دوربین مدار بسته و وسایل هوشمند به یکی از مهم ترین وسایلی تبدیل شده اند که امروزه بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. دوربین های مدار بسته قبلا فقط در مکان های عمومی مورد استفاده قرار می گرفتند ولی امروزه در بسیاری از خانه ها و محیط های کسب و کار شاهد استفاده از این وسایل امنیتی هستیم. شما می توانید با قرار دادن دوربین مدار بسته در مکان های مناسب از این موضوع مطمئن باشید که می توانید امنیت مالی و امنیت جانی افراد را تامین کنید. نصب دوربین در خانه یکی از راه هایی می باشد که خانواده ها برای تامین امنیت بیشتر مورد استفاده قرار می دهند. ما در این مطلب چند مورد از مزایای نصب دوربین در خانه را برای شما شرح می دهیم.

نصب دوربین مداربسته در آپارتمان بر عهده چه کسی است؟

مدیر ساختمان علاوه بر وظایفی که بر عهده دارد مانند دریافت شارژ و هزینه‌های مشترک در آپارتمان و غیره لازم است جهت برقراری نظم و امنیت در مجتمع، اقدام به نصب دوربین مداربسته در ساختمان نماید؛ و برای اطلاع افراد از نصب دوربین در آپارتمان در مناطقی مانند دیوارهای راهرو و پارکینگ و هر جای دیگری که در معرض دید عموم قرار دارد برگه‌هایی را جهت آگاهی نصب نماید.

معایب نصب دوربین مداربسته در خانه و  آپارتمان

شرایط بد آب و هوایی می‌تواند به دوربین‌های مداربسته‌ای که خارج از ساختمان نصب‌شده‌اند آسیب برساند. دوربین‌های مداربسته در مجتمع‌های آپارتمانی بهتر است در مکان‌های عمومی ازجمله پارکینگ، لابی و غیره نصب شوند. اگر دوربین‌های مداربسته در مقابل ورودی واحدها نصب شوند، افراد ساکن در آن واحد در معرض خطر از دست دادن حریم شخصی خود قرار می‌گیرند.

دوربین‌های مداربسته آن‌قدرها هم امن نیستند

بیشتر دوربین‌های مداربسته و نرم‌افزارهای‌شان امنیت لازم را ندارند. هیچ کدام از فروشنده‌ها نمی‌توانند در مورد بررسی کدهای نرم‌افزاری و احتمال نفوذ به سامانه مشتری را قانع کنند. باید بگوییم بیشتر دوربین‌های مداربسته و نرم‌افزارهای شان به سادگی هک می‌شوند؛ هکرها می توانند از دوربین مداربسته به عنوان دری به زندگی شما استفاده کنند.

هک کردن دوربین از طریق گوگل

در گوگل در مورد سامانه‌ای که قصد دارید بخرید جست و جو کنید. بیشتر دوربین‌ها از درگاه‌های بدون پیش‌فرض استفاده می کنند که مهاجم‌ها به خوبی آن‌ها را می شناسند. هکرها می توانند از طریق اینترنت آن‌ها را اسکن کنند، به دنبال درگاه‌های این دوربین‌ها بگردند و از آن‌ها سوء استفاده کنند.

مزایا نصب دوربین های مداربسته در خانه ها
-جلوگیری از سرقت و همچنین فعالیت های غیرقانونی

هدف اصلی از نصب یک سیستم دوربین مداربسته، نظارت می باشد و همچنین این سیستم ها می توانند به عنوان یک عامل بازدارنده فعالیت های جنایتکارانه مانند دزدی، سرقت مسلحانه و… نیز مورد استفاده قرار گیرند. یکی دیگر از مزایای این سیستم ها قابلیت نصب آنها در هر مکانی مانند خانه، ویلا، آپارتمان، دانشگاه، مدارس، فروشگاه ها، مراکز دولتی، ادارات و سایر اماکن عمومی می باشد. از این دوربین های می توان جهت نظارت بر فعالیت های مشکوک، جلوگیری از خرابکاری، سرقت و بلند کردن اجسام از مغازه ها نیز استفاده نمود.

-شکارچیان جنسی

یکی از بزرگترین تهدیداتی که برخی از مردم تجربه کرده اند نفوذ مزاحمان به خانه های آنها و تجاوز جنسی به بچه هایشان می باشد. در حالیکه بوسیله سیستم های دوربین مداربسته نصب شده در خانه هایتان می توانید این مزاحمان را شناسایی نمایید.

-جلوگیری از قلدری

نسل جدید سیستم های دوربین مداربسته قادر به ضبط صدا نیز می باشند. بنابراین شما می توانید بدون هیچ زحمتی بصورت رایگان صداها را در صورت بروز هر اتفاقی ضبط نمایید.

-تخلیه اضطراری

با وجود این سیستم ها در خانه یا محل کارتان، در صورت بروز شرایط اضطراری مانند آتش سوزی یا سرقت می توانید خیلی سریع از آن مطلع گشته و محل را ترک نمایید.

نظارت از راه دور

بدون شک از اصلی ترین و مهم ترین مزایای نصب دوربین در خانه نظارت از راه دور می باشد. نظارت از راه دور به شما کمک می کند محیط خانه خود را در هر جای دنیا که باشید تحت کنترل خود داشته باشید. اگر اتفاقی در خانه شما رخ دهد دوربین مدار بسته هشدار هایی را برای گوشی همراه شما ارسال می کند و شما سریع می توانید از اوضاع خبر دار شوید. اگر در خانه خود افراد مسن دارید و نگران وضعیت آن ها هستید می توانید با استفاده از دوربین مدار بسته هوشمند از تمام حرکات آن ها خبر داشته باشید.

دوربین مداربسته خانه

-بدست آوردن آرامش ذهنی برای خود و خانوادتان

زمانیکه شما اقدام به نصب این سیستم ها در خانه تان می نمایید، زمانیکه از امنیت خانواده تان اطمینان حاصل نمایید و بدانید که خانوادتان وقتی در خانه تنها هستند، دیگر چیزی برای ترسیدن وجود ندارد،  قطعا به آرامش ذهنی دست خواهید یافت.

-ذخیره فیلم های ضبط شده

در صورت وقوع هرگونه فعالیت جنایی در خانه تان، شما می توانید فیلم دوربین ها را بازبینی کرده و اطلاعات آنرا در اختیار پلیس قرار دهید.

هنگام نصب دوربین مداربسته بهتر است نکات زیر را به خاطر داشته باشید:
  • دوربین مداربسته را در جایی قرار دهید که کل منطقه را پوشش دهد.
  • بعد از انتخاب محل قرارگیری دوربین، باید مکانی را برای راه‌اندازی صفحه‌نمایش و DVR در نظر بگیرید و با استفاده از کابل، دوربین را به صفحه‌نمایش متصل کنید.
  • اطمینان حاصل کنید که صفحه‌نمایش شما با دستگاه ذخیره‌سازی در ارتباط است و مطمئن شوید که دوربین به منبع تغذیه وصل شده باشد.

امیدواریم مطلب فوق قابل توجه شما همراهان گرامی مجموعه الکتروسایه قرار گرفته باشد برای انتخاب بهترین دوربین مداربسته می توانید از مشاوره رایگان کارشناسان ما در بخش فروش بهره مندشوید.

بوسیله | ۱۳۹۸-۲-۱۸ ۱۱:۱۱:۱۴ +۰۴:۳۰ اردیبهشت ۱۸ام, ۱۳۹۸|مقالات|