قالب یک دوربین (شکل دوربین )،از دوربین های فشنگی گرفته تا دوربین های گرد و دوربین های مخفی کوچک را توصیف می کند.

قالب های مختلف برای مکان های مختلف، مثل داخل یا خارج مناسب هستند که به شما این امکان را می دهند بسته به شکل دوربین مداربسته دوربین خاصی را برای نیاز های نظارتی خود انتخاب کنید.

قالب دوربین مداربسته

انواع دوربین ها کدام اند؟

قالب یک دوربین نظارتی نشان می دهد دوربین برای چه موقعیتی مناسب ترین است، چون هر دوربین اندازه خاصی دارد:

انواع دوربین

در واقع قالب دوربین هایی که وظیفه نظارت را دارند نشان دهنده این است که برای چه موقعیت و مکانی مناسب هستند به این خاطر که هر دوربینی اندازه مخصوص به خودش را دارد.

دوربین های گرد

اگر از دوربین های گرد برای نظارت استفاده کنید نتیجه خوبی را دریافت نمی کنید زیرا که مشاهده ناحیه ها با استفاده از دوربین گرد بسیار سخت خواهد شد. با توجه به همین موضوع دوربین های گرد دزدی و نفوذ را نشان نمی دهد.با یک دوربین گرد تعیین این که دوربین اکنون در حال مشاهده کدام ناحیه است سخت می باشد، بنابراین ممکن است یک دزدی یا تهاجم بالقوه نشان داده نشود

دوربین های گرد از نوع مینی هم دارند که این نوع دوربین ها همانطور که از نامشان پیداست از دوربین های گرد معمولی کوچکتر هستند و این ویژگی دوربین های مینی باعث می شود تا در هنگام کار با آن ها حواسمان بیشتر جمع باشد و با توجه به اندازه ایی که دارند در مکان های کوچک تر نصب شوند.

دوربین های جعبه ایی شکل

دوربین های جعبه ای شکل در قیاس با دوربین های فشنگی از امنیت کمتری برخوردارند ، زیرا بیشتر دوربین دارای پوشش نیست، اما این ویژگی سبب می شود تا تعویض لنز های دوربین یا فوکوس(تمرکز) دستی آن ساده تر باشد

قالب دوربین های مخفی

دوربین های مخفی یکی از نوع های دیگر دوربین هستند که بسیار کوچک هستند و به صورتی طراحی شده اند که بر روی دیوار ها نصب می شوند و هیچ توجهی را به خودشان جلب نمی کندد و قالب آنها جلب توجه نمی کند و این باعث می شود تا فیلم ها را به صورت مخفی ضبط کند. علاوه بر این نوع دوربین هایی که گفتیم. دوربین های ثابت هم وجود دارد که امکان حرکت وجود ندارد و فقط چیز هایی را که می بیند ضبط می کند.

علاوه بر این شما دوربین های ثابت نیز دارید که دوربین در این حالت نمی تواند حرکت کند و فقط چیزی که می بیند را ضبط می نماید، دوربین های PTZ می توانند برای دنبال کردن فعالیت روی آن بزرگنمایی، نمای افق گرد و چرخش داشته باشند.

دوربین ها می توانند علاوه بر این که به شکل گرد، فشنگی یا دیگر قالب باشند می تواند در برابر تهاجمات محافظت شوند و یا برای مصارف خارجی باشند.

چگونه دوربین های نظارتی می توانند به شما کمک کنند

آگاهی از تفاوت های بین قالب های مختلف دوربین به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید بهترین دوربین را برای رفع نیاز های نظارتی خود انتخاب کنید. آیا می خواهید دوربینی را در منطقه ای قرار دهید که آمار جرایم بالایی دارد؟ دوربین هایی که در برابر تهاجمات خارجی محافظت شده هستند بهترین گزینه می باشند.

آیا به دنبال نظارت بر فضای داخلی مثل اتاق همایش هتل هستید؟ دوربین فشنگی یا جعبه ای می توانند مفید واقع شوند. اگر سیستم نظارتی شما باید برای انواع محیط های مثل محیط های خارجی و داخلی باشد، می توانید دوربین های مختلف را در یک سیستم برای داشتن بهترین پوشش با هم ترکیب نمایید.

برای دیدن دیگر مقالات اینجا کلیک کنید

بوسیله | ۱۳۹۸-۴-۲۲ ۱۲:۲۹:۵۶ +۰۴:۳۰ تیر ۲۲ام, ۱۳۹۸|مقالات|