چگونه از سرقت خودرو پیشگیری کنید؟چند نکته و تکنیک پیشگیری از سرقت خودرو را امتحان کنید تا از سرقت و یا آسیب رساندن به اتومبیل خود جلوگیری کنید. این نکات پیشگیری از سرقت وسایل نقلیه از مشاوره های نیروی انتظامی، کارشناسان امنیتی، تولید کنندگان خودرو و حتی برخی سارقان سابقه دار اتومبیل تهیه شده است.

لطفاً توجه داشته باشید که فرقی نمی کند خودروی شما جدید لوکس یا قدیمی باشد این روش ها را برای اتومبیل بدون کلید یا کلید اصلی یا سایر وسایل نقلیه خود امتحان کنید.

 

1.دوربین های امنیتی با کیفیت بالا نصب کنید

یکی از بهترین دستگاهها یا محصولات پیشگیری از سرقت خودرو، سیستم های دوربین امنیتی است.

شما می توانید از سرقت اتومبیل در خانه در زمان عدم حضور جلوگیری کنید، حتی هزاران مایل دورتر. در این صورت در هر زمان و هر مکان تصویر زنده را ببینید و اگر اتفاقی افتاد اعلان دریافت کنید.

سارقان می دانند که توسط دوربین های امنیتی چهره هایشان ضبط می شود و قبل از اینکه سعی کنند به ماشین شما نزدیک شوند، آلارم دوربین امنیتی بی سیم به طور خودکار برای ترساندن آنها به صدا در می آید و می توانید از عملکرد صوتی دو طرفه برای هشدار دادن به آنها استفاده کنید.

اطمینان حاصل کنید که سیستم های دوربین امنیتی و مانیتور را در جای مناسب قرار داده اید.

اگر کسی ماشین شما را سرقت کرد (امیدوارم که هرگز در این شرایط قرار نگیرید) حداقل فیلم دوربین را برای نشان دادن به پلیس دارید.

اطمینان حاصل کنید که از دوربین های با کیفیت بالا و مادون قرمز استفاده می کنید تا روز و شب تصاویر واضح ضبط کنند.

بیاموزید که چگونه به سرعت فردی که شب هنگام اتومبیل شما را سرقت می کند بگیرید و تحویل پلیس دهید.

در حین پارک کردن ، هرگونه ضربه یا حرکت فیزیکی را روی خودرو ثبت می کند. این امر به ویژه در پارکینگ، یا هنگامی که یک شب در یک خیابان شلوغ با ماشینهای پارک شده باقی می ماند، بسیار مفید است، یا شواهد مهمی مانند پلاک یک وسیله نقلیه دیگر را که می تواند منجر به محکومیت شود، ضبط کند. نه تنها هنگام رانندگی از شما در جاده ها محافظت می کند، بلکه بعنوان یک دوربین امنیتی خودرو عمل می کند تا هنگام پارک کردن در طول روز یا یک شب ، یک لایه ایمنی اضافی به وسیله نقلیه شما اضافه کند.

در انگلستان، فروش dashcam در سال 2015 افزایش یافت، که سریعترین رشد الکترونیکی مصرفی را داشت.

در روسیه، هیچ قانونی وجود ندارد که اجازه ضبط یا ممنوعیت ضبط را بدهد. دادگاه ها تقریباً همیشه از ضبط ویدئویی متصل به تجزیه و تحلیل تصادف به عنوان مدرکی مبنی بر گناه یا بی گناهی راننده استفاده می کنند.

در رومانی، دوربین های داشبورد مجاز هستند و به طور گسترده توسط رانندگان و صاحبان خودرو استفاده می شود، اگرچه در صورت وقوع حادثه (مانند تصادف)، ضبط ممکن است چندان مفید نباشد (یا اصلاً فایده ای ندارد)، چه برای تعیین علل تصادفات و یا در دادگاه ، آنها به ندرت به عنوان مدرک پذیرفته می شوند. اما هیچ قانونی در رومانی استفاده از آنها را تا زمانی که داخل وسیله نقلیه هستند، یا اگر وسیله نقلیه مجهز به دوربین عکاسی کارخانه است ، منع نمی کند.

ادارات پلیس برای جمع آوری شواهد در هنگام توقف ترافیک و تعقیب و گریز خودرو از دوربین های داشبورد در خودروهای پلیس استفاده می کنند.

