آیا دوربین مداربسته شما هک شده؟ چگونه تشخیص دهیم کسی از طریق دوربین مداربسته در حال تماشای شماست؟ هک شدن دوربین های امنیتی بسیار آسان است و هکرها می توانند به دوربین امنیتی شما ضربه بزنند و فیلم های ضبط شده را انتخاب و حتی پخش کنند. شاید کمتر کسی به این موضوع دقت کرده باشد.

    محتوا:

چگونه تشخیص دهیم دوربین امنیتی هک شده است؟

 

هک شدن

چگونه تشخیص دهیم دوربین امنیتی شما شده است؟

دوربین های مداربسته به چندین روش قابل هک شدن هستند. فقدان خصوصیات امنیتی اولیه، استفاده از تنظیمات پیش فرض و رمزهای ساده و برنامه های هک دوربین، همگی منجر به هک شدن می شوند.

متأسفانه همیشه نمی توان متوجه شد که دوربین نظارت تصویری خانگی شما در لیست دوربین های IP نا امن قرار دارند یا خیر.

برای جلوگیری از تهدید، باید در مورد علائم دوربین مداربسته هک شده احتیاط کنید. در اینجا چند روش آورده شده تا تشخیص دهید دوربین امنیتی شما هک شده است.

 

  1. شنیدن صداهای عجیب و غریب از دوربین IP

یک روش ساده برای تشخیص هک شدن دوربین امنیتی این است که از دوربین امنیتی خود صدایی عجیب می شنوید در این صورت شخصی در حال جاسوسی با دوربین شماست.

گزارش های ویدیوهای هک شده دوربین مداربسته کودک نشان دهنده این است که هکرها از طریق دوربین امنیتی هک شده از راه دور با بچه های شما تعامل دارند، به مکالمات شما گوش می دهند و موارد دیگر. وحشتناک است، قبول دارید؟

 

  1. چرخش غیر طبیعی دوربین مداربسته

اگر متوجه شدین که دوربین امنیتی شما حرکت شما را دنبال می کند، دوربین شما هک شده و شخصی آن را کنترل می کند. دوربین امنیتی هک شده ممکن است بچرخد یا به مکانی متفاوت از حالت عادی اشاره کند.

 

  1. بررسی کنید که آیا تنظیمات امنیتی تغییر کرده یا خیر

یکی از روش های تشخیص هک شدن این است که بررسی کنید آیا رمزعبور تغییر کرده است. برخی از هکرها ممکن است تنظیمات را تغییر دهند و یا حتی نام دوربین را به چیزی مثل “Upgrade Firmware” تغییر دهند.

 

  1. بررسی کنید که چراغ LED چشمک زن وجود دارد یا خیر

اگر متوجه شدین که چراغ LED بی دلیل چشمک می زند، احتمالاً دوربین امنیتی شما هک شده است در این صورت رایانه خود را مجدداً راه اندازی کنید. اگر دوباره پس از ۱۰ دقیقه چشمک زد، وارد قسمت مدیریت برنامه شوید و در قسمت “پردازشها”، گزینه “winlogon.exe” را جستجو کنید. پس از آن، اگر بیش از یک کپی از برنامه دیدید، اینترنت را قطع کنید و از یک آنتی ویروس برای اسکن کامل سیستم استفاده کنید.

 

  1. چراغ LED را کنترل کنید

اگر چراغ LED را فعال نکرده اید ولی روشن است، نشانه این است که دوربین امنیتی شما هک شده است.

زیرا هکرها می توانند دوربین را کنترل کنند که شامل روشن یا خاموش کردن آن نیز می باشد.

 

  1. داده های دوربین امنیتی خود را بررسی کنید

یک راه حل تشخیص هک شدن دوربین مداربسته، توجه به ترافیک شبکه است که چیزی غیرمعمول در ویدیوی شما نمایش داده نشود.

امیدواریم مطلب فوق قابل توجه شما همراهان گرامی مجموعه الکتروسایه قرار گرفته باشد برای انتخاب بهترین دوربین مداربسته می توانید از مشاوره رایگان کارشناسان ما در بخش فروش بهره مندشوید.

بوسیله | ۱۳۹۸-۱۱-۲۶ ۱۲:۰۶:۳۵ +۰۳:۳۰ بهمن ۲۶ام, ۱۳۹۸|هک شدن دوربین مداربسته|