مخفی کردن دوربین های مداربسته: آیا می خواهید دوربین های مداربسته را بدون اطلاع شخصی مخفی کنید؟ در این مقاله چگونگی مخفی کردن دوربین های مداربسته در فضای بیرون، داخل خانه، در یک پنجره و غیره و نکات مخفی کردن سیم های دوربین مداربسته و DVR و  NVR را شرح می دهیم (با تصاویر و فیلم ها) و بهترین دوربین های مداربسته مخفی را برای بیرون از منزل و خانه بیان می کنیم.

محتوا:

بخش ۱٫ دلایل مخفی کردن دوربین های مداربسته

بخش ۲٫ نحوه مخفی کردن دوربین های مداربسته: چند روش خلاقانه

بخش ۳٫ نکات جایز برای دوربین های امنیتی مخفی

 

دلایل مخفی کردن دوربین های مداربسته

مخفی کردن دوربین های مداربسته مزایای زیادی دارد در اینجا به چند مورد آن اشاره شده است:

احتمال اینکه دوربین های مداربسته پنهان توسط سارقین مشاهده و غیرفعال شوند، کم است.

دوربین های مداربسته بی سیم پنهان در فضای باز، زیبایی منزل شما را از بین نمی برند و همچنین میهمانان راحت تر خواهند بود.

دوربین های مداربسته پنهان WiFi در منزل می توانند برای کنترل پرستار بچه شما مؤثر باشند.

 

بسیاری از خانوارها هم از دوربین های مداربسته آشکار و هم پنهان استفاده می کنند:

دوربین های مداربسته که در دید هستند به عنوان عامل بازدارنده سرقت استفاده می شوند و دوربین های مداربسته جاسوسی در آن نزدیکی پنهان می شوند تا در صورت غیرفعال شدن دوربین اول، همه چیز را ضبط کنند.

علاوه بر این با دوربین های مداربسته پنهان، در مجاورت و همسایگی هیچ مشکل قانونی بوجود نمی آید.

 

نحوه مخفی کردن دوربین های مداربسته برای داخل و خارج از منزل: چند روش خلاقانه

چگونه یک سیستم مداربسته پنهان و بدون شک افراد ایجاد کنیم؟ روش های زیر را می توانید برای مخفی کردن دوربین های مداربسته برای داخل و خارج از منزل استفاده کنید.

  1. از یک دوربین مداربسته مخفی یا دوربین کوچک استفاده کنید.

قطعاً مخفی کردن دوربین امنیتی اگر کوچک باشد و سیم نداشته باشد بسیار راحت تر است و یکی از بهترین راه ها برای پنهان کردن دوربین های امنیتی در خارج و داخل منزل است. این دوربین ها قابل حمل هستند بنابراین شما می توانید آن را در هر مکانی و خارج از منزل مخفی کنید تا درب جلو، گاراژ، ایوان یا باغ خود را تماشا کنید.

نکته: تلاش کنید که موقعیت خود را برای ضبط تصاویر واضح و مناسب از دست ندهید. مخفی کردن دوربین مداربسته بدلیل کاهش وضوح تصویر ارزش ندارد.

تعدادی از دوربین های امنیتی مخفی برای استفاده داخل لامپ های خارجی، ساعت های زنگ دار یا آداپتورهای شارژ طراحی شده اند که دیگر نیاز به پنهان کردن آنها نمی باشد. اما توجه کنید که این دوربین ها ممکن است شما را در وضوح تصاویر و جزئیات صورت یا شماره صفحه دلسرد کنند.

دوربین امنیتی لامپی

  1. دوربین های مداربسته را در زیر سقف مخفی کنید.

اکثر دوربین های کوچک اگر در زیر آشیانه ها نصب شوند، تقریباً نامعلوم هستند. از آنجا که دوربین کوچک است و بدنه آن سفید است زیاد مشخص نیست ولی اگر واقعاً به دنبال آن باشید آن را خواهید یافت. هرچه اندازه دوربین های امنیتی کوچکتر باشد، پنهان کردن آن آسان تر است.

نکته: در صورت امکان نصب دوربین مداربسته را زمانی انجام دهید که بدون جلب توجه زیاد مردم باشد و هیچ کس متوجه آن نشود مثلاً آخر هفته نباشد و یکی از روزهای هفته را انتخاب کنید که اکثراً سر کار هستند.