آیا باید دوربین مداربسته خود را در ماشین بگذارید بماند؟

این ایده خوبی است که پس از خروج از خودرو، دوربين خود را بردارید تا از خراب شدن خودروی شما جلوگیری شود. اگر روی دوربین خود حالت پارک دارید یا می خواهید آن را در خودرو نگه دارید بهتر است آن را در مکانی محرمانه قرار دهید.

هنگام خرید دوربین مداربسته خودرو باید به دنبال چه چیزی باشم؟

برای کمک به شما در تصمیم گیری خرید آگاهانه در اینجا ویژگی های اصلی است که هنگام خرید دوربین مداربسته باید در نظر بگیرید:

کیفیت تصویر

میدان دید

دید در شب و شرایط کم نور

ضبط خودکار و دستی

تشخیص ضربه

GPS

تشخیص حرکت/حالت پارک

2.برای پیشگیری از سرقت خودرو از قفل فرمان استفاده کنید

هم اکنون بسیاری از شرکت های بیمه برای رانندگانی که از وسیله ضد سرقت استفاده می کنند تخفیف می دهند. یکی از محبوب ترین و بهترین وسایل پیشگیری از سرقت خودرو، قفل فرمان است.

این باعث می شود کسی که با اتومبیل شما رانندگی می کند متوقف شود، حتی اگر بتواند به نوعی این کار را مدیریت کند.

وسایل دیگری برای جلوگیری از سرقت ماشین بدون کلید وجود دارد زمانی که دوست ندارید فرمان خود را قفل کنید و یا می دانید که اگر آن را نیز نصب کنید شب هنگام آسوده تر می خوابید.

قفل فرمان خودرو

3.برای پیشگیری از سرقت خودرو، دزدگیر تهیه کنید

اگر تا به حال برای اتومبیل خود دزدگیرنداشتید، باید واقعاً آن را به منظور پیشگیری از سرقت خودرو تهیه کنید.

بعضی از افراد زحمت تهیه آن را نمی کشند زیرا این روزها صدای زنگ ماشین بسیار رایج است که به نظر نمی رسد یک عامل بازدارنده بسیار خوبی برای سرقت خودرو باشد.

اما آلارم خودرو از یک نظر بسیار مفید است: شما را مجبور می کند بیرون بیایید و آن را خاموش کنید، این بدان معنی است که شما یک دزد را که سعی می کند داخل وسیله نقلیه شما شود، می ترسانید.

دزدگیر

4.برای پیشگیری از سرقت خودرو یک سیستم ردیابی GPS دریافت کنید

ممکن است بخواهید در یک سیستم ردیابی GPS پیشگیری از سرقت خودرو برای وسیله نقلیه خود سرمایه گذاری کنید. این سیستم درون اتومبیل ساخته شده است تا سارقان نتوانند آن را غیرفعال کنند.

با این که اکثر مردم می توانند روی تلفن های خود GPS نصب کنند، اولین کاری که یک دزد اتومبیل انجام می دهد بیرون انداختن یک تلفن همراه یا هر وسیله الکترونیکی دیگری است که ممکن است GPS داشته باشد. البته هوشمندانه نیست که به هر حال تلفن خود را در ماشین خود رها کنید.

سیستم ردیابی GPS

تقریباً نیمی از سرقت وسایل نقلیه به دلیل خطای راننده است و تقریباً 45٪ از اتومبیل های مسروقه هرگز بازگردانده نمی شوند.

وسایل نقلیه قدیمی هدف اصلی سارقان خودرو است زیرا آنها به راحتی می توانند قطعات اتومبیل های قدیمی را جدا کنند که ارزش مالی بیشتری دارد.

سارقان اتومبیل همچنین به قطعات و لوازم جانبی ارزشمند خودرو مانند رادیوها، روکش های چرخ، GPS و غیره علاقه مند هستند.

زندگی در مناطق شهری و جرایم بالاتر میزان رنج ناشی از سرقت خودرو را افزایش می دهد.

 

امیدواریم مطلب فوق قابل توجه شما همراهان گرامی مجموعه الکتروسایه قرار گرفته باشد تا صاحبان اتومبیل با از دست دادن خودروها رنج نبرند.برای انتخاب بهترین دوربین مداربسته می توانید از مشاوره رایگان کارشناسان ما در بخش فروش بهره مندشوید.

بوسیله | 2021-08-22T09:31:18+04:30 ژانویه 13th, 2020|پیشگیری از سرقت خودرو|