لنز وریفوکال: بهترین روش برای امنیت منزل، کاربرد دوربین های مداربسته است. دوربین های مداربسته دارای دو مدل لنز هستند: لنز ثابت و لنز وریفوکال. دوربین امنیتی وریفوکال چیست؟ این لنزها در چه مواردی کاربرد دارند؟ برای دریافت پاسخ به سوالاتی از این قبیل، این مقاله را مطالعه کنید.

 

دوربین امنیتی لنزهای وریفوکال چیست؟

به عبارت ساده، زاویه دید لنز وریفوکال در دوربین مداربسته بیشتر است و بر روی یک نقطه با جزئیات بیشتری تمرکز دارد. 

اندازه دیافراگم این لنزها متفاوت است و هرچی بزرگتر باشد به مفهوم زوم بیشتر بر روی جزئیات است و هرچی کوچکتر باشد مناسب دید مناطق وسیع می باشد. به طور کلی اندازه دیافراگم آن از ۲٫۸-۱۲ میلی متر تا ۵-۱۰۰ میلی متر متغیر است.

لنزهای وریفوکال و لنزهای ثابت

لنزهای ثابت فقط به یک نقطه تمرکز دارند ولی لنزهای وریفوکال قابل تنظیم هستند و قابلیت زوم کمتر و بیشتر دارند و می توان نقطه تمرکز را تغییر داد. درنتیجه زاویه دید لنز ثابت، کم ولی زاویه دید لنزهای وریفوکال بیشتر است و منطقه بزرگتری را با آن می توان مشاهده کرد.

 

مزایای دوربین امنیتی وریفوکال

آیا سیستم دوربین امنیتی لنزهای وریفوکال بهتر است یا یک لنز ثابت؟ در صورتی که به اندازه دقیق منطقه مورد نیاز دوربین خود مطمئن نیستید، می توانید یک دوربین امنیتی با لنز وریفوکال تهیه کنید تا بتوانید نمایش واضح داشته باشید. مزایای دوربین های امنیتی وریفوکال نسبت به دوربین لنزهای ثابت به شرح زیر است:

 

۱٫ گزینه های نصب انعطاف پذیرتر

لنز وریفوکال برای انتخاب نقاط نصب، آزادتر و انعطاف پذیرتر است زیرا نقاط تمرکز بیشتری را می توان انتخاب کرد و می توان نقاط انتخابی را تغییر داد.

با استفاده از این لنز، می توان محدوده بزرگی در فضای باز مانند حیاط جلو ، حیاط پشتی ، پارکینگ ها را رصد کرد. دوربین های وریفوکال که برای تجارت استفاده می شوند، معمولاً در انبارها برای محافظت از موارد خواص استفاده می شوند.

دوربین اسپیددام یک مدل پیشرفته تر است که نه تنها امکان تغییر زاویه دید دارد بلکه قابلیت چرخش افقی و عمودی نیز دارد. بنابراین شما جزئیات بیشتری را می توانید ببینید.

 

۲٫ فیلم ها و تصاویر ضبط شده با کیفیت بالاتر

لنز وریفوکال این قابلیت را دارد که می توانید فاصله کانونی را تنظیم کنید و در حالت بزرگنمایی، کیفیت تصویر تغییری نمی کند.

لنز وریفوکال 

۳٫ هزینه نصب کمتر

در لنز وریفوکال برای تغییر نقطه تمرکز، نیاز به نصب مجدد نیست زیرا زاویه دید آنقدر وسیع است که می توان بر روی نقطه دیگری تمرکز کرد و نیاز به انجام مراحل نصب مجدد شامل جابجایی، حفاری و سیم کشی نیست. ولی در لنز ثابت، تمامی مراحل نصب باید مجدداً برای نقطه جدید انجام شود که در طولانی مدت مقدار زیادی از وقت و انرژی و هزینه شما از دست می رود.

 

چگونه بهترین دوربین لنزهای وریفوکال را انتخاب کنید 

اگر در حال انتخاب دوربین مداربسته با لنز وریفوکال هستید بهتر است که گزینه های مختلف آن را بررسی کنید و داخل فروشگاه، عملکرد آنها را تست کنید تا انتخاب مناسب تری داشته باشید و اگر قصد خرید بصورت آنلاین دارید می توانید مشخصات گزینه های مختلف را با هم مقایسه کنید و همچنین مقایسه فروشگاه های آنلاین مختلف، ایده خوبی می باشد. اگر یک دوربین وریفوکال به خوبی کار نمی کند، می توانید با استفاده از نرم افزار دوربین امنیتی، زاویه دید آن را تنظیم کرده و روی یک لنز آن تمرکز کنید.

 امیدواریم مطلب فوق قابل توجه شما همراهان گرامی مجموعه الکتروسایه قرار گرفته باشد برای انتخاب بهترین دوربین مداربسته می توانید از مشاوره رایگان کارشناسان ما در بخش فروش بهره مند شوید. 

بوسیله | ۱۳۹۹-۱-۸ ۱۵:۰۳:۰۷ +۰۴:۳۰ فروردین ۸ام, ۱۳۹۹|دوربین مداربسته|