ویدئو بالون ، یک دستگاه تقویت کننده در دوربین مداربسته است که ارسال تصاویر را با استفاده از یک جفت سیم به هم تنیده شده ی بدون شیلد محافظ به جای کابل کواکسیال انجام می دهد.

واژه “balun” از ترکیب عبارت های متقارن و نامتقارن به دست آمده است. وظیفه یک بالون تبدیل سیگنال نامتقارن به سیگنال متقارن است. زمانی که سیگنال تصویر دوربین مداربسته با کابل کواکسیال ارسال می شود، مسافت طی شده با سیگنال؛ محدودیت دارد زیرا این سیگنال به صورت سیگنال نامتقارن است و در معرض تداخل فرکانس رادیویی یا نویز خواهد بود. برای به حداقل رساندن این نویز درکابل های کواکسیال از شیلد محافظ مخصوص استفاده می‌شود.

ویدئو بالون؛ سیگنال ویدئویی را به متقارن تبدیل می‌کند که در این حالت هر یک از دو سیم به هم تابیده شده؛ سیگنال همانندی با میدان‌های مغناطیسی با قطب های مخالف هم منتقل می کنند. نویز تاثیر یکسانی بر روی هر یک از سیگنال‌ها دارد.

وقتی که سیگنال‌ها ترکیب می‌شوند، آن نویز حذف می‌شود. با استفاده از یک بالون تعبیه شده، یک جفت سیم به هم تابیده شده‌ی بدون شیلد محافظ قادر می شود ویدیو را به مسافت های بسیار طولانی تر از کابل کواکسیال و با هزینه کابل کشی کمتر ارسال کند.

کانکتور ویدئو بالون

در شکل زیر انواع کانکتور Video Balun (ویدئو بالون ) در دوربین مداربسته نشان داده شده و توضیحات مربوط به هر کدام، بیان شده اند.

ویدئو بالون

پورت RJ45 یک کانکتور استاندارد برای کابل Cat5 می باشد.
کانکتورهای بلوکی، نیاز به وارد کردن سیم کشی جداگانه دارند. مزیت این عمل، وجود انعطاف پذیری در سیم کشی است. این قسمت ها به شکل فنردار بوده و روش استفاده آسانی دارند.
کانکتور پیچ شده، همان مزایای کانکتورهای بلوکی شکل را دارند، ولی به کارگیری آن ها به نسبت سخت تر است.

ویدئو بالون اکتیو

~Video Balun اکتیو یا فعال شامل یک منبع تغذیه هستنند. در این نوع از video balun، بسته به نوع کابل و نوع ویدئو بالن، امکان ارسال اطلاعات تصاویر حتی تا فاصله ۱۵۰۰متری فراهم خواهد بود. ویدیو بالن اکتیو، در کنار تبدیل سیگنال، کار تقویت سیگنال را نیز انجام می دهد. همانطور که گفته شد، مزیت اصلی این نوع ویدئو بالون امکان ارسال سیگنال تا مسافت طولانی تر است. نقشه بالا را ببینید تا با طرز کابل کشی برای Video Balun اکتیو آشنا شوید.

 ویدئو بالون

 ویدئو بالون پسیو

مزیت ویدئو بالن های پسیو، این است که نیازی به منبع تغذیه ندارند. این ویدئوبالون ها هیچ گونه تقویتی بر روی سیگنال شما انجام نمی دهند و تنها سیگنال را از نوع نامتقارن به متقارن تغییر می دهند. توانایی انتقال سیگنال تا فاصله ۶۰۰ الی ۱۰۰۰ متری در این روش برای کاربر فراهم می گردد.

ویدئو بالون با قابلیت انتقال برق

Video Balun  ( ویدئو بالون ) هایی با توانایی انتقال برق، در حضور قدرت ولتاژ کم می تواند انتقال سیگنال ویدئویی را پشتیبانی کند. در balun هایی که امکان تغذیه برق به دوربین های مداربسته را دارند، یکی از جفت های پیچ خورده از کابل CAT5 برای ویدیو و ۲ جفت برای برق استفاده می شود. نصب کنندگان دوربین مدار بسته، یک جفت را به پارت مثبت و یک جفت به قسمت منفی وصل می کنند.

امیدواریم مطلب فوق قابل توجه شما همراهان گرامی مجموعه الکتروسایه قرار گرفته باشد برای انتخاب بهترین دوربین مداربسته می توانید از مشاوره رایگان کارشناسان ما در بخش فروش بهره مندشوید.

بوسیله | ۱۳۹۸-۶-۹ ۰۹:۰۶:۵۷ +۰۴:۳۰ شهریور ۹ام, ۱۳۹۸|مقالات|