اگر شما کاربر دوربین مدار بسته هستید ممکن است برای شما پیش بیاید که بخواهید اطلاعات و تصاویر پاک شده از دستگاه DVR خود را بازیابی کنید.در این مقاله قصد داریم تا در مورد نحوه ذخیره سازی داده های دستگاه DVR روی هارد دیسک صحبت کنیم و در مورد بازیابی داده های از دست رفته از هارد دیسک اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم.در ادامه با الکتروسایه مرجع تخصصی دوربین مدار بسته همراه باشید.
در ابتدای امر به این مساله می پردازیم که چه داده هایی از هارد دیسک شما قابلیت بازیابی دارند.

تصور کنید هارد دیسک شما امکان ضبط تصاویر بمدت ۱۵ روز را دارد.در این موارد پس از گذشت ۱۶ روز از زمان شروع ذخیره سازی تصاویر ، هارد دیسک شما پر شده است و داده های روز اول توسط داده های جدید تر بازنویسی می شوند.در این حالت امکان بازیابی داده ها به هیچ وجه وجود ندارد.زیرا اساسا داده ای وجود ندارد که بخواهید آن را بازیابی کنید.

برخی مشتریان تقاضای بازیابی اطلاعات یکسال پیش خود را دارند و این امر در واقعیت امکان پذیر نیست.نرم افزارهای ریکاوری اطلاعات در واقع داده هایی را بازیابی می کنند که هنوز بازنویسی نشده اند و این نرم افزار ها نمی توانند برای شما معجزه کنند.

هنگامی که یک فایل از روی هارد دیسک شما پاک می شود چه اتفاقی روی سطح هارد دیسک شما می افتد ؟ هنگامی که شما یک فایل را توسط کامپیوتر حذف می کنید تنها در جدول فایل سیستم شما آن داده حذف شده و به شما نمایش داده نمی شود.نرم افزار های ریکاوری نیز به سطح دیسک و جدول داده ها رجوع کرده و فایل حذف شده را مجددا برای شما نمایش می دهند.نکته مهم در بازیابی اطلاعات این است که چنانچه شما بخواهید داده ای را بازیابی کنید نمی توانید آن را در محل قبلی خودش بازیابی کنید و باید آن را در فضای دیگری بازیابی کنید.
بعنوان مثال برای هارد دیسک یک دستگاه دی وی آر شما باید داده های آن را روی هارد دیسک دیگری بازیابی کنید و بازیابی داده ها روی هارد دیسک خود دستگاه امکان پذیر نیست.

بازگشت تصاویر پاک شده در دوربین مدار بسته

ممکن است بعضی از عکس ها و فیلم های دوربین مدار بسته شما پاک شود، زمانی که این اتفاق رخ می دهد شما چه کاری انجام می دهید؟ در این مطلب نحوه بازگشت عکس های پاک شده در دوربین مدار بسته را برای شما توضیح می دهیم. با ما همراه باشید.

معرفی ۵ راه مناسب برای بازگشت تصاویر پاک شده در دوربین مدار بسته

راه اول : ساده ترین راه

تصاویر پاک شده در دوربین مدار بسته به طور معمول در سطل زباله کامپیوتر شما جای می گیرند. اگر شما خودتان به طور کامل عکس را پاک نکرده باشید می توانید از این قسمت به راحتی عکس ها و فیلم هایی که پاک شده اند را به راحتی پیدا کنید.

راه دوم : استفاده از تاریخچه فایل

راه دیگری که برای شما معرفی و پیشنهاد می کنیم استفاده از تاریخچه فایل می باشد. برای انجام دادن این کار باید مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید :

  • به قسمت جستجوی ویندوز بروید و واژه restore را جستجو کنید.
  • در این قسمت restore فایل ها را انتخاب کنید.
  • از این قسمت تاریخچه فایل و تصاویر مورد نیاز خود را پیدا کنید و آن را به قسمتی که قبلا در آنجا ذخیره بود بازگردانید.

تصاویر پاک شده در دوربین مدار بسته

راه سوم : فایل پشتیبان

یکی از مهم ترین کارهایی که برنامه های دوربین مدار بسته انجام می دهند تهیه یک فایل پشتیبان از تصاویر و فیلم های دوربین مدار بسته است. بهتر است شما نیز از تصاویر و فایل های دوربین خود یک فایل پشتیبان تهیه کنید. با استفاده از این روش می توانید زمانی که عکس از کارت حافظه دوربین شما پاک شد به راحتی آن را از فایل پشتیبان پیدا کنید. این نکته را فراموش نکنید که اکثر دوربین های مدار بسته دارای نرم افزارهای معتبر هستند و شما با استفاده از برنامه ها به راحتی می توانید از فایل پشتیبانی استفاده کنید.

راه چهارم : استفاده از برنامه های خاص

اگر می خواهید تصاویر پاک شده شما در دوربین مدار بسته شما به راحتی دوباره قابل استفاده باشند بهتر است از برنامه های بازیابی اطلاعات استفاده کنید. این برنامه ها به شما این اجازه را می دهند که بتوانید عکس ها و فیلم های مورد نیاز خود را دوباره برگردانید.

یکی از نرم افزار های مربوط به بازیابی اطلاعات هارد دیسک دوربین مدار بسته HX-Recovery می باشد.این نرم افزار دارای قابلیت های زیر می باشد :
-بازیابی اطلاعات بر اساس عملیات اشتباهی که در ویندوز صورت گرفته (مانند فرمت و مقدار دهی اولیه هارد دیسک)
-بازیابی اطلاعات برا اساس حدف تصاویر توسط DVR
-بازیابی اطلاعات بر اساس فرمت توسط DVR
-بازیابی اطلاعاتی که اندیس گزاری آنها به اشتباه توسط DVR صورت گرفته باشد(همان جدول فایل یا file system)
-بازیابی اطلاعاتی که در اثر بد سکتوذهای هارد دیسک حذف شده اند.
این نرم افزار روی دستگاه های DVR که از firmware های زیر استفاده می کنند و یا در لیست برندهای زیر ذکر شده باشند کار می کند.
DHFS(DAHUA DVR )
RSFS(raysharp)
WFS {WFS 0.1/ WFS 0.2 / WFS 0.3/ WFS 0.4}
hikvision
ZHILING
FS 3.2

راه پنجم : استفاده از افراد متخصص

اگر راه های بالا را انجام دادید و نتوانستید عکس های خود را دوباره به دست آورید بهتر است کارت حافظه خود را پیش افراد متخصص ببرید. افراد متخصص و حرفه ای به آسانی می توانند عکس و فیلم هایی که از دوربین مدار بسته شما پاک شدند را به راحتی برگردانند.

امیدواریم مطلب فوق قابل توجه شما همراهان گرامی مجموعه الکتروسایه قرار گرفته باشد برای انتخاب بهترین دوربین مداربسته می توانید از مشاوره رایگان کارشناسان ما در بخش فروش بهره مندشوید

بوسیله | ۱۳۹۸-۳-۲ ۱۳:۰۲:۳۷ +۰۴:۳۰ خرداد ۲ام, ۱۳۹۸|مقالات|