شما می خواهید بدانید که دوربین های امنیتی چه محدوده ای (از جمله شب) را تشخیص می دهد و بهترین پیشنهادات برای برد طولانی دوربین های امنیتی در فضای باز برای نیازهای امنیتی خود را دریافت کنید.

محتوا:

دوربین امنیتی چقدر می تواند دید داشته باشد، عوامل مؤثر چیست؟

اگر می خواهید مکان ها را از راه دور کنترل کنید چه باید بکنید؟

عوامل مؤثر در میزان برد دوربین امنیتی چیست؟

ابتدا درمورد برخی از سؤالاتی که شما بیشتر نگران هستید بحث خواهیم کرد مانند موارد زیر:

خط دید دوربین های مدار بسته چند متر است؟ یا دوربین های امنیتی چقدر می توانند دید داشته باشند؟

فاصله دید دوربین های امنیتیدر حقیقت رنج فاصله دید دوربین مدار بسته عمدتاً تحت تأثیر عوامل زیر است:

عامل 1: فاصله کانونی

فاصله کانونی به معنای فاصله بین مرکز لنز و کانون آن می باشد که عامل اصلی تعیین کننده میدان دید است.

فاصله کانونی به میلی متر اندازه گیری می شود و می تواند به فاصله کانونی ثابت (که در دوربین های امنیتی لنز ثابت وجود دارد) و فاصله کانونی متغیر (مانند دوربین های IP وریفوکال) طبقه بندی شود.

لنز ثابت به لنزهایی گفته می شود که فاصله کانونی توسط کاربر قابل تنظیم نباشد. این بدان مفهوم است که میدان دید برای همیشه تنظیم شده است بنابراین مهم است که میدان دید صحیح (به عنوان مثال با زاویه دید عریض یا باریک) برای خود انتخاب کنید.

یک لنز وریفوکال به کاربر اجازه می دهد تا لنز دوربین را به صورت دستی تنظیم کند.

هرچه فاصله کانونی کوچکتر باشد میدان دید دوربین امنیتی گسترده تر خواهد بود به همین ترتیب در فاصله کانونی بزرگتر، میدان دید محدودتر است.

با توجه به تجربه نصب کنندگان دوربین های مداربسته بعنوان مثال اگر انتظار دارید دوربین امنیتی شما تا 12 متر دید داشته باشد، یک دوربین امنیتی با لنز ثابت 4 مگاپیکسل برای این میزان دید کافی است.

اگر محل مشاهده از محلی که دوربین ها نصب می شوند فاصله بسیار زیاد (بیشتر از 12 متر) داشته باشد، دوربین های امنیتی PTZ مناسب تر هستند.

عامل 2: وضوح

این که دوربین های امنیتی شما تصاویر را بدون هیچ جزئیاتی بیان کنند، جالب نیست. هرچه وضوح تصویر بالاتر باشد فاصله دید دوربین های امنیتی نیز بالاتر خواهد بود.

اگر تعداد پیکسل افقی را در تعداد پیکسل عمودی ضرب کنید، تعداد کل پیکسل تصویر را خواهید داشت به عنوان مثال 1920*1080 پیکسل، کیفیت تصویر 2073600 پیکسل یا 2 مگاپیکسل را می دهد.

علاوه بر اطمینان از اینکه دوربین شما می تواند در فاصله مناسب ببیند باید قادر باشد تصویر واضحی را نیز برای شما ایجاد کند.

بنابراین به جای اینکه به فاصله دید دوربین های امنیتی توجه کنیم، عاقلانه تر است که روی دوربین های مداربسته با وضوح تصویر بالاتری تمرکز کنیم.

با قیمت بسیار مقرون به صرفه دوربین های امنیتی HD (آنالوگ)، می توانید از سیستم های دوربین امنیتی 4MP ، 5MP و حتی 4K برای نظارت تصویر با جزئیات واضح استفاده کنید.

