مانیتورهای دوربین مداربسته (cctv) معمولاً برای نظارت بر فیلم‌های دوربین‌های امنیتی کاربرد دارند. برای راه‌اندازی اولیه نصب سیستم دوربین مداربسته به یک صفحه نمایش نیاز است. یک مانیتور دوربین مداربسته که به عنوان مانیتور امنیتی یا نظارت نیز شناخته می‌شود، صفحه‌ای است که از طریق اتصال به دستگاه‌های DVR یا NVR، رویداد را به صورت زنده یا ضبط شده از دوربین‌ها نمایش می‌دهد.

برای انتخاب نمایشگر عوامل مختلفی تأثیرگزار هستند. این که به چه مدلی نیاز دارید، از چه برنامه‌هایی استفاده می‌کنید، چه مقدار فضا روی میز یا بر روی دیوار دارید و البته چقدر می‌خواهید هزینه کنید.

عملکرد بالا، قابلیت اطمینان طولانی مدت و اتصال انعطاف‌پذیر باعث می‌شود یک مانیتور امنیتی نیازهای متنوع هر محیط نظارتی را بهتر برآورده کند.

بر روی مانیتور، شواهدی از تمام فعالیت‌ها در گزارش رویداد بر اساس تاریخ و نام دوربین نمایش داده می‌شود.

مانیتور

 

مانیتور و کامپیوتر

برای راه‌اندازی اولیه سیستم دوربین مداربسته می‌توان از کامپیوتر یا تلویزیون نیز به عنوان مانیتور استفاده کرد. با دوربین مداربسته با وضوح بالا، مانیتور می‌تواند وضوح را پشتیبانی کند.

تلویزیون در واقع می‌تواند به عنوان مانیتور دوربین مداربسته استفاده شود تا زمانی که خروجی دستگاه ضبط و ورودی تلویزیون مطابقت داشته باشند. دوربین می‌تواند یک خروجی HDMI ارائه دهد و تلویزیون می‌تواند ورودی HDMI را بپذیرد، بنابراین به راحتی می‌توان از آن‌ها با هم استفاده کرد.

LCD در مقابل LED

تا جایی که ممکن است بهتر است به جای نمایشگر LCD، یک LED انتخاب کنید. یک پنل ال‌ای‌دی در طول عمر دستگاه تا 46 درصد انرژی کمتری مصرف می‌کند و کارکرد آن ارزان‌تر از پنل LCD با اندازه مشابه است.

یکی از دلایل اصلی خرابی یک دستگاه الکتریکی، تجمع گرما در شاسی آن است. خریداران مانیتور باید اطلاعات خود را افزایش دهند تا محصول مناسبی انتخاب کنند. حرارت تولید شده در داخل دستگاه باید کم باشد تا طول عمر آن افزایش یابد. مانیتورهای ال‌ای‌دی گرمای کمتری نسبت به مانیتورهای LCD تولید می‌کنند زیرا انرژی کمتری مصرف می‌کنند.

LCD در مقابل CRT

ال‌سی‌دی به وضوح تکنولوژی صفحه نمایش غالب امروزه است. متخصصان گرافیک مانیتورهای CRT را ترجیح می‌دهند، زیرا از طیف وسیع‌تری از رزولوشن‌ها (از جمله رزولوشن‌های بسیار بالا) پشتیبانی می‌کنند و رنگ‌های واقعی‌تر و تفاوت‌های ظریف بیشتری را در رنگ نشان می‌دهند. بسیاری از متخصصان اکنون از LCDهای سطح بالا استفاده می‌کنند که به کیفیت رنگ CRT‌ها نزدیک می‌شوند. بهبود مستمر از نور پس‌زمینه LED و طیف رنگی گسترده‌تر، حرکت به سمت LCD را برای کاربران حرفه‌ای کاهش می‌دهد.

وضوح اصلی

اکثر مدل‌های ال‌سی‌دی 17، 18 یا 19 اینچی از وضوح 1280 در 1024 پیکسل استفاده می‌کنند. مدل‌های 23 و 24 اینچی با صفحه‌نمایش عریض معمولاً دارای رزولوشن اصلی 1920 در 1200 هستند. صفحه‌نمایش‌های عریض 30 اینچی وضوح 2560 در 1600 دارند. می‌توان مانیتور را روی وضوح پایین‌تر از وضوح اصلی تنظیم کرد، در این صورت صفحه نمایش تنها از بخشی از پیکسل‌های موجود در آن استفاده می‌کند و تصویر حاصل را برای پر کردن صفحه نمایش بزرگ می‌کند. به عنوان مثال اگر بخواهید متن بسیار کوچک را بزرگ کنید. به خاطر داشته باشید که هرگز نمی‌توانید از وضوح اصلی یک مانیتور LCD تجاوز کنید. به عنوان مثال، نمایش رزولوشن 1600 در 1200 روی LCD با رزولوشن اصلی 1280 در 1024 امکان‌پذیر نیست.

