قابلیت نفوذ یا intrusionدر دوربین مدار بسته یعنی مشخص کردن قسمت معینی که وقتی جسمی وارد آن محدوده شود هشدار فعال گردد.مشخص کردن زمان فعال شدن هشدار،هر چه حساسیت بیشترشود با ورود هر جسمی کوچکی هشدار داده میشود.

یکی از قابلیت هایی که در سیستم هوشمند دوربین­های IP پشتیبانی می­شود، قابلیت نفوذ یا همان Intrusion detection   ست. با استفاده از این قابلیت کاربر می­تواند محدوده­ای را در تصویر مشخص کند. وقتی جسمی وارد این محدوده شود، هشدار فعال خواهد شد.

همچنین در قسمت Threshold مدت زمان را تعیین کند. منظور از این زمان(واحد ثانیه) زمانی است که پس از ورود جسم به محدوده باید سپری شود تا هشدار فعال گردد.

مقدار حساسیت (Sensitivity) اندازه­ ی جسم را تعریف می­کند. هرچقدر حساسیت بالاتر و بیشتر باشد، ورود کوچکترین اجسام هم باعث فعال شدن هشدارها می شود با تنظیم میزان حساسیت می­توان هشدارهای بی­ موردی را کاهش داد که نتیجه ورود اجسام کوچک و غیرضروری هستند.

برای جبران خطاهایی که ممکن است در تنظیمات Sensitivity به وجود بیاید، در این حالت مثلا اگر Percentage را ۵۰% در نظر گرفته باشیم، هشدارها زمانی فعال می­شوند که جسم ۵۰% از فضای محدوده­ی مشخص شده را اشغال کند.

قابلیت نفوذ

قابلیت نفوذ ، تکنولوژی است که برای تشخیص ورود غیر مجاز به یک ساختمان یا منطقه طراحی شده است. از این سیستم ها در مکان های تجاری، صنعتی و نظامی برای محافظت در برابر سرقت، خرابکاری یا ورود غیر مجاز افراد استفاده می شود، معمولا این سیستم ها اطلاعات مربوط به رویداد های رخ داده را ثبت کرده، و مدیران اماکن را از وقایع مهم با خبر می کنند. از جمله مزایای وجود این سیستم در اماکن مختلف می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • شناسایی مشکلات با استفاده از سیاست های امنیتی

  • مستند سازی تهدیدات موجود

  • جلوگیری از نقض قوانین امنیتی

 

کدام گزینه مناسب تر است ؟  Line Crossing و قابلیت نفوذ یا Intrusion Detection

  • اگر دوربین در فضای داخلی ساختمان نصب شود، ارتفاع نصب خیلی زیاد نخواهد بود به همین خاطر سوژه­ ها و اجسام در تصویر بسیار بزرگ دیده می شوند. بنابراین تنظیم و استفاده از تشخیص نفوذ (Intrusion detection) کارآمدتر از عبور از خط (Line Crossing) خواهد بود.

 

  • اگر نظارت و کنترل محلی شبیه حیاط خانه، مدرسه، وغیره را بر عهده دارید، که می­خواهید هشدارها زمانی فعال شود که کسی از روی دیوار وارد خانه می­شود، استفاده از قابلیت تشخیص نفوذ (Intrusion Detection) کارآمد نخواهد بود. شما می­خواهید گذر افراد از روی دیوار مشخص شود، اما همانطور که در تصویر مشاهده می­کنید، اگر از قابلیت تشخیص نفوذ Intrusion Detection استفاده کنید ممکن است رفت و آمد افراد در داخل حیاط یا محوطه­ی مورد نظر هم باعث فعالیت هشدارها شوند. برای جلوگیری از این وضعیت و بهره مندی بهتر از دوربین و امکانات آن، پیشنهاد می­شود از قابلیت عبور از خط Line Crossing استفاده کنید.

امیدواریم مطلب فوق قابل توجه شما همراهان گرامی مجموعه الکتروسایه قرار گرفته باشد برای انتخاب بهترین دوربین مداربسته می توانید از مشاوره رایگان کارشناسان ما در بخش فروش بهره مندشوید.

بوسیله | ۱۳۹۸-۵-۱۵ ۱۳:۱۴:۲۵ +۰۴:۳۰ مرداد ۱۵ام, ۱۳۹۸|مقالات|