مانیتورینگ دوربین مداربسته ایستگاه نظارتی است که با ارسال داده ‌های ویدئویی که دوربین دریافت می‌کند کار می‌کند. این ایستگاه‌های نظارتی برای انجام اقدامات سریع و پاسخگویی به هر گونه فعالیت مشکوک طراحی شده‌اند و از اموال شما در برابر انواع تهدیدات محافظت می‌کنند.

مانیتورینگ یک روش مناسب برای نظارت بر ویدیوهاست و این امکان فراهم است که چندین تصویر در یک نمایشگر بزرگ مشاهده شود.

اگر صاحب کسب و کار، نگهبان یا کارمند به یک جرم احتمالی مشکوک باشد، از فیلم‌های نظارتی می‌تواند برای مشاهده و بررسی آن استفاده کند.

در اتاق کنترل مرکزی چندین مانیتور وجود دارد، یک یا چندین نفر به عنوان اپراتور دوربین مداربسته کار می‌کنند و در حال کنترل صفحه نمایش هستند.

سیستم مانیتورینگ به مدیران کمک می‌کند زیرساخت خود را نظارت کنند.

نظارت و کنترل، فرآیندی است برای سنجش عملکرد و انجام اقدامات اصلاحی برای اطمینان از اینکه کسب و کار در مسیر دستیابی به اهداف خود قرار دارد. هدف از این مرحله توسعه فرآیند کنترلی برای استفاده از فرصت‌ها و در عین حال کاهش نیاز به مدیریت بحران است.

اگر توسط سیستم امنیتی شما یک متجاوز، آتش‌سوزی یا سایر فعالیت‌های غیرمعمول شناسایی شود، زنگ هشدار به ایستگاه نظارت ارسال می‌شود.

با پاسخ دادن به زنگ هشدار، تصاویر دوربین‌های مداربسته مستقیماً به صفحه مانیتورینگ اپراتور منتقل می‌شوند. سپس اپراتورها دوربین‌ها را متحرک و بزرگنمایی می‌کنند تا علت زنگ خطر را بررسی کنند.

مانیتورینگ

شرایط اتاق مانیتورینگ:

باید این اتاق دارای نور مناسب باشد

اجرای عملیات مانیتورینگ به عهده تیم متخصص باشد

باید برای حفاظت از کار و کارکنان، به سیستم مهار آتش مجهز باشد

به تهویه مطبوع نیاز دارد

دارای برق اضطراری (ups) باشد

از انتقال حرارت به اتاق کنترل به دلیل وجود تجهیزات حساس جلوگیری شود

از ورود دود و گازهای سمی جلوگیری شود

تعمیر و نگهداری مداوم انجام شود تا این اطمینان ایجاد شود که تجهیزات بدون مشکل کار می‌کنند

دارای ایمنی بالا باشد و در دسترس عموم نباشد

اتاق مانیتورینگ در چه تأسیساتی کاربرد دارد؟

نیروگاه‌های هسته‌ای

ایستگاه‌های تولید برق

پالایشگاه‌های نفت

کارخانه‌های شیمیایی

خطوط هوایی

مراکز حمل و نقل

مراکز رایانه‌ای

مؤسسات بزرگ مانند دانشگاه‌ها، بیمارستان‌ها

مراکز تحقیقاتی مهم

زندان‌های با امنیت بالا

مراکز عملیات ریلی

در خطوط هوایی از مراکز کنترل عملیات برای اعزام، نظارت و پشتیبانی از پرواز استفاده می‌شود.

مراکز کنترل عملیات در قسمت حمل و نقل (مانند فرودگاه‌ها، پل‌ها، تونل‌ها و..) برای نظارت و گزارش ازدحام ترافیک و پاسخ به موارد اضطراری کاربرد دارد.

در مراکز کنترل عملیات ریلی، عملیات ریلی در طول هزاران مایل راه آهن کنترل می‌شود. این کار برای مدیریت کارآمد راه‌آهن می‌باشد. این عملیات در انگلیس به طور جداگانه توسط هر شرکت یا توسط شبکه ریلی انجام می‌شود.

اتاق‌های کنترل مرکزی در دهه 1920 در کارخانه‌ها مورد استفاده قرار می‌گرفتند.

برای اهداف امنیتی و مسئولیت‌پذیری پرسنل، به صورت مداوم تصاویر آن‌ها ضبط و نظارت می‌شود و به این صورت تحت کنترل هستند.

اتاق‌های کنترل ممکن است برای پروژه‌های خاصی ایجاد شوند و بلافاصله بعد از اتمام پروژه، بسته شوند. (مانند مأموریت اکتشافی اقیانوس‌شناسی)

اتاق کنترل برای سازمان‌ها بسیار با اهمیت است تا بتوانند به طور مؤثر اطلاعات متعددی را رصد کرده و تصمیمات دقیق و مهم مربوط به مأموریت را اتخاذ کنند. امروزه اتاق‌های کنترل با تعداد روزافزون منابع و برنامه‌های کاربردی برای مدیریت، نیاز به مدیریت سیستمی دارند که کارآمد و مقرون به صرفه باشد و در عین حال حداکثر راحتی اپراتور را فراهم کند.

مانیتور

مانیتور (صفحه‌های نمایش) در هر نوع و اندازه‌ای وجود دارد.