مخفی کردن دوربین مداربسته در زیر سقف

  1. دوربین های خارج از منزل را در لانه پرندگان مخفی کنید

خانه سنتی پرندگان مکان مناسبی برای مخفی کردن دوربین های امنیتی است.

سبک محصور شده فقط با یک روزنه کوچک در قسمت جلویی، این امکان را به دوربین می دهد تا فیلم ها را در محیط بیرون ضبط کند و محل امنی برای پیشگیری از آسیب به دوربین است.

مخفی کردن دوربین مداربسته در لانه پرندگان

مطمئن شوید که هیچ مانعی جلوی دید دوربین نباشد تا دوربین پنهان بتواند آنچه را می خواهید ضبط کند.

   ۴٫ دوربین های مداربسته را نزدیک درختان یا بوته ها مخفی کنید

شاخه ها و برگ ها می توانند محل خوبی برای مخفی کردن دوربین های مداربسته در فضای باز باشند. به یاد داشته باشید اکثر NVR ها یا DVR های موجود در بازار ضد آب نیستند بنابراین هنگام پنهان کردن آنها باید از ریختن باران یا آب خودداری کنید.

برای اینکه دوربین بیشتر پنهان شود، حتی می توانید آن را رنگ آمیزی کنید تا به رنگ محیط اطراف تبدیل شود. (اما توجه کنید که با این کار گارانتی دوربین را از دست خواهید داد)

رنگ آمیزی دوربین مداربسته

  1. دوربین های مداربسته مخفی را در پشت پنجره شیشه ای نصب کنید

پنجره برای مخفی کردن دوربین امنیتی منزل، مناسب است. حتی اگر دوربین توجه سارقین را جلب کند، غیرفعال کردن آن مشکل است و حداقل برای این کار زمان نیاز است.

نهایتاً اگر سارقین دوربین را پیدا کنند، فیلم ها و تصاویر آن برای دستگاه های شما ارسال می شوند.

نکته: توجه کنید که استفاده از دوربین مداربسته پنهان از پشت پنجره برای ضبط در منزل ممکن است روی دید در شب و تشخیص حرکت تأثیر داشته باشد. برای رفع این مشکل، روشنگرهای مادون قرمز یا نور مرئی نصب کنید.

  1. دوربین های مداربسته را در اشیاء روزمره پنهان کنید

اکثراً می خواهند دوربین مداربسته خانگی خود را با وسایلی که از قبل دارند مخفی کنند. این موارد رایج در منزل شما می تواند به آسانی عامل پنهان کردن دوربین مداربسته باشد:

قفسه کتاب

گیاهان روی میز

جعبه های بافت

خرس عروسکی پر شده

سنگهای مصنوعی

گلدان آویز

به عنوان مثال شما ممکن است آن را بین اسباب بازی ها، گلدان های گیاهان و قفسه کتاب پنهان کنید.

نکته: توصیه می شود بیش از یک دوربین در محل خود نصب کنید و یک سیستم دوربین مخفی امنیتی را تنظیم کنید.

 

  1. دوربین های امنیتی را با روکش مخفی کنید

چگونه دوربین امنیتی را در مکان های ساده و بدون وسیله مخفی کنیم؟

پوشش ها بهترین گزینه برای کمک به شما در مخفی کردن دوربین های امنیتی است: کافیست آنها را با روکش مناسب بپوشانید تا با محیط اطراف آن ترکیب شود.

به عنوان مثال می توانید دوربین را با روکش سفید، مانند لباس بپوشانید و آن را در زیر سقف قرار دهید. همچنین می توانید آن را با رنگ مشکی تغییر دهید تا این ترکیب به محیط تبدیل شود در این صورت فقط یک شخص کنجکاو آن را تشخیص می دهد.

 

آیا مخفی کردن دوربین های مداربسته یا استفاده از دوربین مخفی قانونی است؟

به طور کلی شما می توانید فیلم ها را با یک دوربین مخفی برای داخل یا خارج از منزل خود ضبط کنید. اما در محلی که خصوصی است نباید دوربین نصب کنید.

امیدواریم مطلب فوق قابل توجه شما همراهان گرامی مجموعه الکتروسایه قرار گرفته باشد برای انتخاب بهترین دوربین مداربسته می توانید از مشاوره رایگان کارشناسان ما در بخش فروش بهره مندشوید.

بوسیله | ۱۳۹۸-۱۱-۱۰ ۱۳:۱۷:۰۱ +۰۳:۳۰ بهمن ۱۰ام, ۱۳۹۸|مخفی کردن دوربین مداربسته|