مانیتورینگ

چگونه می‌توان از یک مانیتور کامپیوتر قدیمی برای دوربین مداربسته استفاده کرد؟

به عمل اتصال چندین مانیتور به سیستم دوربین امنیتی مانیتورینگ می‌گویند.

مؤثرترین راه برای مشاهده بر روی چندین نمایشگر استفاده از یک تقسیم‌کننده HDMI یا تقسیم‌کننده VGA است.

اگر ساعات تماشا طولانی باشد، بهتر است سراغ مانیتورهای تجاری با اندازه بزرگ بروید.

اتصالات به این گونه است که دوربین مداربسته به دستگاه ضبط و دستگاه ضبط به مانیتور متصل می‌شود. دستگاه ضبط دوربین به وسیله پورت‌های خروجی به مانیتور متصل می‌شود. عکس زیر، پشت دستگاه ضبط دوربین با پورت‌های VGA آبی رنگ است که به مانیتور کامپیوتر قابل اتصال است.

مانیتورینگ

اتصال چندین مانیتور به سیستم دوربین امنیتی شما می‌تواند از جهات مختلفی مفید باشد. امکان اتصال 2، 4، 8 یا بیشتر مانیتور برای نمایش همزمان تصاویر دوربین شما وجود دارد. این قابلیت اجازه می‌دهد تا در مناطقی که اتصال شبکه یا رایانه شخصی وجود ندارد، نظارت داشته باشید. در کاربردهای تجاری، می‌توان از مانیتورهای متعدد برای نظارت بر فرآیند تولید، باربری و بارگیری، فروش و کاربردهای دیگر استفاده کرد.

برای مطالعه بیشتر می‌توانید به مقاله “مانیتورینگ دوربین مداربسته چیست و شرایط و کاربرد آن چگونه است؟” رجوع کنید.

نکات خرید مانیتور

برای خرید مانیتور امنیتی دانستن اطلاعاتی از آن نیاز است. در اینجا قصد داریم چند نکته که لازم است برای خرید مانیتور نظارت تصویری بدانید را به شما ارائه دهیم.

از هر مانیتوری می‌توان برای اهداف نظارتی استفاده کرد.

با اتصال کابل hdmi از دستگاه ضبط به صفحه نمایش نسبت به کابل VGA، وضوح تصویر بیشتر می‌شود.

هر چه رزولوشن بالاتر باشد جزئیات بیشتری روی صفحه، نمایش داده می‌شود.

هنگامی که مانیتور امنیتی را انتخاب می‌کنید، گزینه‌های روشنایی را در تنظیمات آن مشاهده می‌کنید.

با روشنایی کم، تصویر نمایش داده شده تیره‌تر می‌شود و در نتیجه خستگی کاربر را افزایش می‌دهد.

در حال حاضر روشنایی مانیتور معمولی تقریباً cd/㎡ 250 است. تصویر خیلی روشن و خیلی تاریک بر عملکرد آن تأثیر می‌گذارد.

پس از بحث در مورد روشنایی، اکنون در مورد کنتراست بحث می‌کنیم. به طور معمول، کنتراست مانیتور ال‌سی‌دی 3000:1 است. مانیتورهای CRT معمولی کنتراست کمتری دارند.

با این حال به عنوان مانیتور نظارت تصویری، 400:1 پایین‌ترین سطح مورد نیاز است. زمانی که کنتراست زیر 300:1 است، می‌توانید آن را نادیده بگیرید.

چگونه می‌توانم مانیتور دوربین مداربسته را بدون DVR وصل کنم؟

برای آشنایی با نحوه اتصال دوربین‌های مداربسته آنالوگ به تلویزیون یا مانیتور بدون دستگاه DVR، مراحل زیر را بررسی کنید. این قابلیت مربوط به دوربین‌های آنالوگ است.

مرحله 1: دوربین خود را به یک کابل کواکسیال (RG) وصل کنید. مرحله 2: دوربین خود را با آداپتور برق به منبع برق وصل کنید. مرحله 3: سمت دیگر کابل RG را به صفحه نمایش خود وصل کنید.

امیدواریم مطلب فوق قابل توجه شما همراهان گرامی مجموعه الکتروسایه قرار گرفته باشد برای انتخاب بهترین دوربین مداربسته در اصفهان می‌توانید از مشاوره رایگان کارشناسان ما در بخش فروش بهره‌مند شوید.

بوسیله | 2022-01-15T13:10:14+00:00 نوامبر 25th, 2019|دوربین مداربسته|