فیش BNC چیست؟

BNC مخفف کلمه Bayonet Neil Concelman است و درواقع نام نوعی فیش در سیستم های مداربسته آنالوگ و HD است که به منظور اتصال کابل کواکسیال به دوربین مداربسته و همچنین دستگاه مرکزی DVR استفاده می شود.

روش و کیفیت راه اندازی و نصب فیش BNC در سیستم های مداربسته آنالوگ و HD از اهمیت ویژه ای برخوردار است به طوری که اگر اشتباه کوچکی رخ دهد تصویر دارای نویز شدیدی شده و یا با قطع تصویر دوربین مداربسته رو به رو هستید.

فیش بی ان سی BNC در دو مدل ۵۰ و ۷۵ اهم وجود دارد در فرکانس بالا – ۲ Ghz و ۴ Ghz – معمولا از کانکتور ۵۰ اهم استفاده می شود.

فیش بی ان سی به روش های مختلفی به کابل متصل می شود. بر همین مبنا، سوکت های BNC به سه دسته اصلی تقسیم بندی می شوند:

سوکت های BNC پیچی

سوکت های BNC لحیمی

سوکت های BNC پرسی

فیش بی ان سی پیچی:

در فیش های بی ان سی پیچی، مغزی کابل از طریق یک پیچ درون فیش محکم می شوند. این فیش ها به دلیل عدم نیاز به ابزارالات و سادگی در نصب بسیار محبوب هستند.

BNC

 

فیش بی ان سی لحیمی:

در فیش های BNC لحیمی، مغزی کابل به فیش لحیم می شود. لحیم شدن مغزی باعث برقرار شدن یک اتصال بسیار مستحکم و قوی بین فیش و کابل می شود. استفاده از این فیش ها زمانی که طول کابل طولانی شده بیشتر صورت می گیرد.

فیش بی ان سی پرسی:

در فیش های بی ان سی پرسی، مغزی کابل در فیش پرس می شود. عمل پرس شدن توسط یک پرس دستی کوچک صورت می گیرد. این نوع از فیش ها مقاومت مکانیکی بیشتری در مقابل کشش های ناگهانی دارند.

 

روش نصب کابل کواکسیال و فیش BNC پرسی و فیشBNC پیچی


آچار پرس ابزاری است که برای اتصال کابل به فیش جهت پرس فیش به کابل نیاز داریم .

BNC

مراحل نصب

۱)حلقه یا رینگ متعلق به فیش را قبل از برداشتن روکش کابل،بر روی کابل سوار می کنیم

۲)قسمتی از روکش کابل rg59 را با استفاده تیغه کاتر برداشته تا رشته های شیلد آن نمایان شود .

۳)شیلد ها را کنار زده و روکش مغز کابل را به اندازه ۸۰٫ برش می دهیم تا مغزی نمایان گردد.

۴)پین سوزنی و طلایی فیش را بر روی مغزی کابل قرار دهید و با آچار پرس، عمل پرس را انجام میدهیم تا مغزی کابل به کلاهک سوزنی شکل کاملا اتصال یابد .

۵)پین سوزنی فیش که حالا به کابل کاملا اتصال یافته را به داخل فیش BNC قرار داده و حلقه فیش BNC را که در مرحله اول بر روی کابل سوار شده بود را طوری به سمت فیش می بریم که رشته های شیلد به بدنه فیش اتصال یابد و در نهایت با دستگاه پرس رینگ را به بدنه فیش و رشته های شیله کابل اتصال می دهیم .

امیدواریم مطلب فوق قابل توجه شما همراهان گرامی مجموعه الکتروسایه قرار گرفته باشد برای انتخاب بهترین دوربین مداربسته می توانید از مشاوره رایگان کارشناسان ما در بخش فروش بهره مندشوید.
بوسیله | ۱۳۹۸-۶-۱۷ ۱۳:۱۶:۳۱ +۰۴:۳۰ شهریور ۱۷ام, ۱۳۹۸|مقالات|