در این مقاله می توان تفاوت بین دوربین های امنیتی4K ، 4MP ، 2MP  و 720p را دانست.

وضوح تصویر

عامل 3: مکان

مکان نصب دوربین های امنیتی می تواند فاصله دید دوربین های امنیتی را تحت تأثیر قرار دهد.

برای دوربین های امنیتی بی سیم، آجر، کف بتونی، دیوارها و حتی درختان بزرگ در فضای باز بین دوربین و محل مانیتور، می تواند قدرت سیگنال را تضعیف کند بنابراین روی فاصله دید دوربین های امنیتی تأثیر می گذارد. بهتر است دوربین در جایی نصب شود که دید کاملی بر محیط داشته باشد.

تابش مستقیم نور هم بر این پارامتر تأثیرگذار است.

عامل 4: کیفیت

برندهای برتر دوربین امنیتی با تقاضای زیاد، به مراتب قابل اعتمادتر از برندهای ناشناخته در فروشگاه ها می باشد.

این موضوع زمانی اهمیت پیدا می کند که به پشتیبانی فنی از فروشندگان دوربین نیاز دارید. مارک های مشهور دوربین معمولاً خدمات پس از فروش ارائه می دهند ولی مارک های ناشناخته گارانتی ندارند.

آیا دوربین های امنیتی می توانند در تاریکی ببینند؟ و یک دوربین امنیتی در شب تا چه فاصله ای می تواند برد داشته باشد؟

دوربین های امنیتی با قابلیت دید در شب، می توانند کاملاً در تاریکی دید داشته باشند. (این مطلب را بخوانید تا بدانید چگونه کار می کنند)

اینکه دوربین امنیتی مدار بسته تا چه اندازه در شب برد دارد، در صورت داشتن عوامل ذکر شده در بالا و همچنین در صورت داشتن دوربین با عملکرد 3D-DNR و فناوری مادون قرمز، بر اساس تعداد و نوع LED ها، می توان دوربین های مداربسته را رتبه بندی کرد.

می توانید فاصله IR (برد) دوربین های امنیتی را در قسمت مشخصات محصول ببینید و با تماس با کارشناسان بخش فروش ما بهترین انتخاب را با بهترین کیفیت داشته باشید.

اگر می خواهید مکان ها را از راه دور کنترل کنید چه باید بکنید؟

بنابراین اگر شما نیاز دارید که محل دید را در یک فاصله دور نگه دارید، در زیر چند نکته عملی برای ارائه هدف شما وجود دارد:

دوربین های امنیتی لنزهای وریفوکال را انتخاب کنید که می توانند نمای بزرگتری را مشاهده کنند و جزئیات قابل مشاهده را در یک فاصله ای بزرگنمایی می کنند بدون اینکه کیفیت تصویر کاهش یابد.

دوربین های امنیتی با وضوح بالاتر مانند دوربین های 4 مگاپیکسلی و 5 مگاپیکسلی می توانند شانس تهیه تصاویر و فیلم های قابل استفاده از فاصله را افزایش دهند.

اگر قصد خرید یک دوربین امنیتی بی سیم را دارید مطمئن شوید که تعداد مانع های زیادی بین دوربین و محل مانیتور وجود ندارد.

به دنبال دوربین های امنیتی با مارک های معتبر بروید تا از مشکلات احتمالی در آینده جلوگیری کنید.

اطمینان حاصل کنید که دوربین های امنیتی شما همچنین می توانند به اندازه کافی جزئیات قابل تشخیص در شب را مشاهده کنند.

امیدواریم مطلب فوق قابل توجه شما همراهان گرامی مجموعه الکتروسایه قرار گرفته باشد برای انتخاب بهترین دوربین مداربسته در اصفهان می توانید از مشاوره رایگان کارشناسان ما در بخش فروش بهره مندشوید.

بوسیله | 2021-07-06T10:49:50+00:00 دسامبر 19th, 2019|دوربین مداربسته|