با پیشرفت های تکنولوژیکی، نسخه های جدیدی از دوربین های مداربسته با قابلیت های ویژه برای رفع نیاز کاربران روانه بازار می گردند ، Synchronous Playback یا بازپخش همزمان یکی از قابلیت های موجود در دستگاه های ضبط DVR یا NVR است.  Synchronous Playback به معنی بازپخش تصاویری استکه قبلا ضبط شده اند و به معنی همزمان است. با استفاده ازاین قابلیت می توان چندین تصویر را به صورت همزمان مشاهده نمود.

Synchronous Playback

دستگاه های ضبط تا چه تعداد تصویر را به صورت همزمان و با کیفیت خوب نشان می دهند؟

در گذشته تنها تعداد کمی از دستگاه ضبط امکان پخش همزمان تمامی کانال های خود را داشتند. اما با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی در سیستم های نظارتی این دستگاه ها در حال حاضر  می توانند تا همه کانال های خود را به صورت همزمان پخش کنند.

با این حال موضوعی که از اهمیت بیشتری برخوردار است رزولوشن و کیفیت پخش این تصاویر است.  پخش همزمان 4 تصویر با رزولوشن 1080 تنها در تعداد محدودی از دستگاه ها وجود دارد. و چنانچه مایل به استفاده مدوام از این قابلیت می باشید باید به نکات ذکر شده توجه نمائید.

چگونه می توان تصاویر ضبط شده دوربین های مداربسته را مرور کرد؟

 

برای مرور کردن تصاویر دوربین مداربسته اگر از طریق موس دستگاه DVR می خواهید تصاویر را باز بینی نمایید ابتدا بر روی صفحه مانیتور کلیک راست نموده پنجره ای که باز میشود هم می توان از داخل گزینه منوی اصلی وارد تنظیمات ضبط و مرور کردن بشویم و یا گزینه سوم یا چهارم در منوهای مختلف

که اگر منوی شما فارسی است گزینه مرور کردن یا پخش کردن و اگر منوی شما لاتین است گزینه Play Back را انتخاب نمود پس از انتخاب گزینه Play Back و یا همان مرور کردن یک پنجره باز میشود که در آن پنجره راست صفحه تاریخ را نشان می دهد

که شما با انتخاب تاریخ مد نظرتون یک نوار سبز رنگ در پایین صفحه نمایان میشود که ساعت های ضبط شده به رنگ سبز نشان داده میشود که با کلیک بر روی نوار سبز رنگ شروع به پخش تصاویر ضبط شده در تاریخ و زمان انتخاب شده خواهد شد.

 

توانایی Synchronous Playback در  دوربین مداربسته هایک ویژن

 

می توان گفت تقریبا تمامی دستگاه های ضبط ۱۶ کانال و کم تر از آن در برند هایک ویژن قادرند تمامی کانالها را به صورت همزمان نمایش دهند. برای استفاده و اطلاع از نحوه پخش همزمان در دستگاه های ۳۲ کاناله و یا با تعداد کانال بیشتر باید به کاتالوگ دستگاه مراجعه گردد که اطلاعات کامل تری را نیز در مورد رزولوشن بازپخش تصاویر ارائه می دهد.

امیدواریم مطلب فوق قابل توجه شما همراهان گرامی مجموعه الکتروسایه قرار گرفته باشد برای انتخاب بهترین دوربین مداربسته می توانید از مشاوره رایگان کارشناسان ما در بخش فروش بهره مندشوید.

بوسیله | 2019-11-10T09:53:27+00:00 نوامبر 2nd, 2019|مقالات|