POE Extender یا همان افزایش دهنده طول کابل شبکه امکان کابل کشی شبکه برای طول های بیش از ۱۰۰ متر را برای شما میسر می کند ، همانطور که احتمالا می دانید کابل کشی شبکه های شبکه CAT6 دارای محدودیت های طول تا 100 متر است. این محدودیت طول 100متر برای محیط های استاندارد با درصد نویز محیطی پایین و کابل با کیفیت بالا تعریف شده، اگر که کیفیت کابل شما پایین باشد یا در محیط مورد نظر نویز الکترومغناطیسی زیادی وجود داشته باشد ممکن است متراژ مجاز کابل کشی از این مقدار به مراتب کمتر شود. 

کاربرد POE Extender

همان گونه که گفته شد، در این روش، طول کابل شبکه در دوربین های مداربسته تحت شبکه افزایش یافته و از ۱۰۰ متر به ۵۰۰ متر می رسد. با استفاده از PoE-extender شما می توانید چندین دوربین را به یک سوئیچ متصل نموده، سپس فقط از یک کابل Ethernet  برای اتصال به شبکه و دستگاه NVR استفاده نمایید. در شکل زیر می توانید نمونه ای از افزایش دهنده طول کابل شبکه را مشاهده نمایید

POE Extender

راه حل هایی که امکان افزایش دهنده طول کابل شبکه poe extender چیست؟

در این شرح میدهیم که چگونه می توانید طول کابل کشی در شبکه های کامپیوتری را افزایش داد:

۱. به کار گیری سوئیچ در بین راه:

سوئیچها در افزایش متراژ می توانند تاثیر گذار باشد.

اگر از poe extender که در نهایت تا ۵ سوئیچ می توان استفاده نمود، طول کابل را تا ۵۰۰ متر بالاتر می برد.

یکی از مشکلاتی که ممکن است با آن مواجه گردید، وجود برق است.

چرا که برای نصب سوئیچ حتما باید برق وجود داسته باشد.

همچنین اگر در مسیر کابلها، یک لوله یا کانال قرار داشته باشد، در نصب آن به مشکل بر می خورید.

۲. از طریق آنتن یا فیبرها:

اگر نیاز به متراژهای بالای پانصد متری هستید برترین انتخاب و شیوه، استفاده از فیبر و آنتن های رادیویی برای مخابره و ارسال اصلاعات خواهد بود.

۳. افزایش دهنده کابل:

یکی دیگر از روشها، سیستم های poe extender می باشد.

تغذیه این دستگاه ها از طریق poe که در کابلها جای گرفته شروع به تغذیه می نمایند.

حداکثر می توانید از پنج افزایش دهنده بهره ببرید.

و طول کابل های خود را تا ۵۰۰ متر برسانید.

موارد استفاده از افزایش دهنده طول کابل شبکه

ساختمان های بزرگ و مکان های باز که تجهیزات سامانه دوربین مداربسته در فاصله زیادی از هم قرار دارند، گزینه های مناسبی برای نصب این وسیله هستند. شایان ذکر می باشد در فضاهای باز، حتی اگر مسافت کابل کشی کمتر از ۱۰۰ متر باشد، توصیه می گردد که از PoE-extender استفاده شود. علت این اقدام، حفاظت از نفوذ خارجی، نظیررعد و برق و نوسانات الکتریکی می باشد. در این حالت خود این سوئیچ باید در داخل باکس قرار گرفته و از گرد و غبار در امان بماند. مشخص است که این وسیله برای دوربین های مداربسته تحت شبکه با قابلیت PoE عرضه شده و برای سایر انواع دوربین های مدار بسته کارایی نخواهد داشت.

امیدواریم مطلب فوق قابل توجه شما همراهان گرامی مجموعه الکتروسایه قرار گرفته باشد برای انتخاب بهترین دوربین مداربسته می توانید از مشاوره رایگان کارشناسان ما در بخش فروش بهره مندشوید.

 

بوسیله | 2019-10-06T11:44:01+00:00 اکتبر 6th, 2019|مقالات|