نرم افزار نظارتی مدیریت تصویر VMS چیست ؟

VMS مخفف Video Management Software و به معنی نرم افزار مدیریت تصویر می باشد. این نرم افزار نقش مهمی را در مدیریت سیستم نظارت تصویری تحت شبکه (IP) بر عهده دارد.

یکی از مهمترین ویژگی های نرم افزار VMS عدم نیاز شما به دستگاه ضبط تصاویر NVR برای ذخیره سازی تصاویر ، ضبط یا مشاهده آنها می باشد. این نرم افزارها برای کار بر روی سیستم عامل های مختلف مانند ویندوز ، لینوکس یا مک طراحی شده اند.

این نرم افزارهای نظارتی به کاربر این اجازه را می دهند تا تصاویر یک یا چند دوربین مداربسته IP را مشاهده یا مدیریت نمایند. این نرم افزارها محدودیت مشاهده تصاویر در مرورگر را نداشته و علاوه بر مشاهده تصاویر و عملیات های محدود مرورگر ، می توان به وسیله آنها کنترل کاملی بر روی سیستم نظارتی داشته باشیم.

امروزه نرم افزارهای نظارتی گوناگونی در بازار موجود می باشند و شما می توانید آنها را بر اساس نیاز خود انتخاب نمایید.

بعضی از تولید کنندگان محصولات نظارت تصویری ، نرم افزار اختصاصی خود را به کاربران پیشنهاد می دهند در حالیکه بعضی از آنها نرم افزارهای نظارتی طراحی شده توسط شرکت های تولید کننده نرم افزارهای نظارتی را به کاربران ارائه می دهند. برخی از تولید کنندگان هم نرم افزارهای نظارتی در لبه را به کاربران ارائه می دهند.

بعضی از کاربران استفاده از دستگاه NVR را به نرم افزارهای نظارتی ترجیح می دهند. این مهم است که به انعطاف پذیری و امکانات این نرم افزارها توجه ویژه ای کنیم ، برخی از نرم افزارهای VMS امکاناتی در حد یک دستگاه NVR را در اختیار کاربر قرار می دهند.

نرم افزار دوربین نظارتی IP چه ویژگی هایی دارند؟

چنان چه تمایل داشته باشید از NVR از VMS استفاده کنید، می بایست به خصوصیات کامل دوربین مداربسته ی شما آگاهی داشته باشند. بسیاری از نرم افزار دوربین امنیتی IP ، برای بهینه کردن کارکرد دوربین های امنیتی IP شما دارای پردازش های تحلیلی ویدئویی درون ساختی هستند. از ویژگی های نرم افزارهای دوربین مداربسته می توان به موارد زیر اشاره کرد:

نرم افزار مدیریت ویدئو VMS

۱-پیدا کردن موارد خاص در ویدیو ضبط شده
۲-شما می توانید در آن واحد بر چند دوربین مدار بسته IP دار نظارت داشته باشید
۳-در این نرم افزارها امکانی برای شما فراهم شده است که چنان چه شخصی دوربین را دستکاری کرد به شما اعلان هشدار ارسال کند.
۴-قابلیت دیگری که می توان به آن اشاره کرد این است که شما می توانید آن را بر روی ضبط مداوم برنامه قرار دهید و یا روی ضبط با هشدار و حرکت تنظیم کنید.
۵-شما می توانید سرعت فریم و امکان پردازش انبوه را کنترل کنید
۶-مدیریت دوربین های دیجیتال  دیجیتال PTZ و همین طور دوربین های گرد
۷-امکان فشرده سازی فیلم ها برای ذخیره کردن
۸-امکانات صوتی هوشمند
۹-پخش ویدئویی حرفه ای
۱۰-امکان ذخیره با بهره گیری از یک کارت حافظه Micro SD
۱۱-فرستادن تصاویر و ویدیوهای ضبط شده

شاید پیش خودتان بگویید که ویژگی های ذکر شده بالا معمولا رایج هستند، ولی نرم افزار دوربین IP با کارکرد های توسعه یافته طراحی و ساخته شد. این به احتیاجات سیستم نظارتی شما و اینکه شما به برای منزل خود باید به این فکر کنید که در این زمینه چه ویژگی هایی را در نظر دارید.

حتی بسیاری از نرم افزارها در بازار هستند که قابلیت های پیچیده تری دارند و در بازار وجود ندارند. Milestone از نرم افزار های دوربین امنیتی خیلی زیاد استفاده می کند که می توان از آنها برای مکان های با مقیاس سیستم های امنیتی در مقیاس کوچک، متوسط و بزرگ بهره گیری کرد.

یکی از محصولات خاص آنها تنها می تواند تعداد کمی از دوربین مداربسته را پشتیبانی کند. این تنها Milestone VMS نیست که قادر است کارکرد های پیشگامانه ای را برای شبکه دوربین های نظارتی شما مهیا سازد، بلکه محصولات جانبی مثل شناسایی پلاک، تشخیص جعلی بودن و نظارت بر پایانه های فروش هم وجود دارند که قادرند در پلتفرم Milestone نصب و راه اندازی شوند.

باید ها و نباید ها VMS

VMS,NVR

 

آیا سطح حمایت از سیستم های شخص ثالث را بررسی کرده اید؟ سیستم های VMS می توانند طیف گسترده ای از سیستم های شخص ثالث، از جمله کنترل دسترسی، تجزیه و تحلیل ویدئو، اتوماسیون ساختمان و سیستم های مدیریت زنگ خطر ادغام شوند. بریان کارل، مدیر محصول در سیستم های Salient می گوید، شرکت ها باید در ورود وبلاگ در پورتال بازار IP Video، به غیر از بررسی کارایی سیستم VMS با سیستم های مورد نیاز خود،  سطح هماهنگی را نیز چک نمایند که به طور گسترده ای متفاوت است.

در یک سطح پایه، سیستم VMS می تواند رویدادهای هشدار دهنده از سیستم شخص ثالث را دریافت و عمل کند. به عنوان مثال، هنگامی که شخصی وارد ساختمان می شود، یک سیستم کنترل دسترسی می تواند سیستم مدیریت ویدیو را برای تأیید این به کار برد که تصویر گرفته شده ویدیو مطابق با  ID کارت یا سیستم باشد. در یک سطح پیچیده تر، می توانید سیستم شخص ثالث را از طریق رابط VMS پیکربندی کنید.

روی یک فروشنده خاص گیر نکنید تا زمانی که بدانید از کدام دوربین پشتیبانی می کند.  در حالی که DVR ها تقریبا از هر دوربین آنالوگ پشتیبانی می کنند، چنین موردی در مورد نرم افزار های ویدئویی IP صادق نیست که نیاز به هدایت کنندگان خاص برای هر نوع دوربین دارد. هونویچ می گوید: “برخی تنها از یک نام تجاری پشتیبانی می کنند، در حالی که دیگران از ۵۰۰ نام مختلف حمایت می نمایند .”شما تصمیم می گیرید  که از یک دوربین IP خاص استفاده کنید، اما بعد متوجه می شوید که این تنها توسط پنج فروشنده نرم افزاری در بازار پشتیبانی می شود.”

امیدواریم مطلب فوق قابل توجه شما همراهان گرامی مجموعه الکتروسایه قرار گرفته باشد برای انتخاب بهترین دوربین مداربسته می توانید از مشاوره رایگان کارشناسان ما در بخش فروش بهره مندشوید.

بوسیله | ۱۳۹۸-۲-۱۹ ۱۱:۰۹:۰۳ +۰۴:۳۰ اردیبهشت ۱۹ام, ۱۳۹۸|مقالات|