عملکرد فیلم با بهترین وضوح موجود، تجزیه و تحلیل سریع شرایط و تصمیم‌گیری در زمان واقعی را امکان‌پذیر می‌کند.

آیا می‌توانید مانیتور را روی دیوار نصب کنید؟

پاسخ ساده به این سوال این است که بله، همه مانیتورها قابلیت نصب بر روی دیوار دارند.

یک پایه دیواری به شما این امکان را می‌دهد تا در نحوه زاویه‌دهی و نمایش مانیتور خود آزادی انتخاب داشته باشید و در عین حال فضای میزتان را نیز ذخیره کنید. پایه‌های مانیتور مدل‌های مختلفی دارند، اما اکثر آن‌ها دارای یک بازوی قابل تنظیم هستند که از طریق براکت دیواری به دیوار متصل می‌شوند. این بازوها برای حرکت مانیتور به هر موقعیتی که لازم است کاربرد دارند.

آیا نصب مانیتور بر روی دیوار ایده خوبی است؟

استفاده از پایه مانیتور نه تنها کارآمد است، بلکه باعث صرفه‌جویی قابل توجهی در فضا می‌شود.

آیا می‌توان از تلویزیون به عنوان مانیتور استفاده کرد؟

برای استفاده از تلویزیون خود به عنوان مانیتور کامپیوتر، تنها کاری که باید انجام دهید این است که آن را با یک کابل HDMI متصل کنید. سپس مطمئن شوید که تلویزیون شما در جای مناسب قرار دارد و وضوح کامپیوتر شما با تلویزیون یکسان است.

آیا کاربرد تلویزیون بهتر از مانیتور است؟

مانیتورها معمولاً نسبت به تلویزیون‌ها دارای تأخیر ورودی کمتر، نرخ آپدیت بیشتر و زمان پاسخ‌دهی سریع‌تر هستند که آن‌ها را به انتخاب بهتری برای دوربین مداربسته تبدیل می‌کند. از طرف دیگر، تلویزیون‌ها بزرگ‌تر و مقرون به صرفه‌تر هستند، بنابراین برای تماشای فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی و همچنین انجام بازی‌ها فوق‌العاده هستند.

آیا هر کسی می‌تواند دوربین مداربسته را نظارت کند؟

طبق قانون، در صورت تمایل هر کسی می‌تواند به فیلم‌های دوربین‌ مداربسته که در آن ظاهر می‌شود دسترسی داشته باشد. هر کارمندی می‌تواند فیلم خود را ببیند، اما نمی‌توان به او اجازه دسترسی به فیلم دوربین مداربسته شخص دیگری را داد.

هزینه مانیتورینگ

هزینه مانیتورینگ سیستم امنیتی فقط برای پرداخت حقوق نگهبانی است که به تماشای دوربین مداربسته شما می‌نشیند.

برای مانیتورینگ معمولاً هزینه ماهانه‌ای وجود دارد که در قرارداد نظارت دوربین مدار بسته درج می‌شود.

این هزینه بسته به تعداد و نوع دوربین‌ها و نوع تجزیه و تحلیل ویدئویی متفاوت خواهد بود.

تفاوت مانیتورینگ و نگهبانی

هنگام مقایسه سیستم‌های نظارت 24 ساعته با نگهبانان امنیتی، چند تفاوت عمده وجود دارد. اولین مورد این است که سیستم‌های مانیتورینگ می‌توانند 100 درصد یک ملک را پوشش دهند. دوربین‌های مداربسته تقریباً در هر مکانی نصب می‌شوند و به ماموران دید کاملی از محل می‌دهند. اکثر مشاغلی که از نگهبان استفاده می‌کنند در هر ورودی یک نگهبان مستقر دارند. برخی نیز ممکن است نگهبانانی داشته باشند که در سراسر ملک قدم می‌زنند. با این حال این سطح از امنیت دارای مشکلاتی است. نگهبانان نمی‌توانند به یکباره همه جا حضور داشته باشند و نمی‌توانند همه چیز را به یکباره ببینند. در صورتی که دوربین‌های امنیتی این امکان را دارند. این موضوع در شرایط کم نور یا در طول شب نیز مهم است. اکثر مردم در شب مشکل بینایی دارند و این شامل نگهبانان امنیتی نیز می‌شود. با این حال، دوربین‌های مداربسته می‌توانند تصاویر واضحی را حتی در شرایط تاریکی مطلق ثبت کنند. یکی دیگر از مشکلات، احتمال پرت شدن حواس نگهبانان یا حتی ترساندن توسط مجرمان است. به عنوان مثال، احتمال تهدید یک نگهبان توسط یک مجرم مسلح وجود دارد. همین امر در مورد گروه‌های بزرگ جنایتکار نیز صدق می‌کند. اگر چندین جنایتکار همزمان در یک صحنه جمع شوند، تعداد آن‌ها به راحتی می‌تواند از نگهبانان بیشتر شود.

امیدواریم مطلب فوق قابل توجه شما همراهان گرامی مجموعه الکتروسایه قرار گرفته باشد برای انتخاب بهترین دوربین مداربسته در اصفهان می‌توانید از مشاوره رایگان کارشناسان ما در بخش فروش بهره‌مند شوید.

بوسیله | 2022-01-03T13:56:36+03:30 ژانویه 3rd, 2022|دوربین مداربسته|